קבלו את הסיקור המלא מתוך החזרה הגנרלית של חצי הגמר הראשון שנערכת היום על בימת אירוויזיון 2023 בליברפול. יעלו על הבמה: נורווגיה, מלטה, סרביה, לטביה, פורטוגל, אירלנד, קרואטיה, שוויץ, ישראל, מולדובה, שוודיה, אזרבייג'אן, צ'כיה, הולנד ופינלנד!

היום בשעה 15:30 (שעון ישראל) החלה החזרה הגנרלית הראשונה לקראת משדר חצי הגמר הראשון שייערך מחר בשעה 22:00 (יום שלישי, 9 במאי). רגע לפני שתתקיים חזרה גנרלית נוספת הערב בשעה 22:00, אנו כאן לדווח לכם על כל מה שמתרחש על הבמה בליברפול. עמוד זה יתעדכן באופן אוטומטי לאחר כל ביצוע בזמן אמת.

עקבו אחרינו באינסטגרם | עקבו אחרינו ביוטיוב | עקבו אחרינו בטיקטוק | עקבו אחרינו בטוויטר

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
חצי הגמר הראשון נפתח כשמשודר סרטון בוא נראה ילד שרואה את אוקראינה מנצחת באירוויזיון ולאחר מכן מודיע לכל מכריו שהאירוויזיון מגיע ללירפול. בעקבות זאת אנשים שמחים ומאושרים מההגעה של התחרות לעיר.

עם סיום הסרטון, רואים על הבמה את את הילד מהסרטון כשיחד איתו ילדה אוקראיני שעושה את תנועות ריקוד זהות לשלו כמו השתקפות של מראה. על המראה תאורת לד בצבע דגל אוקראינה. השיר ברקע מדבר על כך שלמרות שהם רחוקים – הם ביחד לנצח. לאחר מכן עולה הזמרת ג'וליה סאנינה, שגם תנחה את התחרות, ומבצעת שיר באוקראינית. על הבמה מלווים אותה רקדנים ונגנים לבושים בצבעי לוגו האירוויזיון – ורוד, כחול וצהוב.

עם סיום השיר, מוצגות שלושת המנחות של האירוע: אלישה דיקסון, האנה וודינגהאם וג'וליה סאנינה. הבמה היפהפייה ברקע מאוד צבעונית. גם הפעם מדובר בצבעי הלוגו של האירוויזיון – ורוד, כחול וצהוב. המנחות מסבירות את הליך ההבצעה המוכר.

לפני כל שיר רואים אתת הזמרים עומדים מאחורי הקלעים ומחכים לתורם לעלות על הבמה. הגלויות מורכבת מכדור כשבהמשך ניתן לראות את הזמרים במדינתם, ובנוסף, צילומים ממקומות דומים באוקראינה (העיר שזכתה בשנה שעברה) ובריטניה (העיר המארחת).

חצי הגמר הראשון – סקירה ראשונה:

1. נורווגיה:

השיר נפתח כשאלסנדרה על הבמה החשוכה לבדה, 4 הרקדנים מצטרפים בהמשך. היא מתחילה את השיר כשלכתפיה גלימה שחורה שבהמשך מוסרת ממנה בזמן קלוז אפ אינטימי על פניה. זוויות הצילום היו טובות, הבמה חשוכה במשך מרבית השיר ושומרת על האנרגיה הוויקינגית מהקדם. מבחינה ווקאלית נדמה שאלסנדרה בהחלט מתאמצת והיו לה פספוסים אחדים. הוויסל נוט בוצע בהצלחה חלקית – ייתכן שמה ששמענו הוא למעשה הדהוד של הוויסל נוט שהוקלט מראש ולא בוצע בפועל.

2. מלטה:

הביצוע התחיל עם מסך גרפי שכתוב עליו "שלב ראשון" עם לוק של משחק מחשב. אנחנו רואים את דה באסקר בתוך חדר עם דמויות קרטון של נציגי עבר מלטזים. בהמשך הם עוברים בין חדרים, והביצוע מלווה בתנועת ריקוד מרשימות, כיפיות. הכל צבעוני, נראה טוב בעין, זוויות צילום מעולות. לעתים הזמר נשמע כאילו הוא לוחש. לקראת הסוף אנחנו מקבלים שוט בהחלט מחמיא של השלישייה רוקדת בבגדיהם הכסופים כשמאחוריהם הקהל שכנראה יתמוך בהם עם אנרגיה מטורפת שתוסיף להרגשה הכיפית שאנחנו מקבלים מהשיר.

