אירוויזיון 2023: כשבוע חלף מאז נחשף השיר הישראלי לאירוויזיון ויחד עימו נחשפו כל יתר השירים המתמודדים בתחרות. כיצד נראית טבלת ההימורים לאחר חשיפת כל השירים? כל הפרטים בכתבה…

שבוע חלף מאז נחשף השיר של נועה קירל לאירוויזיון 2023, וכמו השיר הישראלי נחשפו כל יתר השירים המתמודדים בתחרות השנה, ולכן לטבלאות ההימורים יש כבר משקל משמעותי בניבוי תוצאות התחרות שתתקיים בחודש מאי בליברפול. מידי שנה נערכים הימורים לקביעת הזוכה בתחרות האירוויזיון וגם השנה נפתחו ההימורים באופן רשמי כבר בחודש דצמבר. הם ייסגרו במקביל לשידור גמר האירוויזיון שייערך ב-13 במאי.

אז איך נראית התמונה נכון להיום?

במקום הראשון ממוקמת שוודיה עם 40% סיכויי זכייה. מדובר בנתון משמעותי מאוד שכן אפילו בשנה שעברה, כשהיה ברור שאוקראינה תזכה באירוויזיון, דורגה אוקראינה באמצע חודש מרץ עם 33% סיכויי זכייה. בחודש מרץ בשנת 2021 המצב לא היה ודאי ובמקום הראשון דורגו שוויץ ואחריה מלטה כששתיהן עם 17% סיכויי זכייה. במידה ושוודיה תזכה בתחרות זו תיהיה הפעם השביעית בה תזכה באירוויזיון ובכך היא משווה את כמות הזכיות לשיא של אירלנד.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
במקום השני עם 14%, ממוקמת פינלנד. לפי כל ההימורים והסקרים פילנד מועמדת בטוחה לטופ חמש באירוויזיון ואולי אפילו לזכייה נוספת. אם פינלנד תזכה בתחרות זאת תהיה הפעם השנייה בה המדינה זוכה באירוויזיון ב-62 שנות השתתפותה בתחרות.

במקום השלישי עם 12%, ממוקמת אוקראינה. המדינה ששרויה במלחמה תיקח חלק פעיל באירוח התחרות בליברפול שבבריטניה וככל הנראה הקהל האירופי עדיין מאמין בסיכוייה לזכות על רקע הלחימה הממושכת מול רוסיה. אוקראינה זכתה עד כה שלוש פעמים באירוויזיון.

במקום הרביעי עם 4%, ממוקמת נורווגיה. הפעם האחרונה שנורווגיה אכן נכנסה בתוצאות האמת לטופ5 הייתה בשנת 2013, בדיוק לפני עשור. השיר הנורווגי, זוכה לתגובות חיוביות ומאז שנבחר שהה בקביעות בטופ5 של טבלאות ההימורים. נורווגיה זכתה בתחרות שלוש פעמים וזכייתה האחרונה הייתה באירוויזיון 2009. האם התחרות בליברפול תאיר פנים לממלכת נורווגיה?

במקום החמישי, עם 3% סיכויי זכייה, ממוקמת ספרד. האם זהו תור הזהב של ספרד? בשנים האחרונות ספרד כשלה פעם אחר פעם באירוויזיון. למעשה, מאז 2015 דורגה ספרד בקביעות באחד מחמשת המקומות האחרונים – עד השנה שעברה! באירוויזיון 2022 הפתיעה ספרד את כולם כשהצליחה להתברג במקום השלישי – שיא שאליו לא הגיעה ספרד מאז 1995. ספרד תנסה לשחזר את ההצלחה הזו גם השנה. בשבועות האחרונים דורגה ספרד במקום ה- 8-9 אך בשבוע האחרון רשמה ספרד עלייה משמעותית ונכנסה למקום החמישי. האם ספרד תשחזר את ההצלחה? ימים יגידו.

מה עוד השתנה בטבלה בשבוע האחרון?

