רשת הטלוויזיה ההונגרית לא תשדר את אירוויזיון 2023, מה שככל הנראה פוסל את האופציה לחזרתה של המדינה לתחרות. הונגריה פרשה מהתחרות אחרי אירוויזיון 2019 שנערך בתל אביב.

רשת הטלוויזיה ההונגרית MTVA חשפה את לוח השידורים שלה לחודש מאי הקרוב, ולפיו ניתן לראות כי בזמן שתתקיים תחרות האירוויזיון בבריטניה, תוכניות אחרות מתוזמנות לשידור בטלוויזיה ההונגרית – כלומר, אירוויזיון 2023 לא ישודר השנה בהונגריה.

הונגריה למעשה לא משדרת את התחרות מאז פרישתה מתחרות האירוויזיון ב-2020, אך חשוב לציין כי לעומת שנים קודמות, שידור התחרות כבר אינו תנאי הכרחי להשתתפות באירוויזיון. עם זאת, מאז שפרשה מהתחרות הונגריה מפגינה התנגדות ולא מראה כל עניין לחזור לאירוויזיון בשנים הקרובות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הונגריה השתתפה באירוויזיון בפעם האחרונה ב-2019, אז התחרות התקיימה בתל אביב ואת הונגריה ייצג הזמר יוצי פאפאי (Joci Pápai) עם שירו "Az én apám". הונגריה לא העפילה לגמר, לראשונה מ-2009, ולאחר מכן החליטה לפרוש מהתחרות לקראת אירוויזיון 2020 שבוטל בסופו של דבר.

בנובמבר 2019 חשף ה-EBU את רשימת המדינות המשתתפות שתכננו להשתתף באירוויזיון 2020, אך הונגריה לא הופיעה ברשימת המדינות המשתתפות.

דבר העורך: MTVA מעולם לא מסרה הצהרה פומבית בנוגע לסיבה שבגינה פרשה מהתחרות, אך מאחורי הקלעים נשמעו קולות שמפנים אצבע מאשימה כלפי ממשלת הימין השולטת במדינה, ומסתייגת מכל מה שקשור לקהילת הלהט"ב. הדבר מקבל חיזוק בתקופה האחרונה, וזאת לאחר שהוחמרו הצעדים כלפי הקהילה הגאה בהונגריה ולמעשה לא רחוק היום שבו תוציא המדינה מחוץ לחוק את הקהילה. עצוב מאוד.

הונגריה החזיקה עד אז באחד משיאי ההעפלה הגבוהים ביותר בהיסטוריית התחרות, וזאת לאחר שהעפילה לגמר התחרות כל שנה בין השנים 2011-2018.

מקור: Médiaklikk.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!