3. סרביה:

הביצוע מתחיל כאשר לוק שוכב על הצדפה הגדולה. לוק מוקף בתאורה לבנה והבמה מסביבו חשוכה. המצלמה מתרחקת מהבמה והבמה מתמלאת בצבעי כחול, שחור ולבן. אל לוק מצטרפים על הבמה ארבעה רקדנים כשלגבם מחוברים חליפות המדמים צינורות הנשמה. הרקדנים מצטרפים ללוק לריקוד אינטנסיבי ואפשר להגיד גם אפוקליפטי. על מסך הטלוויזיה של הצופים מופיע מד חיים, ותוך כדי לוק מנתק מהרקדנים את צינורות ההנשמה והמד מתרוקן. הבמה מתמלאת באש. היכולות הווקאליות מדויקות. לוק נותן הרבה מבטים היישר לתוך המצלמה ואנחנו זוכים בהרבה צילומי קלוז אפ חדים ואינטנסיביים.

4. לטביה:

הביצוע מתחיל בקלוז אפ על הקלידן ולאחר מכן עובר בין כל חברי הלהקה כשהם שרים ומנגנים, והנגינה בעצם מדליקה אורות במנורות שממוקמים סביב כל אחד מהם. התנועות של הסולן גם מדליקות אורות בצבע זהב על רצפת הבימה. עד הפזמון אנחנו כבר זוכים לראות את הסולן אנדרייס עם כל חברי הלהקה, שרים ברגש עצום. את החלק האחרון והשקט בשיר הוא שר כשהוא ממש רועד. כל חברי הלהקה עוצמים עיניים והמצלמה עוברת בין כולם. הביצוע מרגש והיכולות הווקאליות בהחלט מרשימות.

לאחר הביצוע של לטביה מתוכננת הפסקה, ככל הנראה ייכללו ראיונות עם אלסנדרה נציגת נורווגיה ודה באסקר נציגי מלטה.

5. פורטוגל:

מימיקאט מתחילה את הביצוע לבד על הבמה כשהיא חשוכה וממש תוך שניות בודדות מצטרפים אליה הרקדנים. הריקוד חושני, אינטנסיבי, הרקדנים מקיפים את מימיקאט הרבה, מחזיקים ידיים ויש ביניהם כימיה כללית טובה. משהו בהרגשה הכללית של השיר הרבה יותר רגוע וקצת שקט ואינטימי יותר מאשר הביצוע בקדם האירוויזיון. לקראת הסוף מימיקאט כן מפתיעה פתאום במין "צעקה" עוצמתית עם שוט שמתרחק מהבמה בעוד היא מוארת בצבע זהב. כתבינו התרשמו לטובה, וזאת אחרי שדעתם על השיר הייתה בעיקר שלילית עד לרגע זה. אנחנו צופים למימיקאט עלייה מובטחת לגמר.

6. אירלנד:

ההופעה מתחילה מצילום מרחוק ולאחר מכן המצלמה מתמקדת בסולן הלהקה. הבמה מלאה בצבע זהב, כולל החליפה הצמודה של הסולן בעוד שאר חברי הלהקה לבושים בשחור. בפזמון הראשון הבמה מתמלאת בצבעי סגול. לאחר מכן קונור הסולן צועד לכיוון מרכז הבמה ולקראת הקהל שבאולם. ווקאלית הוא לא נשמע במיטבו וההופעה כוללת אי דיוקים רבים. לקראת סוף השיר יש על הבמה הרבה פירוטכניקה וזיקוקים שמקיפים את הזמר.

7. קרואטיה:

זהו הבימוי המוכר לנו מקדם האירוויזיון הקרואטי הכולל את חברי הלהקה בחליפות צבעוניות, כובעים ושפמים והכל צבעוני ומבולגן הכולל כמובן התפשטות לקראת סוף השיר. חברי הלהקה חוץ מהסולן בעיקר רוקדים (או אפשר להגיד מפרכסים) בתחילת הביצוע, ולאחר מכן גם תופסים כלי נגינה ומתחילים לנגן. השיר שומר על האנרגיה ה"מטופשת" שהיא בעצם קריאת התעוררות להפסיק במלחמות המטופשות בעולם.