צ'כיה יורדת ממקום חמישי למקום שמיני. איסלנד עולה מעט ממקום 24 למקום 21, אזרבייג'אן שחשפה השבוע את שירה, יורדת ממקום 20 אל מקום 23. אלבניה, לראשונה מאז נחשף השיר, עוזבת את המקום האחרון ועולה למקום 36. את המקום האחרון תופסת רומניה.


באדיבות:
Eurovisionworld.com.
ישראל בטבלאות ההימורים

מאז נחשף השיר הישראלי של נועה קירל, ראתה ישראל עליות ומורדות בטבלאות ההימורים. השיר הישראלי באירוויזיוןUnicorn, דורג רגעים לפני חשיפת השיר במקום השביעי, יממה לאחר חשיפת השיר עלה למקום השישי, בהמשך השבוע ירד עד למקום התשיעי ולאחר מכן גם עלה למספר שעות למקום החמישי. כרגע ישראל שוב מדורגת במקום השישי. מה ניתן להסיק מכך? באופן כללי נועה קירל ענתה על הציפיות ומדורגת בשלב זה במקום דומה למקום בו עמדה לפני חשיפת השיר. השיר עצמו לא הפתיע את המהמרים לרעה – אך גם לא לטובה!

כולנו מבינים שהשיר הישראלי נכתב ועובד כדי לשרת את היכולות הבימתיות של קירל וכדי שהזמרת האהובה תוכל להפגין את כשרונותיה על בימת האירוויזיון. לכן, נקווה שברגע האמת בחודש מאי, נועה קירל תפתיע את כולם ותשובץ גבוה יותר ממה שטבלאות ההימורים מנבאים לה.

האם יש לטבלאות ההימורים חשיבות?

נדגיש שטבלאות ההימורים מבוססות על אנשים רבים אשר מהמרים את כספם על מדינות אשר הם מאמינים שעשויות לזכות באירוויזיון הקרוב. עם חשיפת כל השירים, הפכה טבלת ההימורים לטבלת ציפיות שחלקה הגדול יתממש וחלקה גם יתבדה. בשלב זה ניתן לקבל תמונה ברורה מיהם הפייבוריטים לזכות בתחרות ומי הן המדינות חסרות הסיכויי לזכות בה. ניתן להבין בצורה גסה היכן תדורג כל מדינה באירוויזיון, אך למרות זאת יש לקחת בחשבון שצפויות לנו הפתעות לטובה ולרעה.

יש לציין שההימורים לא תמיד קולעים לתוצאות הסופיות באירוויזיון ויש לקחת אותם בעירבון מוגבל, אך הם משקפים את טעם הקהל ופעמים רבות כן קולעים. אז כיצד נראו טבלאות ההימורים בדיוק לפני שנה? אוקראינה במקום הראשון, איטליה במקום השני ושוודיה במקום השלישי – ישראל דורגה במקום 36. מה קרה בפועל? אוקראינה אכן זכתה, שוודיה הגיעה למקום החמישי ואיטליה דורגה במקום השישי. ישראל אכן נשארה מחוץ לגמר. בריטניה וספרד הפתיעו את כולם בגמר והגיעו למקום השני והשלישי למרות שבהימורים דורגו רק במקום הרביעי והתשיעי בהתאמה.

באמצע חודש מרץ של שנת 2021 נראו טבלאות ההימורים כך: שוויץ מקום ראשון, מלטה מקום שני ובולגריה מקום שלישי – ישראל מקום 26. מה קרה בפועל? איטליה זכתה במקום הראשון למרות שדורגה בהימורים רק במקום חמישי, צרפת זכתה במקום השני למרות שדורגה במקום הרביעי בהימורים, שוויץ מקום שלישי, מלטה רק מקום שביעי, בולגריה במקום 11 וישראל מקום 17.

נדגיש כי יש לקחת את טבלאות ההימורים בפרופורציה. אך יחד עם זאת, אין לזלזל בכלי החשוב הזה שאנו נמשיך לעקוב אחריו, מתוך תקווה שלאחר חשיפת השיר הישראלי, מצבה של מדינת ישראל בטבלת ההימורים ישתפר אף יותר.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב-9, 11 ו-13 במאי בהשתתפותן של 37 מדינות. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר אשתקד. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהאם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!