הערב תצא לדרכה מסיבת האירוויזיון החמישית לעונה – "Pre Party ES 2023", שתיערך בעיר מדריד שבספרד. המסיבה תתפרס על פני יומיים, במהלכם יופיעו לא פחות מ-50 זמרים מאירוויזיון 2023 ומשנים קודמות.

עוד לא התאוששנו ממסיבת האירוויזיון האדירה שנערכה בתל אביב ביום שני האחרון, וכבר הערב אנחנו ממשיכים ליעד הבא – מדריד. ספרד תערוך הערב את החלק הראשון של מסיבת האירוויזיון החמישית לעונה, ובין המסיבות הגדולות ביותר לעונת האירוויזיון הנוכחית.

היום בערב יופיעו 20 זמרים שהשתתפו באירוויזיון בשנים קודמות וביחד איתם יעלו להופיע משתתפי קדמים רבים. בערב השני של המסיבה שייערך מחר (08 באפריל) יעלו להופיע לא פחות מ-27 מתמודדים מאירוויזיון 2023, ולצידם יופיעו מספר משתתפי אירוויזיון משנים קודמות.

המופע יתחיל בשעה 23:00 (שעון ישראל)

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו




רשימת המשתתפים שיופיעו הערב:

בלנקה פלומה (Blanca Paloma): נציגת ספרד לאירוויזיון 2023 עם השיר "Eaea". תופיע בשני הערבים.

דיודאטו (Diodato): נבחר לייצג את איטליה באירוויזיון 2020 עם השיר "Fai Rumore". בסופו של דבר לא השתתף עקב ביטול התחרות, אך באירוויזיון האחרון שנערך באיטליה זכה לכבוד והופיע עם שירו במהלך מופע הביניים.

אלפרד גרסיה (Alfred García): ייצג את ספרד באירוויזיון 2018 עם השיר "Tu cancion" והגיע למקום ה-23, בדואט עם הזמרת אמאיה (Amaia).

קלאודיה פסקואל (Cláudia Pascoal): ייצגה את פורטוגל באירוויזיון 2018 עם השיר "O jardim" והגיעה למקום האחרון בגמר.

קליופי (Kaliopi): ייצגה את מקדוניה באירוויזיון 2012 עם השיר "Crno i belo" והגיעה למקום ה-13. ב-2016 נבחרה לייצג את מקדוניה פעם נוספת עם השיר "Dona" אך הפעם הגיעה למקום ה-11 בחצי הגמר השני. קליופי נבחרה לייצג את מקדוניה גם באירוויזיון 1996 עם השיר "Samo ti" אך השיר לא העפיל לאירוויזיון.

איווי אדאמו (Ivi Adamou): ייצגה את קפריסין באירוויזיון 2012 עם השיר "La La Love" והגיעה למקום ה-16.

קארינה (Karina): ייצגה את ספרד באירוויזיון 1971 עם השיר "En un mundo nuevo" והגיעה למקום השני. תופיע בשני הערבים.

ויקו (Vicco): התמודדה השנה עם השיר "Nochentera" והגיעה למקום השלישי.

מגארה (Megara): התמודדו השנה בקדם הספרדי עם השיר "Arcadia" והגיעו למקום הרביעי.

קרמנטו (Karmento): התמודדה השנה בקדם הספרדי עם השיר "Quiero y duelo" והגיעה למקום השישי.

חוסה אוטרו (José Otero): התמודד השנה בקדם הספרדי עם השיר "Inviernos en Marte" והגיע למקום השביעי.

פוסה נוקטה (Fusa Nocta): התמודדה השנה בקדם הספרדי עם השיר "Mi familia" והגיעה למקום השמיני והאחרון.

אריץ (Aritz): התמודד השנה בקדם הספרדי עם השיר "Flamenco" והגיע למקום החמישי בחצי הגמר הראשון.

מילר (Meler): התמודדו השנה בקדם הספרדי עם השיר "No nos moverán" והגיעו למקום השביעי בחצי הגמר הראשון.

טווין מלודי (Twin Melody): התמודדו השנה בקדם הספרדי עם השיר "Sayonara" והגיעה למקום השמיני בחצי הגמר הראשון.

סופיה מרטין (Sofía Martín): התמודדה השנה בקדם הספרדי עם השיר "Tuki" והגיעה למקום התשיעי והאחרון בחצי הגמר הראשון.

סידרלנד (Siderland): התמודדו השנה בקדם הספרדי עם השיר "Que esclati tot" והגיעו למקום השישי בחצי הגמר השני.

