הערב בשעה 21:00 תיערך בעיר ורשה שבפולין מסיבת האירוויזיון השלישית לעונה – "Polish Eurovision Party 2023". במהלך הערב יופיעו 14 נציגים מאירוויזיון 2023 לצד אורחים רבים.

חודש אפריל נפתח בסערה עם מסיבת האירוויזיון השלישית לעונה שתיערך הערב בבירת פולין, ורשה. במהלך הערב יעלו להופיע 14 אומנים ומשתתפים שייקחו חלק באירוויזיון 2023, ולצידם יופיעו שלל אומני אירוויזיון ומשתתפי קדמים משנים קודמות.

את הערב תנחה בין היתר נציגת בולגריה לאירוויזיון 2011 ולאירוויזיון 2016 – פולי גנובה (Poli Genova), שגם תופיע. נדגיש כי נציגת פולין באירוויזיון 2023, בלנקה (Blanka), תיעדר מהמופע.

-במידה ויהיה שידור חי נעדכן כאן בקישור לצפייה ישירה-

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו




רשימת המשתתפים מאירוויזיון 2023:

  1. איסלנד: דיליה (Diljá) – "Power"
  2. אירלנד: ווילד יות' (Wild Youth) – "We Are One"
  3. אלבניה: אלבינה ומשפחת קלמנדי (Albina & Familija Kelmendi) – "Duje"
  4. אסטוניה: אליקה (Alika) – "Bridges"
  5. בריטניה: מיי מולר (Mae Muller) – "I Wrote a Song"
  6. דנמרק: ריילי (Reiley) – "Breaking My Heart"
  7. לטביה: סאדן לייטס (Sudden Lights) – "Aijā"
  8. ליטא: מוניקה לינקיטה (Monika Linkytė) – "Stay"
  9. מולדובה: פאשה פארפני (Pasha Parfeni) – "Soarele și luna"
  10. מלטה: דה באסקר (The Busker) – "Dance (Our Own Party)"
  11. סלובניה: ג'וקר אאוט (Joker Out) – "Carpe Diem"
  12. סן מרינו: פיקד ג'קס (Piqued Jacks) – "Like an Animal"
  13. צ'כיה: וסנה (Vesna) – "My Sister's Crown"
  14. קרואטיה: לט טרי (Let 3) – "!Mama ŠČ"




לצידם יופיעו הערב 16 אורחים מעולם האירוויזיון:

קריסטיאן אוכמן (Krystian Ochman): ייצג את פולין באירוויזיון 2022 עם השיר "River" והגיע למקום ה-12.

סנהיט (Senhit): ייצגה את סן מרינו באירוויזיון 2011 עם השיר "Stand By" והגיעה למקום ה-16 בחצי הגמר הראשון. ב-2020 נבחרה לייצג את סן מרינו בפעם השנייה עם השיר "Freaky" אך התחרות בוטלה. בסופו של דבר השתתפה באירוויזיון 2021 עם השיר "Adrenalina", העלתה את סן מרינו לגמר בפעם השלישית בתולדותיה, והגיעה למקום ה-22 – ההישג השני הכי טוב של סן מרינו בכל שנות השתתפותה בתחרות.

מלובין (Melovin): ייצג את אוקראינה באירוויזיון 2018 עם השיר "Under the Ladder" והגיע למקום ה-17.

איי קיו (Eye Cue): ייצגו את מקדוניה באירוויזיון 2018 עם השיר "Lost And Found" והגיעו למקום ה-18 בחצי הגמר הראשון – ההישג הכי נמוך של מקדוניה בכל שנות השתתפותה בתחרות.

גרומי (Gromee): ייצג את פולין באירוויזיון 2018 עם השיר "Light Me Up" והגיע למקום ה-14 בחצי הגמר השני, ביחד עם הזמר לוקאס מאייר (Lukas Meijer). בנוסף, כתב את השירים הפולניים לאירוויזיון הילדים ב-2019 וב-2021.

סנסטרוק פרוג'קט (Sunstroke Project): ייצגו את מולדובה באירוויזיון 2010 עם השיר "Run Away" והגיעו למקום ה-22, ביחד עם הזמרת אוליה טירה (Olia Tira). ב-2017 חזרה הלהקה לתחרות בפעם השנייה עם השיר "!Hey Mamma" והגיעה עד למקום השלישי בגמר – ההישג הכי טוב של בתולדותיה של מולדובה בתחרות.

סלאבקו (Slavko): ייצג את מונטנגרו באירוויזיון 2017 עם השיר "Space" והגיע למקום ה-16 בחצי הגמר הראשון.

פולי גנובה (Poli Genova): ייצגה את בולגריה באירוויזיון 2011 עם השיר "Na inat" והגיעה למקום ה-12 בחצי הגמר השני. ב-2016 חזרה לתחרות בפעם השנייה עם השיר "If Love Was a Crime" והגיעה למקום הרביעי – ההישג הכי טוב של בולגריה באותה עת והפעם הראשונה שבולגריה הפעילה לגמר אחרי תשע שנים.

לינדזי (Lindsay): ייצגה את בריטניה באירוויזיון 2001 עם השיר "No Dream Impossible" והגיעה למקום ה-15.

אן מארי דוד (Anne-Marie David): ייצגה את לוקסמבורג באירוויזיון 1973 עם השיר "Tu te reconnaîtras" וזכתה במקום הראשון. ב-1979 חזרה בפעם השנייה לתחרות שנערכה לראשונה בישראל, הפעם כנציגת צרפת, והגיעה למקום השלישי עם השיר "Je suis l'enfant soleil".

קובה שמאיקובסקי (Kuba Szmajkowski): התמודד בקדם הפולני ב-2022 עם השיר "Lovesick" והגיע למקום הרביעי. השנה התמודד בפעם השנייה עם השיר "You Do Me" והגיע למקום השמיני.

פיליפ באלוס (Filip Baloš): התמודד בקדם הסרבי השנה עם השיר "Novi plan drugi san" והגיע למקום הרביעי.

פליברס (Felivers): התמודדו בקדם הפולני השנה עם השיר "Never Back Down" והגיעו למקום הרביעי.

אינס נזירי (Inis Neziri): התמודדה בקדם האלבני ב-2018 עם השיר "Piedestal" והגיעה למקום השלישי. ב-2021 התמודדה בפעם השנייה עם השיר "Pendesë" אך לא דורגה בין שלושת המקומות הראשונים בגמר.

אוקיאנה (Oceana): התמודדה בקדם הגרמני ב-2014 עם שני שירים – "All Night" ו-"Thank You".

ויקי גאבור (Viki Gabor): ייצגה את פולין באירוויזיון הילדים 2019 עם השיר "Superhero" וזכתה במקום הראשון. עם זכייתה הפכה פולין למדינה הראשונה שזוכה בתחרות פעמיים ברציפות, ולראשונה שזוכה במגרש הביתי.




מסיבות האירוויזיון הקרובות לעונה:

  • 03 באפריל | תל אביב, ישראל
  • 07-08 באפריל | מדריד, ספרד
  • 15 באפריל | אמסטרדם, הולנד
  • 16 באפריל | לונדון, בריטניה

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב- 9, 11 ו-13 במאי בהשתתפותן של 37 מדינות. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר אשתקד. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהם.




הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!