8. שוויץ:

הביצוע מתחיל כשהרקדנים ורמו בעצמו קפואים על הבמה כשהיא בצבע לבן. רמו מתחיל לשיר כשהוא צובע את הבמה בכחול. התנועות חדות, מדויקות, ובהחלט מושכות את העין של הצופה. הביצוע מרגש, סוחף. הביצוע הקולי טוב, אך כן ניתן לדייק אותו לפני הביצוע הסופי. לקראת סוף השיר הבמה נצבעת באדום, רמו רץ קדימה ונופל על ברכיו בכאב שלגמרי מדגיש את העוצמה והכאב הקיימים בשיר. כתבתנו נריה רוגשה עד דמעות מהביצוע.
9. ישראל:

ההופעה מתחילה עם הרבה עבודת תאורה בתחילת הביצוע. נועה עומדת על הבמה כשהיא בתוך קופסא ענקית המוארת בתאורת לד בצבעי ורוד-סגול. את נועה מלווה מצלמה מסתובבת ומסביב נועה יש הרבה הבזקי אור. אל הבמה מצטרפים חמישה רקדנים, כולם לבושים בצבעי שחור-ורוד בהיר. הביצוע הקולי של נועה לא מושלם ויש עוד עבודה לעשות לקראת מופע חצי הגמר מחר, יחד עם זאת מדובר רק בחזרה ולא ברגע האמת כך שיש לנו תקווה שהדברים ישתפרו. בחלק האחרון בשיר, בו נועה קירל רוקדת, היא מורידה את המכנסיים ונשארת עם מגפיים ומן בגד גוף תחתון. נועה נופלת לדאנסברייק ולאחר מכן מסיימת את השיר עם מטח זיקוקים סביבה. אין שינויים מהותיים בזוויות הצילום. ישראל עולה לגמר,אך לצערנו הרב היא כרגע אינה מתמודדת פוטנציאלית למקום הראשון. טופ 5 עדיין בתמונה.

10. מולדובה:

ההופעה מתחילה כאשר פאשה שוכב על הבמה. הרבה תאורה בצבעי אדום, צהוב וסגול. משני צדדיו של פאשה עומדות שתי רקדניות עם צמות בצורת קרן. מאחורי פאשה על המסך הגדול מוקרנת שמש גדולה בצבעי צהוב וכתום. לקראת הפזמון הראשון מצטרף לבמה החלילן, כאשר המכנס-חצאית שהוא לובש מואר ונכבה מספר פעמים. שתי הרקדניות מצטרפות לפאשה ועומדות מאחוריו כאשר הקרן שעל שיערן מתחברת לאחת. בשני צידי הבמה עומדים שני מלווים כאשר כל אחד מהם מתופף על תופים גדולים. עבודת מצלמות טובה. הבמה מתמלאת בעשן. פאשה נשמע טוב.

11. שוודיה:

הביצוע מתחיל בקלוז אפ מטושטש במקצת המסתובב סביב לורין. היא כמובן "לחוצה" בין קירות ה"טוסטר" שלה ולפני הפזמון הראשון היא מתיישבת ובזמן הפזמון מתחילה לנוע בין קירות הטוסטר שבינתיים התרחב, תנועות הידיים שלה רחבות. בבית השני היא שוב נשכבת ולאחר מכן נעמדת על ברכיה. בפזמון השני היא כבר עומדת ושרה עם הרבה מבטים למצלמה. בקטע האינסטרומנטלי האור על הבמה הופך מחום לכחול ואז חוזר לחום. לורין מפגינה הרבה תשוקה, כאב וכמיהה בשירה שלה, ומפגינה יכולות שירה מעולים ומדוייקים. למי שדאג בעקבות החזרה הקודמת – לורין יודעת לשיר. העובדה שהטוסטר שלה הוקטן מאז הביצוע בקדם האירוויזיון השוודי לגמרי משפיע, וקצת הורס את אפקט השחרור מבין קירות הטוסטר המבטאים את יציאתה של לורין לחופשי, מכיוון שהיא נעה פחות בחופשיות ובאמת מוגבלת לשטח מאוד קטן. חוץ מזה הנראות של הבמה מדהימה ולורין נשארת מועמדת לניצחון.