פיימוס (Famous): התמודד בקדם הספרדי ב-2019 עם השיר "No puedo más" והגיע למקום השביעי. התמודד השנה בקדם בפעם השנייה עם השיר "La Lola" והגיע למקום השביעי בחצי הגמר השני.

אה-פם (E’Femme): התמודדו השנה בקדם הספרדי עם השיר "!Uff" והגיעו למקום השמיני בחצי הגמר השני.

ראקי ריפר (Rakky Ripper): התמודדה השנה בקדם הספרדי עם השיר "Tracción" והגיעה למקום התשיעי והאחרון בחצי הגמר השני.




רשימת המשתתפים מאירוויזיון 2023 שיופיעו מחר:

  1. אוסטריה: טיה וסלינה (Teya & Salena) – "?Who the Hell Is Edgar"
  2. אוסטרליה: וויאג'ר (Voyager) – "Promise"
  3. אירלנד: ווילד יות' (Wild Youth) – "We Are One"
  4. אסטוניה: אליקה (Alika) – "Bridges"
  5. ארמניה: ברונט (Brunette) – "Future Lover"
  6. בלגיה: גוסטף (Gustaph) – "Because of You"
  7. בריטניה: מיי מולר (Mae Muller) – "I Wrote a Song"
  8. גאורגיה: אירו (Iru) – "Echo"
  9. דנמרק: ריילי (Reiley) – "Breaking My Heart"
  10. הולנד: מיה ניקולאי ודיון קופר (Mia Nicolai & Dion Cooper) – "Burning Daylight"
  11. לטביה: סאדן לייטס (Sudden Lights) – "Aijā"
  12. ליטא: מוניקה לינקיטה (Monika Linkytė) – "Stay"
  13. מולדובה: פאשה פארפני (Pasha Parfeni) – "Soarele și luna"
  14. מלטה: דה באסקר (The Busker) – "Dance (Our Own Party)"
  15. נורווגיה: אלסנדרה (Alessandra) – "Queen of Kings"
  16. סלובניה: ג'וקר אאוט (Joker Out) – "Carpe Diem"
  17. ספרד: בלנקה פלומה (Blanca Paloma) – "Eaea"
  18. סרביה: לוק בלאק (Luke Black) – "Samo mi se spava"
  19. סן מרינו: פיקד ג'קס (Piqued Jacks) – "Like an Animal"
  20. פולין: בלנקה (Blanka) – "Solo"
  21. פורטוגל: מימיקאט (Mimicat) – "Ai coração"
  22. פינלנד: קארייה (Käärijä) – "Cha Cha Cha"
  23. צ'כיה: וסנה (Vesna) – "My Sister's Crown"
  24. צרפת: לה זארה (La Zarra) – "Évidemment"
  25. קרואטיה: לט טרי (Let 3) – "!Mama ŠČ"
  26. שוודיה: לורין (Loreen) – "Tattoo"
  27. שוויץ: רמו פורר (Remo Forrer) – "Watergun"

עוד יופיעו במהלך הערב:

קונסטרקטה (Konstrakta): ייצגה את סרביה באירוויזיון 2022 עם השיר "In corpore sano" והגיעה למקום החמישי.

פולי גנובה (Poli Genova): ייצגה את בולגריה באירוויזיון 2011 עם השיר "Na inat" והגיעה למקום ה-12 בחצי הגמר השני. ב-2016 חזרה לתחרות בפעם השנייה עם השיר "If Love Was a Crime" והגיעה למקום הרביעי – ההישג הכי טוב של בולגריה באותה עת והפעם הראשונה שבולגריה הפעילה לגמר אחרי תשע שנים.

דינאש (D’NASH): ייצגו את ספרד באירוויזיון 2007 עם השיר "I Love You Mi Vida" והגיעו למקום ה-20.

קארינה (Karina): ייצגה את ספרד באירוויזיון 1971 עם השיר "En un mundo nuevo" והגיעה למקום השני.

סוליאה (Soleá): ייצגה את ספרד באירוויזיון הילדים 2020 עם השיר "Palante" והגיעה למקום השלישי.




מסיבות האירוויזיון הבאות לעונה:

15 באפריל | אמסטרדם, הולנד

16 באפריל | לונדון, בריטניה

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב- 9, 11 ו-13 במאי בהשתתפותן של 37 מדינות. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר אשתקד. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהם.




הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!