שמונה משלחות חתמו על מכתב לאיגוד השידור האירופי בו הם טוענים שההפקה אינה הוגנת כלפי המתחרים בחצי הגמר הראשון – וזאת בשל השינויים המהותיים במועד פתיחת מתחם העיתונאים השנה. בין הנפגעים גם נועה קירל.

שמונה משלחות של מדינות המשתתפות באירוויזיון 2023 חתמו על מכתב לדייב גודמן (Dave Goodman), מנהל התקשורת הדיגיטלית באירוויזיון. במכתב הם הביעו את מורת רוחם לאור המגבלות החלות השנה על העיתונות, שלטענתם מהוות חוסר שיוויון בין המשתתפים בחצי הגמר הראשון למשתתפים בחצי הגמר השני.

איך יעבוד מרכז העיתונות בליברפול ולמה ההתנהלות הזו יוצרת חוסר שוויון?

מרכז העיתונות באירוויזיון פתוח לאנשי תקשורת מוסמכים בזמן החזרות וההופעות החיות. שם עיתונאים יכולים להשתתף במסיבות עיתונאים, לקיים ראיונות עם הנציגים השונים וכמובן לצפות בחזרות. אך השנה זה יעבוד קצת שונה, ובצורה מפתיעה ומאכזבת החזרות הראשונות ייסגרו לעיתונות. מרכז העיתונות עצמו ייפתח ב-8 במאי, יום לפני חצי הגמר הראשון, ולא בשבוע שלפני כמו בדרך כלל. אמנים המחפשים הזדמנויות תקשורתיות יצטרכו לסדר זאת עצמאית, והראיונות ייערכו במיקום חיצוני ולא במתחם העיתונאים שבארנה.

מאחר ומתחם העיתונאים נפתח רק ב-8 במאי אז מרבית העיתונאים יגיעו לליברפול ביום זה ולא לפניכן. הסיבה למורת רוחם של המשלחות, ולהרגשה שנוצר כאן חוסר שיוויון, היא שלמדינות המשתתפות בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2023 יהיה יום אחד בלבד לקיים ראיונות ולקדם את עצמם בתקשורת, בעוד שלמדינות המשתתפות בחצי הגמר השני יהיה יותר זמן פנוי להתראיין ולקדם את השתתפותם.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
כך כתבו במכתב:

"לאחר הפגישה שלנו היום, חלק מראשי התקשורת הביעו את חששם לאור העובדה שמרכז המדיה לא ייפתח לפני ה-8 במאי. אנו מרגישים שהחלטה זו אינה הוגנת כלפי מדינות המשתתפות בחצי הגמר הראשון.

בשנים האחרונות כולנו למדנו שאחוז גדול מהראיונות מתרחש בשבוע הראשון, כשהזמן הפנוי בין החזרות הוא ארוך יותר, והלחץ של ההופעות החיות טרם הגיע לשיאו. כפי שתוכלו להבין, ב-8 במאי האמנים המשתתפים בחצי הגמר הראשון לא ימצאו זמן פנוי להיענות לתקשורת. לוח הזמנים צפוף מידי והם צריכים להתרכז בהופעתם.

אנו מבינים כי ניסיתם לפתור זאת בכך שנתתם זמן לתקשורת ביורוקלאב, אך אנו גם מרגישים שללא חלל נוח לעבודה, הרבה אנשי תקשורת יחליטו לא להגיע לליברפול עד ה-7 או ה-8 במאי.

אנו פונים אליך במכתב קבוצתי זה כדי לבקש ממך לשקול מחדש את החלטתך ולבדוק אפשרות של פתיחת מרכז המדיה כמה ימים מוקדם יותר. אנו מאחלים את הטוב ביותר לתחרות, למארגני האירוויזיון, למתמודדים, וכולנו עומדים על הוגנות בין כל המדינות המשתתפות."

נדגיש כי בין המדינות שמתמודדות בחצי הגמר הראשון ניתן למצוא גם את נציגתנו נועה קירל, שעשויה להיפגע מהמהלך.

האם מכתב זה יביא לשינוי בשנה הבאה? נקווה!
אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב-9, 11 ו-13 במאי בהשתתפותן של 37 מדינות. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר אשתקד. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהם.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!