אזרבייג'אן באירוויזיון 2023: הבמאי הדני, מאדס אנגארד, נבחר פעם נוספת כבמאי של אזרבייג'אן לתחרות האירוויזיון הקרובה. אנגארד ביים את ההופעה האחרונה של אזרבייג'אן באירוויזיון 2022.

הופעתם של נציגי אזרבייג'אן לאירוויזיון 2023, טוראן וטוראל (TuralTuranX), תבוים ע"י הבמאי הדני מאדס אנגארד (Mads Enggaard). אנגארד הוא זמר, במאי ומפיק שביים בשנים האחרונות מספר הופעות באירוויזיון וגם היה זמר ליווי של דנמרק באירוויזיון. זאת תהיה הפעם הרביעית שבה יעבוד הבמאי עם המשלחת האזרית לאירוויזיון.

למרות העובדה שאזרבייג'אן החליטה לשלוח לאירוויזיון שיר של יוצרים מקומיים, לראשונה מ-2008, רשת הטלוויזיה האזרית החליטה לבחור בבמאי זר שיביים את ההופעה של צמד הזמרים באירוויזיון 2023.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
זאת תהיה הפעם ה-19 שבה אנגארד מעורב בתחרות האירוויזיון. לאורך השנים הוא שימש כזמר ליווי של דנמרק באירוויזיון 2004 ובאירוויזיון 2010, והיה מעורב בבימוי ההופעות של דנמרק באירוויזיון 2018 ובאירוויזיון 2019. בנוסף, ביים את ההופעות של אזרבייג'אן באירוויזיון 2019, אירוויזיון 2021 ובאירוויזיון 2022, כך שהשנה תהיה הפעם הרביעית ברציפות שבה נבחר הבמאי להפיק את ההופעה האזרית לתחרות.

ואם כל זה לא מספיק, אנגארד שימש כמפיק חדר הצפייה באירוויזיון 2014, 2015, 2017 ו-2018. חדר הצפייה הוא החדר שבו ממתינה כל משלחת רגע לפני עלייתה לבמה ובזמן הזה כל משלחת יכולה לדאוג לארגונים אחרונים הקשורים להופעה ולבימוי המצלמות.
אזרבייג'ן באירוויזיון 2023

"Tell Me More" (בעברית: "ספרי לי עוד") הוא שם השיר אותו יבצע הצמד טוראלטוראןX (או באנגלית TuralTuranX) כשיר מס' 12 בחצי הגמר הראשון של אירוויזיון 2023 שיתקיים בליברפול, בריטניה – שם יתמודדו מול נציגת ישראל, נועה קירל.  השיר נכתב על ידי הצמד יחד עם ניהאד אלייב (Nihad Aliyev) וטונאר טאייב (Tunar Tağiyev). השיר מבוצע כולו בשפה האנגלית. זהו שירם הראשון של יוצרים אלה בתחרות האירוויזיון.

השיר עוסק בכמיהה לתקשורת במערכת יחסים זוגית. בתחילת השיר אומר הזמר "אני אמות מהרגשות ששמרתי לעצמי במשך שנים", כשרגשותיו אוכלים אותו מבפנים אך הוא חושש בכל זאת להתבטא. הפזמון הוא הזמנה עבור המאזינים לפתוח את רגשותיהם, למרות שלעיתים זה עשוי להיות קשה. השיר מבוצע כולו בשפה האנגלית.

בימים אלה מדורגת אזרבייג'אן במקום 27 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2023.

טוראן וטוראל – מי אתם?

טוראל וטוראן באמנוב (Turan & Tural Bağmanov) הם אחים תאומים, בני 22, שנולדו בעיר זקאלטה שבצפון-מערב אזרבייג'אן. בגיל צעיר החלו ללמוד נגינה בפסנתר ובגיטרה. הצמד הופיע לראשונה בשם הבמה שלו "טוראלטוראןX" בבית ספרם, אך לאחר מות אביהם הפסיקו לעסוק במוזיקה. מאוחר יותר עבר טוראל לבירת המדינה באקו, והקים את להקת "דהרדג'נגל" (TheRedJungle) עם חברו. במרוצת הזמן הצטרף גם טוראן ללהקה.

מקור: INFE Azerbaijan.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-15 של אזרבייג'אן באירוויזיון. אזרבייג'אן הצטרפה לתחרות ב-2008 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2011 לאחר שהצמד אל וניקי זכה במקום הראשון עם השיר "Running Scared".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!