רשת הטלוויזיה החדשה TVMONACO תיפתח בחודש ספטמבר הקרוב. במהלך השנתיים האחרונות הכריזה מונקו על כוונתה לחזור לאירוויזיון. האם המהלך יקרה כבר בשנה הבאה?

רשת הטלוויזיה החדשה במונקו, TVMONACO, תיפתח באופן רשמי ב-1 בספטמבר 2023. תאריך השקתו של הערוץ הציבורי החדש במדינה נדחתה מספר פעמים אך כעת ידוע כי השקת הערוץ תושק רשמית בחודש ספטמבר. השידור הציבורי בערוץ ינוהל ע"י סלים זיגדר (Salim Zegdhar) ונטלי ביאנקולי (Nathalie Biancolli). צוות השידור הציבורי החדש יעבור לאולפנים ולמשרדיהם החדשים במהלך חודש יולי. פרטים נוספים ייחשפו ב-18 לאפריל.

ואיך הדבר קשור לאירוויזיון? עם ההצהרה על הכוונה לפתוח ערוץ טלוויזיה ציבורי חדש במדינה, פורסם תקציב המדינה של מונקו לשנת 2022, הכלל בתוכו הקצאה של 100,000 יורו להשתתפות עתידית של מונקו באירוויזיון.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מונקו עצמה לא זרה לעולם האירוויזיון, והצטרפה לתחרות כבר ב-1959. השתתפותה של מונקו בתחרות התאפשרה בעזרת תאגיד הטלוויזיה TMC, ומונקו השתתפה בתחרות ברציפות עד 1979. ב-1980 החליטה רשת הטלוויזיה לפרוש מהתחרות ולא חזרה אליה עד 2004. הקאמבק הקצר של מונקו לא נמשך הרבה זמן, ולאחר שלוש פעמים שלא העפילה לגמר, החליטה לפרוש מהתחרות פעם נוספת ב-2007. מאז לא חזרה המדינה לתחרות. רשת הטלוויזיה TMC פרשה מאיגוד השידור האירופי ב-2022, ובמקביל החלה הקמתו של ערוץ הטלוויזיה הציבורי החדש במדינה.

מונקו זכתה באירוויזיון 1971 (זכייתה היחידה) עם השיר "Un banc, un arbre, une rue" (בעברית: "ספסל, עץ, רחוב"). עם זאת, מונקו לא אירחה את התחרות ב-1972 עקב קשיים כלכליים והאירוח עבר לבריטניה. מונקו נחשבת כיום למדינה היחידה שזכתה בתחרות ולא אירחה אותה אף פעם.
ב-2009 התקיימו דיונים בדבר חזרתה של מונקו לתחרות, אך אלו לא הניבו פירות. במידה ומונקו תרצה לשוב לתחרות האירוויזיון דרך רשת הטלוויזיה הציבורית החדשה, יהיה עליה להגיש בקשה להצטרף לאיגוד השידור האירופי לכל המאוחר עד דצמבר 2023 – דבר היאפשר לה להשתתף באירוויזיון כבר בשנה הבאה.

יש לציין כי ערוץ הטלוויזיה הוותיק TMC נמצא כיום בשליטה מלאה של רשת הטלוויזיה הצרפתית, וערוץ הטלוויזיה החדש יהיה בשליטה מלאה של ממשלת מונקו. הערוץ החדש צפוי לשדר חדשות, סרטים דוקומנטריים, תוכניות אירוח שונות ואולי אפילו יחזיר את המדינה לתחרות האירוויזיון.

מקורות: Monaco Matin, Daily News.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!