ליטא באירוויזיון 2023: מוניקה לינקיטה (Monika Linkytė) מדברת על ההכנות לליברפול ועל השינויים המתוכננים מאז מהביצוע בקדם האירוויזיון. כל הפרטים בכתבה.

"Stay" (בעברית: "תישאר") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמרת מוניקה לינקיטה (Monika Linkytė), בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2023 שייערך בליברפול. השיר נכתב על ידי הזמרת יחד עם כריסטס אינדרישונוקס (Krists indrišonoks), והופק על ידי יאניס יאצ'מנקיס (Jānis Jačmenkins) שהיה בין כותבי השיר "Eat Your Salad" שייצג את לטביה באירוויזיון 2022 והגיע רק למקום 14 בחצי הגמר. השיר מבוצע בשפה האנגלית וליטאית.

אחד האלמנטים הזכורים מהופעתה של מוניקה על בימת קדם האירוויזיון הליטאי הוא שמלתה בצבע חום – ענבר. מוניקה אישרה שהשמלה שתלבש על הבמה בליברפול – שעל הכנתה שוקדים בימים אלה ממש – לא תהיה אותה שמלה, אך שהיא כן מתכננת לשמור על צבע הענבר המייצג את ליטא. מוניקה הוסיפה ואישרה כי הביצוע שלה יכלול מוטיבים לבנים ליטאיים, אך מעבר לכך לא פירטה והחליטה להשאיר כמה סודות בשרוול עד מאי.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
גיוס תמיכה במוניקה לינקיטה

רשת השידור הליטאית LRT השיקה יוזמה בשם "Pridainuojam Europą" (שרים את אירופה) שמטרתה להראות תמיכה במוניקה לקראת התמודדותה באירוויזיון. היוזמה מחפשת מקהלות גדולות וקטנות כאחד לשיר את החלק של "Čiūto tūto" משיר האירוויזיון של מוניקה, ולשלוח את ההקלטה לאתר  pridainuojam.lrt.lt עד ה-28 באפריל.

LRT גם השיקה את ההאשטאג pridainuojamEuropa# שבו כולם יכולים להביע את תמיכתם במוניקה ברשתות החברתיות.

ליטא באירוויזיון 2023

"Stay" (בעברית: "תעצור") הוא שם השיר שיבוצע על ידי הזמרת מוניקה לינקיטה (Monika Linkytė), אשר תייצג את ליטא כשיר מספר 15 בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2023 שייערך בליברפול. השיר נכתב על ידי הזמרת יחד עם כריסטס אינדרישונוקס (Krists indrišonoks), והופק על ידי יאניס יאצ'מנקיס (Jānis Jačmenkins) שהיה בין כותבי השיר "Eat Your Salad" שייצג את לטביה באירוויזיון 2022 והגיע רק למקום 14 בחצי הגמר.

השיר נכתב על המסר החשוב שבו אנשים צריכים מידי פעם "לעצור, ולחזור לעצמם". במילות השיר ניתן למצוא עצב מתמשך שהזמרת בוחרת להשאיר מאחור, כשהיא פונה לאומץ, לשמחה ולאמונה העצמית. בראיון שהעניקה הזמרת לאתנו EuroMix.co.il בתרבות העממית הליטאית עומדים יחדיו במעגל, רוקדים ושרים משפטים שונים, וביניהם המשפט "čiūto tūto", שלו צליל של הטבע אשר מעניק על פי האמונה המקומית אנרגיה וכוח להתחבר לעצמך ולטבע ולרפא את עצמך.  השיר מבוצע בשפה האנגלית וליטאית.

בימים אלה מדורגת ליטא במקום 30 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2023.

 

מוניקה לינקיטה – מי את?

מוניקה היא זמרת ליטאית בת 30, אשר התפרסמה כשהגיעה למקום השני בגרסה הליטאית של תכנית הריאליטי "דה וויס" בשנת 2013. בשנת 2015 נבחרה לייצג את ליטא באירוויזיון יחד עם ואידאס באומילה (Vaidas Baumila) ושירם "This Time" שבין היתר נכתב על ידי מוניקה ליו (Monika Liu). השיר הגיע למקום 18 בגמר האירוויזיון. לאחר השתתפותה באירוויזיון החלה בלימודי מוזיקה בלונדון.

מוניקה השתתפה בקדם הליטאי מספר פעמים: ב-2010 התמודדה עם השיר "Give Away" והגיעה למקום העשירי. ב-2011 הגיעה למקום הרביעי עם השיר "Days Go By". ב-2012 הגיעה למקום השלישי עם השיר "Happy". ב-2013 עלתה לגמר עם השיר "Baby Boy" אך פרשה עקב סיבות בריאותיות. ב-2014 הגיעה למקום הרביעי והודחה רגע לפני הגמר. ב-2022 תכננה להשתתף בקדם אחרי שבע שנים אך פרשה עקב סיבות בריאותיות.

מקורות: delfi.lt, LRT.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-23 של ליטא באירוויזיון. ליטא הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שלהקת "LT United" סיימה במקום השישי עם השיר "We Are The Winners"
רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם ברית בחיפה והסביבה? הכנסו עכשיו!