רשת הטלוויזיה הבריטית חשפה פרטים חדשים על צילומי הגלויות שילוו את המדינות במהלך מופע האירוויזיון.

סרטי ווינדפול (Windfall Films) נבחרו כחברת ההפקה שתפיק את הגלויות שילוו את המתמודדים במהלך אירוויזיון 2023, כך אישרה רשת הטלוויזיה הבריטית (BBC). החברה האוקראינית "23/32" תעבוד יחד עם סרטי ווינדפול על הגלויות. במכרז זכתה חברת ההפקה שקיבלה את הניקוד הגבוה ביותר על פי קריטריונים שפורסמו.

הגלויות השנה יקשרו בין בריטניה לאוקראינה וימחישו את הסלוגן הרשמי של תחרות האירוויזיון "מאוחדים על ידי מוזיקה" ("United By Music"). הגלויה הראשונה שצולמה היא הגלויה של להקת ג'וקר אאוט (Joker Out) הסלובנית, שצילמה את הגלויה בסלובניה. לפיכך ניתן להסיק שהגלויות יצולמו במדינות המוצא המשתתפות שם יציגו המתמודדים את אישיותם ותחביביהם.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הגלויות, אשר מצולמות מספר חודשים לפני התחרות, משודרות לפני ההופעה של כל שיר מתחרה. על פי רוב, לגלויות יש שתי מטרות עיקריות. מצד אחד, קידום תיירותי של מקומות מרכזיים במדינה המציג את יופיה. השפעה אחרת של הגלויות היא הצגת הזמר המתחרה, לפעמים בהזדמנות זו מוצגים תחביבים או מאפיינים הייחודיים לו. במקרים חריגים, הגלויות מנסות לקדם דווקא את הסלוגן של התחרות.

כך למשל, היו שנים אשר בגלויות לא הוצגו הזמרים המתחרים – כמו בשנים 2004 (טורקיה), 2006 (יוון), פינלנד 2007. בשנים אלו, הגלויות התמקדו בעיקר במקומות תיירותיים במדינות אלו, ובזמנו פינלנד התהדרה בנוקיה – שנחשב אז למכשיר משודרג (כן, היו ימים כאלה). מנגד, באירוויזיונים 2015 באוסטריה, 2018 בפורטוגל ו- 2019 בישראל, הגלויות דגלו בשילוב של הצגת הזמרים המתחרים באתרי תיירות מרכזיים במדינה.

כמו כן, בשנים מסויימות הדגש היה בכלל העברת המסר (סלוגן) של התחרות. כך למשל באירוויזיון 2008 בסרביה, בכל גלויה הוצג על המסך מכתב בשפת המדינה, קריצה לסלוגן של התחרות באותה שנה – "Confluence of the Sound " (בעברית: "מפגש הקול"). דוגמה אחרת של ביטוי הסלוגן הן הגלויות באירוויזיון אוסטריה ב-2015, אשר מסר התחרויות היה "Building Bridges" (בתרגום: "בונים גשרים"), ובהתאם – בגלויות כל זמר קיבל חבילת דואר, סמל לחיבור הרב-עולמי של התחרות לכאורה.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה בתאריכים 9, 11 ו-13 במאי בהשתתפותן של 37 מדינות. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר אשתקד. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהאם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם ברית בכרמיאל? הזמינו עכשיו!