תאודור אנדריי, שייצג את רומניה באירוויזיון 2023, יבצע על בימת האירוויזיון גרסה חדשה. כל הפרטים על הגרסה בכתבה הבאה.

השיר "D.G.T (Off and On)" (בעברית: "אצבעות"), נבחר לייצג את רומניה כבר ב-11 בפברואר, אך כעת מתברר שעל בימת האירוויזיון תבוצע גרסה חדשה ושונה לגמרי. עם חשיפת גרסאות הקריוקי הרשמיות של אירוויזיון 2023, נחשך כי הזמר תאודור אנדריי (Theodor Andrei) יבצע גרסה חדשה שמתחילה אקוסטית לגמרי במשך כדקה ורבע. רק לאחר מכן נכנסות הגיטרות החשמליות והקצב המוכר. המשך השיר נשמע יותר "בועט" בעזרת המקצב והגיטרות החשמליות שנוספו לשיר.

עם השינויים בגרסת השיר לאירוויזיון, סביר להניח שגם על הבמה נראה בימוי שונה לגמרי ממה שראינו על בימת קדם האירוויזיון הרומני.

האזינו לגרסת הקריוקי:

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
נזכיר שאנדריי יבצעו את שירו ברומנית ובאנגלית לאירוויזיון. הוא גם באחד מראיונותיו ש"המסר שאותו ירצה להעביר הוא מסר של אהבה והתנגדות למלחמה". עוד אמר ש"אינו רוצה להיות רק שיר אחד מתוך רשימה של שירים" וכי "המטרה היא לעשות משהו שיישאר לאורך זמן, וייזכר בקרב רבים".

רומניה באירוויזיון 2023

"D.G.T (Off and On)" (בעברית: "אצבעות") הוא שם השיר שיבוצע ע"י הזמר תאודור אנדריי (Theodor Andrei), אשר ייצג את רומניה בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2023 שיתקיים בליברפול, בריטניה. השיר נכתב ע"י הזמר עצמו יחד עם לוקה דה מצו (Luca De Mezzo), מיקאיל ג'הד (Mikail Jahed), לוקה אודצאנו (Luca Udățeanu).

השיר הוא שיר אהבה שבו "התבונה מתנגשת עם האינסטינקט". השיר עוסק בצדדים הטובים והרעים של התאהבות, הכוללת תשובה, מין, בגרות, שקרים ורעיונות אחרים הקשורים לאהבה. הזמר הביע רצון לשלב בשיר ז'אנרים מוזיקליים שונים שיקלעו לטעמם של הרומנים אך גם לטעמם של מאזינים במקומות אחרים, מתוך מטרה ליצור שיר שרומניה "מעולם לא שלחה לגמר האירוויזיון". השיר מבוצע בשפה הרומנית והאנגלית.

בימים אלה מדורגת רומניה במקום 36 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2023.

תאודור אנדריי – מי אתה?

תאודור אנדריי הוא זמר רומני בן 18. הוא התפרסם בשנת 2017 כשהתמודד בגרסת הילדים הרומנית של התכנית "The Voice", שם הגיע לשלב חצי הגמר. הוא ניסה את מזלו גם בתכנית אקס פקטור בשנת 2020, אך לא עבר את שלב הבתים. אלבום הבכורה שלו, "Fragile", שוחרר בשנה שעברה. עד כה שחרר הזמר מעל 14 סינגלים.

 

 

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של רומניה באירוויזיון. רומניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 ובאירוויזיון 2010 לאחר שסיימה פעמיים במקום השלישי.
    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!