התקשורת היוונית מדווחת כי רשת הטלוויזיה היוונית החלה בחיפושים אחר פורמט מתאים לבחירת הנציג שלה לתחרות האירוויזיון בשנת 2024. החיפושים מתחילים על רקע תביעה משפטית נגד הליך הבחירה הנוכחי.

התקשורת היוונית מדווחת כי רשת הטלוויזיה היוונית (ERT) בוחנת כרגע מספר רב של פורמטים על מנת למצוא את המתאים ביותר לבחירת הנציג היווני לתחרות אירוויזיון 2024. דווח גם כי הרשת בוחנת פורמטים קיימים בהם משתמשים היום באירופה כדי לבחור את הנציג ו/או השיר לאירוויזיון, תוך התאמה לאופי של המדינה

יוון לא ערכה קדם אירוויזיון טלוויזיוני מאז 2017 כאשר דמי (Demy) נבחרה בבחירה פנימית לייצג את המדינה והציבור בחר את השיר שעימו הופיעה, בחירה בין שלושה שירים. מאז נבחרו נציגי יוון בבחירה פנימית על ידי נציגים של רשת הטלוויזיה היוונית ולא על ידי הציבור היווני.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
על פי אתר החדשות היווני Enikos, תהליך הבחירה ייקח בין חמישה לשישה שבועות. פרק זמן זה ייתן אפשרות לקהל היווני לפגוש ולהכיר את הזמרים והשירים, ובכך לתת להם את האפשרות לבחור את הנציג והשיר שמתאים לתחרות לטעמם. 

ההחלטה על שינוי שיטת הבחירה של הנציג ו/או השיר יווני מגיעים בעיתוי מעניין. בימים הקרובים יפתח משפט בין הזמרת מליסה מנצוקיס (Melissa Mantzoukis) לבין רשת הטלוויזיה היוונית על רקע ערעורה של הזמרת על תוצאות הבחירה של רשת הטלוויזיה היוונית, בטענה שהליך הבחירה בויקטור ורניקוס (Victor Vernicos) היה לא כשיר. בשבוע הקרוב יחלו הדיונים המשפטיים, כשהזמרת דורשת לעצור את התקדמות ההליך הנוגע להשתתפותה של יוון בתחרות האירוויזיון. במידה ובית השפט יקבל את בקשתה ולא יגיע להחלטה סופית עד אמצע חודש מרץ, עשויה יוון למצוא את עצמה מחוץ לתחרות האירוויזיון השנה.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-43 של יוון באירוויזיון. יוון הצטרפה לתחרות ב-1974 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 לאחר שהזמרת הלנה פפאריזו זכתה במקום הראשון עם השיר "My Number One".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם ברית במגדל העמק? הזמינו עכשיו!