12. אזרבייג'אן:

ההופעה מתחילה בקלוז אפ על אחד התאומים, לדעתנו טוראל. עבודת המצלמות נעשית בשחור לבן, הרבה משחקים ואפקטים על המסך. לאחר מכן המצלמה עוברת להתמקד בשני הזמרים – טוראל וטוראן והבמה מוארת בצבעי צהוב, כחול, ירוק וסגול. שני הזמרים עומדים אחד ליד השני ומנגנים בגיטרה. שניהם לבושים בחליפות בסגנון שנות ה-60 וה-70. שניהם נשמעים טוב. המצלמה מתרחקת מהבמה שמוארת בצבעי כחול, צהוב וסגול. לקראת סוף השיר המצלמה מתפצלת שוב ועל רצפת הלד מופיע לב שבור.

13. צ'כיה:

ששת חברות הלהקה לבושות באותן בגדים שלבשו בחזרות – חליפות בצבעי ורוד. לראשן צמות ארוכות שמגיעות כמעט עד לרצפה. הבמה מוארת בצבעי שחור ולבן ועל מסך הלד מאחורה וגם על הרצפה מוקרנות חלק ממילות השיר וכפות ידיים גדולות ושחורות, שנראות כאילו מנסות לפרוץ את דרכן החוצה. בקטע הראפ של אחת מחברות הלהקה, הפנים שלה מוקרנות על המסך בזמן שהיא שרה, אך השוט מצולם בעצם ממתחת לכפות רגליה, ושוב רואים חלק ממילות השיר על המסך. לאחר מכן חברות הלהקה עומדות בטור אחד אחת אחרי השנייה ומתקדמות למרכז הבמה כשהן מחזיקות בצמות שלהן. בחלקו האחרון של השיר המצלמה מרחפת מעל חברות הלהקה, ישנם הרבה משחקי והבזקי תאורה. הבמה מתמלאת בצבעי ורוד שמסמלים את הכוח הנשי על הבמה. השוטים לעיתתים ארוכים מידי וקצת מתישים, אך הווקאלים מעולים וחברות הלהקה מפגינות אחדות ואחוות אחיות מרגשת שבאמת מדגישה את המסר של השיר. הן רוקדות הרבה ביחד, מחזיקות ידיים, ונותנות הרגשה שהן נהנות.

14. הולנד:

ההופעה מתחילה בקלוז אפ על דיון קופר ומתמקדת בפנים שלו. לאט לאט המצלמה מתרחקת ומאחורי דיון מופיעה מיה. ניכר כי השניים עבדו על היכולות הווקאליות שלהם, אך זה עדיין לא היה מדוייק. את אחד הפזמונים התחיל דיון בזיוף צורם לאוזן אך סיים בצורה כמעט מושלמת. לקראת סוף השיר המצלמה מתרחקת מהשניים והבמה חשוכה ונראים הבזקי אור בצבע לבן. מיה ודיון עומדים על פלטפורמה מסתובבת שנותן אפקט שהם רודפים אחד אחרי השני אך בחיים לא מגיעים ליעד. הרבה עבודת מצלמות מקיפה את הזמרים לכל אורכו של השיר. הגרסה החדשה הרבה יותר עדינה ונעימה לאוזן, ומחמיאה לקולות של מיה ודיון.

15. פינלנד:

