היום (שלישי) בשעה 13:00: שוויץ תחשוף את שירם לאירוויזיון 2023 שיבוצע ע"י רמו פורר. קישור להאזנה בכתבה הבאה.

שוויץ תחשוף היום (חמישי) בשעה 13:00 (שעון ישראל) את השיר אותו יבצע רמו פורר (Remo Forrer), הנציג השוויצרי באירוויזיון 2023. הזמר נבחר בבחירה פנימית על ידי וועדה שניהלה את תהליך הבחירה במספר שלבים: בכל השלבים, השירים נבחנו ע"י שני צוותי שיפוט. חבר השופטים הראשון כלל 100 צופי טלוויזיה שוויצרים וחבר השופטים השני כלל 20 אנשי מקצוע בינלאומיים בתחום המוזיקה, שכבר היו חברים בחבר השופטים של מדינותיהם באירוויזיון. כל חבר מושבעים מהווה 50% מהתוצאה הכוללת. נציין שהליך בחירה זה העלה את שוויץ לגמר שלוש פעמים ברציפות, הישג שלא הגיעה אליו מאז שהחלה שיטת חצאי הגמר ב- 2004, ובנוסף הביא לשוויץ מקום בטופ חמש פעמיים ברציפות – הישג שלא ראתה מאז שנות ה- 90'.

פורר יתמודד בחציו השני של חצי הגמר הראשון נגד נועה קירל, נציגת ישראל. על פי פרטים שחשף הזמר עצמו, "השיר אומר הרבה מבחינתי, הוא קליט ונמצא בראש שלי כבר חודשים". הוא גם חושף כי השיר מורכב ממנעד גדול של צלילים "מהנמוך ביותר לגבוה ביותר".

הזמר נשאל על תחושותיו בנוגע לייצוג המדינה באירוויזיון וענה: "לא רק שאני יכול להביא תוצאות תחת לחץ, אני גם אוהב לעשות את זה, פשוט שוכחים שהמצלמות נמצאות שם ולא דואגים לגבי זה. הפחד העיקרי שלי הוא שאשכח את המילים של השיר שלי באמצע ההופעה, לפעמים כששרים שיר כל כך הרבה נהיים בטוחים ושאננים לגבי המילים וקורה ששוכחים מילים באמצע ההופעה, אבל אני לא מצפה שזה יקרה".

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רמו פורר – מי זה?

רמו פורר (Remo Forrer) הוא זמר שווייצרי מקנטון סנט גלן. פורר נולד בשנת 2001 בעיר המברג, הוא היה בעל עניין במוזיקה מגיל צעיר ולמד לנגן על חליל צד, אקורדיון ופסנתר – משמיעה בלבד. הזמר השתתף בתוכנית "The Voice of Switzerland" וזכה במקום הראשון בעונה ששודרה בשנת 2020.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-63 של שוויץ באירוויזיון. שוויץ הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של שוויץ הייתה באירוויזיון 1988 עם השיר "Ne partez pas sans moi" בביצועה של הזמרת הבינלאומית סלין דיון.הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!