היוצר דורון מדלי, שכתב לאירוויזיון שירים רבים וביניהם השיר הישראלי "Unicorn", התייצב לראיון חגיגי במסגרת המפגש השנתי של OGAE ישראל.

מידי שנה מתכנסים אוהדי האירוויזיון הישראלים להביא אהבה ותמיכה בנציג אשר ייצג את ישראל באירוויזיון. גם השנה התכנסו חברי מועדון אוהדי האירוויזיון (OGAE Israel) כדי לתמוך בנציגה הישראלית, נועה קירל, אשר תשיר את השיר ״Unicorn” בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2023 שייערך ב-9 במאי. במהלך המשדר תפסנו את חלק מהאמנים האורחים לראיון לאתר יורומיקס, ביניהם היוצר דורון מדלי שחשף כמה פרטים מעניינים על הביצוע החי בליברפול, התוצאה אליה הוא שואף להגיע, פרטים על המשלחת והתחרות האמיתית של נועה קירל באירוויזיון.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מדלי הידוע בתור חובב אירוויזיון מושבע עוד מילדות, סיפר לנו על זיכרונותיו הראשונים מהתחרות והפופולריות הנמוכה יותר של האירוויזיון בימינו:
"אירוויזיון 1991 זה האירוויזיון שגדלתי עליו, אני יודע אותו מהתחלה ועד הסוף בעל פה, ואני פשוט ילד שגדל על אירוויזיון. הזיכרון הראשון שלי בחיים הוא כשהייתי בן 5 וראיתי את עופרה חזה שרה את "חי", וכל שנה קדם אירוויזיון ואירוויזיון זה מה שהיינו עושים בחיים. בעבר לא היו אופציות אחרות והיום צריך לעשות מלחמת עולם על התודעה כדי שיצפו בתחרות, אבל זה נשען על נוסטלגיה וגם על הישגים חדשים והפתעות. מאז שנטע זכתה ונציגת קפריסין אלני פוריירה (Eleni Foureira) הגיעה למקום השני, יוצאים מהתחרות יותר מלהיט ענק אחד כל שנה".

לדברי מדלי, ההשתתפות הישראלית בתחרות צריכה להתלוות למאמץ יתר ולהשקעת משאבים רבים יותר על מנת להצליח בה. ההתבלטות בתחרות בעיניו יכולה לבוא לידי ביטוי ב"הפרעות" במהלך השיר:
"ישראל קודם כל צריכה להבין שהיא צריכה להתבלט, כי ישראל זו לא שוודיה – אין לנו את הכסף שלהם, את המקצוענות שלהם ואת המדינות מסביבן שמצביעות להן ולכן ישראל צריכה לעבוד הרבה יותר קשה – להשקיע הרבה יותר כסף, לחשוב לא להיות נחמדים אלא להיות משהו שאף אחד לא ישכח. אפילו ממש ליצור איזו הפרעה – אם זו נטע עם התרנגולת או נועה עם הריקוד שלה, כדי שזה לא יראה 'עוד שיר'".
הפייבוריטית הגדולה לזכייה באירוויזיון השנה היא ללא ספק לורין (Loreen) ושירה "Tattoo", נציגת שוודיה שזכתה בתחרות ב-2012 עם שירה הבלתי נשכח "Euphoria". מדלי סבור כי אין זה הוגן שלורין תשתתף שוב באירוויזיון עם שיר דומה לקודמו, וכי הנציגה השוודית לאו דווקא מביאה משהו חדש לאירוויזיון הנוכחי:
"לורין היא הזמרת הכי גדולה שיצאה מהאירוויזיון בשנות האלפיים מבחינת ניצחון. ואי אפשר באמת להתחרות בה, היא כאילו מחוץ לתחרות הזו. במיוחד שהשנה היא מביאה משהו מאוד דומה ל- "Euphoria". זה שיר מדהים בעיניי ו "Tattoo" זה נחמד, אבל לא מחדש לי כלום. אז היא לא תחרות של נועה אלא ממש תחרות בפני עצמה. כמובן שנקבל אותה באהבה כי למשל מרקו מנגוני (Marco Mengoni) מאיטליה – זה מדהים שהוא חוזר והוא לא מביא את אותה חוויה שהביא לפני 10 שנים. בעיניי כל הישג שישראל תשיג עם נועה קירל קרוב לטופ 5 או בטופ 5 עם כל הסקנדינביות, זה ניצחון כל כך משמעותי של ישראל. כי ישראל רגילה לטוב בגלל "טוי" אבל מאוד זה מאוד קל לשכוח את השנים שלא עלינו לגמר. לורין לא מחדשת שום דבר, נועה מחדשת משהו באירוויזיון".