השיר מתחיל והמצלמה מקיפה את הרפסודה המוכרת מקדם האירוויזיון, רק שעכשיו היא סגורה והרבה יותר גדולה. קאריה מציץ דרך קיר הרפסודה ושר למצלמה. הוא שובר קרש מהרפסודה ולאחר מכן עולה ויוצא מהתקרה שלה. הוא לבוש כמובן בחליפה הירוקה המזוהה איתו. האנרגיה הגבוהה ניכרת לצופה וזאת בלי קהל רב. הרקדנים יוצאים מקדמת הרפסודה וקאריה מחזיק בהם מלמעלה בחבלים ורודים. לאחר מכן הוא יורד במדרגות עץ ומצטרף לרקדנים הלבושים ורוד. הוא שר בקדמת הבמה על רפסודה קטנה, יש שוט בו הקהל נמצא מאחוריו והאנרגיה באותו רגע כנראה תהיה מטורפת. תנועות הריקוד דומות למה שראינו בקדם אך במידה מסויימת משוגעות אפילו יותר. לקראת הסוף הופתענו לראות את הבמה נצבעת בצבעי הקשת, זה בהחלט הוסיף. נאכזב ונודיע שהיכולות הווקאליות של קארייה לא לגמרי הוכיחו את עצמן, והייתה הרגשה שהוא גם מודע לזה בעצמו. השיר מיוחד, בחיים לא ראינו דבר כזה באירוויזיון וזה בהחלט יביא לו הצבעות רבות, ועדיין עם ביצוע כמו שראינו אנחנו לא חושבים שפינלנד תזכה באירוויזיון 2023.

לאחר שהסתיימו כל הביצועים עלו אליושה ורבקה פורגסן לשיר משותף. אחריהן עלתה ריטה אורה לשיר מחרוזת של שיריה המוכרים ואהובים. ביניהם "Anywhere", "I Will Never Let You Down", ועוד…

לאחר סגירת ההצבעה מתוכנן ראיון קצרצר עם נועה קירל ודה באסקר ממלטה (שוב?)
לאחר מכן עלו מתמודדי הגמר לבצע את חזרתם:

צרפת:

לה זארה עומדת יחד עם השמלה השחורה הארוכה והמנצנצת כשאורכה הוא מעל 5 מטרים. לפני הפזמון השני לא זארה יורדת בגובה, מסירים את אורכה של השמלה, ומתגלה מבנה מנצנץ עליו היא עומדת. לקראת סיום השיר מסכי הלד מקרינים את דגל צרפת ומיד לאחריהם גשם של זיקוקים יורד מלמעלה. ווקאלית זה לא נשמע כל כך טוב. השיר לא סוחף כפי שהייתם מצפים. אין סיכוי שהשיר הזה ייכנס לטופ 5.

גרמניה:

ראשית חשוב לציין שלורד אוף דה לוסט עלו לחזרה בלי התלבושות שלהם, וזה אומר שהיינו צריכים להפעיל הרבה דמיון כדי לקלוט איזה אנרגיות נקבל מהלהקה הגרמנית על הבמה. הביצוע הווקאלי היה מדוייק, הנוכחות שלהם ממלאת את הבמה גם בלי התלבושות המפוארות, גרמניה באמת יכולה להפתיע במיקום שלה על טבלת התוצאות השנה.

איטליה:

מתחילים בקלוז אפ על הפנים של מרקו שמוביל לשוט מלא של הבמה המלאה בעשן סביב הרגליים של מרקו. שני רקדנים נמצאים מאחוריו, כל אחד עומד מצידו הנגדי של גרם מדרגות כפול ממנו הם עולים ונופלים כל אחד בתורו. המבטים שמרקו נותן למצלמה הם המבטים החפוזים שאנחנו רגילים אליו לא רק מקדם האירוויזיון אלא גם מהשתתפותו הקודמת באירוויזיון 2013. מאחוריו על המסך ניתן לראות ירח מלא ועננים. המצלמה מקיפה את מרוק בשוט מרגש כמו כל הביצוע שבאמת מעביר  נופל ועולה גרם מדרגות,  עולים במדרגות, מבטים אייקונים, ירח בלד, עננים, מצלמה מקיפה את מרקו בשוט.
סקרנים לגלות מי העולים שלנו לגמר? (בסדר אקראי)

אבי: שוודיה, מולדובה, ישראל, שוויץ, הולנד, מלטה, צ'כיה, פינלנד, נורווגיה ופורטוגל.

נריה: סרביה, נורווגיה, פורטוגל, שוודיה, מלטה, מולדובה, פינלנד, שוויץ, צ'כיה וישראל.

הראל: מולדובה, סרביה, נורווגיה, שוויץ, צ'כיה, מלטה, ישראל, שוודיה, הולנד ופינלנד.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב- 9, 11 ו-13 במאי בהשתתפותן של 37 מדינות. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר אשתקד. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!