אוקראינה: הצמד טבורצ'י (Tvorchi), שייצג את אוקראינה באירוויזיון 2023, נאבק מול משרד התרבות האוקראיני במטרה להשיג אישור יציאה מהמדינה. אם ייכשלו לא יוכלו להשתתף במסיבות המקדימות לאירוויזיון.

במהלך ראיון שערכו השבוע, טבורצ'י (Tvorchi), הצמד המיועד לייצג את אוקראינה באירוויזיון 2023, דיברו על התסכול שלהם מכך שהם לא מצליחים לקבל את האישורים הדרושים לנסיעות בינלאומיות כדי לקדם את אוקראינה במסיבות המקדימות לאירוויזיון 2023. ב-24 לפברואר נכנס לתוקף באוקראינה חוק הקובע כי אזרחים ממין זכר בין הגילאים 18-60 אינם רשאים לצאת מגבולות אוקראינה ללא אישור מיוחד. הצמד הסביר כי קבלת האישור הזה הפך להליך מסובך לאחר שכמה שחקנים ובדרנים אוקראינים קיבלו אישור יציאה למטרת הופעה בינלאומית ולא חזרו לאוקראינה.

כך אמרו בראיון: "הוזמנו לאמסטרדם, ברצלונה ולונדון. יש לנו לו"ז צפוף וכל הזמן מתווספים אליו אירועים. אבל עכשיו הכל נמצא תחת סימן שאלה, כי אי אפשר לצאת מאוקראינה. אם הבעיה לא תיפתר, ייתכן שקמפיין הקידום שלנו לא יתקיים. אנחנו צריכים לקבל אישור ממשרד התרבות לעזוב."

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
אוקראינה באירוויזיון 2023

"Heart of Steel" (בעברית: "לב מפלדה") הוא שם השיר שיבוצע ע"י הצמד טבורצ'י (Tvorchi), אשר ייצגו את אוקראינה כשיר מספר 19 בגמר הגדול של אירוויזיון 2023 שיתקיים ב-13 במאי. השיר נכתב ע"י חברי הצמד, השיר נכתב על ידי חברי הצמד ג'ימו אוגוסטוס קהינדה (Jimoh Augustus Kehinde) שמכונה ג'פרי, ואנדריי חוצוליאק (Andrii Hutsuliak) שמכונה אנדרו. זהו שירם הראשון של יוצרים אלה אשר יתמודד בתחרות האירוויזיון. השיר בוצע בקדם אירוויזיון בשפה האנגלית אך באירוויזיון ישלב גם את השפה האוקראינית.

לדברי הצמד, השיר מזהיר מהסכנות בשימוש בנשק גרעיני. בראיונות שונים טענו חברי הצמד כי תחרות האירוויזיון, שנוצרה לאחר מלחמת העולם השנייה במטרה לאחד את אירופה, שימשה כהשראה לכתיבת שירם. לשיר מסר של תקווה.

בימים אלה מדורגת אוקראינה במקום הראשון בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2023.

טבורצ'י – מי אלה?

טבורצ'י הם צמד מוזיקלי שהוקם ב- 2017 על ידי המפיק המוזיקלי אנדריי חוצוליאק (Andrii Hutsuliak) שמכונה אנדרו ומוצאו אוקראיני יחד עם הזמר ג'ימו אוגוסטוס קהינדה (Jimoh Augustus Kehinde) שמכונה ג'פרי ומוצאו בניגריה. השניים הכירו בזמן שלמדו יחדיו בפקולטה לרוקחות באוקראינה.

הם שחררו עד כה ארבעה אלבומים וכל שיריהם בשפה האוקראינית והאנגלית. השניים השתתפו בקדם האוקראיני ב-2020 עם השיר "Bonfire" (בעברית: "המדורה") והגיע למקום הרביעי. השנה זכו במקום הראשון בקדם אירוויזיון עם השיר "Heart of Steel".

 

מקור: Suspilne.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-18 של אוקראינה באירוויזיון. אוקראינה הצטרפה לתחרות ב-2003 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוקראינה הייתה באירוויזיון 2022 עם השיר "Stefania" בביצועה של להקת קאלוש אורקסטרה.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!