לפני חשיפת השיר "Unicorn" של נציגתנו נועה קירל, מדלי הצהיר בראיונות שנערכו עימו שישראל באה במטרה לזכות באירוויזיון השנה. אולם, נראה כי השנה הוא מנמיך ציפיות מהגעה למקום הראשון ומסביר מהי "זכייה" בעיניו:
"אלה 3 דקות שאנחנו עובדים עליהן חצי שנה, זה לא נשמע הגיוני להקדיש לזה כל כך הרבה זמן. נועה קירל לא הייתה עושה משהו כזה אם לא כדי לזכות. מה זו זכייה באירוויזיון? זו כבר שאלה אחרת, כי אנחנו יודעים שאלני פוריירה זכתה מקום 2 והיא גם זכתה באירוויזיון, מחמוד הגיע למקום 2 וגם זכה באירוויזיון, רוזה לין זכתה במקום 20 וגם זכתה באירוויזיון. הזכייה באירוויזיון היא לאו דווקא המקום הראשון, אלא להיות בלתי נשכח, להיכנס לפסקול של החיים של אנשים, להיות במסיבות האלה בפסקול עוד 10 שנים. זו הזכייה האמיתית".
בתקופה האחרונה נחשפות ידיעות על שינויים בעיבוד של חלק מהשירים המשתתפים באירוויזיון השנה. מדלי חושף האם צפויים שינויים, וכמה פרטים מעניינים על הבימוי הישראלי בתחרות השנה:
"התאפקנו עד עכשיו לא לחשוף כלום. אין שינויים בעיבוד אבל כן יש דברים על הבמה שלא היו מעולם מישראל. והריקוד הזה שהיא עומדת לעשות, שחצי דקה אחרונה מתוך השיר מוקדשת לריקוד, ואחרי זה נגמר. אז זו הפתעה שמספיק שווה לצפות לה. אבל גם בהתחלה אנחנו עושים משהו מדהים, ואם מישהי תגלה מה זה זו רק נועה".

אחד הקטעים הזכורים בשיר הוא הריקוד שמגיע בסופו, מה שמעלה את השאלה האם השיר נכתב בהתאם ליכולות הריקוד של קירל, כך ענה מדלי:
"הרעיון הראשון שהיה לי בכלל כקונספט הוא שבסוף רוקדים. המשפט "You wanna see me dance?" זה משפט שהיה יכול להיכתב כמעט על כל שיר של נועה, אז זה התחיל מזה ואז הגיע השאר".

עוד הוסיף היוצר המוכשר: "אני מאחל הצלחה לכולנו! עוצרים אותי ברחוב ואומרים 'שיהיה לכם בהצלחה', אני אומר 'שיהיה לנו בהצלחה' כי אנחנו בסך הכל מייצגים את כולנו. זה מאוד מרגש לעשות אירוויזיון. 50 שנה ישראל באירוויזיון, אין דברים כאלה".

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-45 של ישראל באירוויזיון. ישראל הצטרפה לתחרות ב-1973 וזכתה בה ארבע פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של ישראל הייתה באירוויזיון 2018 עם השיר "Toy" בביצועה של הזמרת נטע ברזילי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!