רשת הטלוויזיה השוודית SVT חשפה את דוגמיות שירי המקצה הרביעי בקדם האירוויזיון השוודי, מלודיפסטיבלן 2023. המקצה הרביעי ייערך בשבת הקרובה.

בשבת הקרובה יצא לדרך המקצה הרביעי של קדם האירוויזיון השוודי – מלודיפסטיבלן 2023 (Melodifestivalen 2023). במסגרת הקדם, 28 שירים יתחרו בארבעה מקצים, חצי גמר אחד ("גלגל הצלה") וגמר שבו ייבחר נציג שוודיה לאירוויזיון 2023.

רשת הטלוויזיה השוודית, SVT, חשפה היום קטעים משבעת שירי המקצה. שני השירים שיקבלו את מספר ההצבעות הרב ביותר, יעפילו ישירות לגמר הגדול שייערך ב-11 במרץ בשטוקהולם. השירים שיגיעו למקומות השלישי והרביעי בכמות ההצבעות יעפילו לשלב חצי הגמר (שנקרא בעבר "הזדמנות שנייה") שייערך ב-4 במרץ, שבוע לפני הגמר, ויקבלו הזדמנות נוספת להעפיל לגמר הגדול.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
סדר ההופעות במקצה השני שיתקיים בשבת הקרובה:

 1. Kiana – "Where did you go"
  Songwriters: Jimmy "Joker" Thörnfeldt, Joy Deb, Linnea Deb
 2. Signe & Hjördis – "Edelweiss"
  Songwriters: Anderz Wrethov, Jimmy Jansson, Myra Granberg
 3. Smash Into Pieces – "Six feet under"
  Songwriters: Andreas "Giri" Lindbergh, Benjamin Jennebo, Chris Adam, Jimmy "Joker" Thörnfeldt, Joy Deb, Linnea Deb, Per Bergquist
 4. Mariette – "One day"
  Songwriters: Jimmy Jansson, Thomas G:son, Mariette
 5. Emil Henrohn – "More more more"
  Songwriters: Emil Henrohn, Jakob Redtzer, Ji Nilsson, Marlene Strand
 6. Axel Schylström – "Gorgeous"
  Songwriters: Axel Schylström, Herman Gardarfve, Jonas Thander, Malin Halvardsson
 7. Loreen – “Tattoo
  Songwriters: Jimmy "Joker" Thörnfeldt, Jimmy Jansson, Loreen, Moa "Cazzi Opeia" Carlebecker, Peter Boström, Thomas G:son

לחצו על שם השיר להאזנה של דקה מהדוגמיות!
בין המשתתפים במקצה השני מספר שמות מוכרים:

סמאש אינטו פיסס (Smash Into Pieces) – להקת הרוק הוותיקה Smash into pieces, זוכה להופעת בכורה במלודיפסטיבלן, אך הוקמה כבר ב-2008 ומאז הוציאה שבעה אלבומי אולפן. הגיטריסט של הלהקה בנג'מין ג'נבו (Benjamin Jennebo) התחרה בעבר, אך ככותב שירים. בשנת 2020 הוא היה שותף לכתיבת השיר "Troubled waters" שבוצע על ידי ויקטור קרון (Victor Crone) והגיע ישירות לגמר. על פי המקורות, הלהקה כמעט השתתפה במלודיפסטיבלן 2022, אך לא נבחרה להשתתף בתחרות בסופו של דבר.

מארייט (Mariette) – מארייט הנסון בת ה-39, חוזרת לתחרות בפעם החמישית מזה תשע שנים! היא התחרתה בעבר ב-2015 עם השיר "Don't Stop Believing", ב-2017 עם השיר "A Million Years", ב-2018 עם "For You" וב-2020 עם "Shout It Out". הישגיה של מרייט בתחרות מרשימים ביותר כיוון שכל שיריה עלו לגמר! המיקום הגבוה ביותר אליו הגיעה הוא במקום השלישי בשנת הבכורה שלה בתחרות, 2015.

אקסל שילסטרום (Axel Schylström) – מתמודד נוסף שחוזר לתחרות הוא אקסל שילסטרום בן ה-29. שילסטרום הגיע למקום הרביעי בגרסה השוודית לתוכנית "Idol" ב-2015. ב-2017 הגיע לשלב "ההזדמנות השנייה" במלודיפסטיבלן עם שירו "När ingen ser" (בעברית: "כשאף אחד לא רואה"). הוא חזרת לתחרות ב-2022, הפעם ככותב השיר "Som du vill" של ת'אוז (Theoz) – שיחזור בעצמו להתמודד בתחרות גם השנה.
לורין (Loreen) – ייצגה את שוודיה באירוויזיון 2012 עם השיר "Euphoria" וזכתה במקום הראשון. שירה נחשב עד היום לאחד משירי האירוויזיון האהובים ביותר. השיר העניק לשוודיה שתי זכיות נוספות בפרסים ע"ש מרסל בזנסון. "הפרס האמנותי" עבור ביצוע שירה באירוויזיון, לאחר שנבחרה ברוב קולות על ידי השופטים מהמדינות המשתתפות בתחרות, ו"פרס המלחין", שניתן למחברי השיר, שהלחינו אותו במשותף. שנה לפני כן, ב- 2011 השתתפה במלודיפסטיבלן עם השיר "My Heart Is Refusing Me" עמו העפילה לשלב גלגל ההצלה, אך לא העפילה לגמר. ב-2017 שבה לתחרות המקומית עם השיר "Statements" שאיתו גם כן העפילה לשלב גלגל ההצלה, אך שוב מצאה את עצמה מחוץ לגמר.

לורין חוזרת לתחרות יחד עם כותבי השיר "Euphoria" – פיטר בוסטרום (Peter Boström) ותומאס גיסון (Thomas G:son). בכתיבת השיר הייתה מעורבת גם לורין בעצמה וכותב נוסף – ג'ימי "ג'וקר" "ת'ורנפלדט (Jimmy ”Joker” ”Thörnfeldt), שכתב בין היתר את "Voices" של טוסה (Tusse) שייצג את שוודיה באירוויזיון 2021, ו"El Diablo" של אלנה צגרינו (Elena Tsagarinou) שייצגה את קפריסין באותה שנה. בנוסף, הוא כתב שירים לג'ניפר לופזפיטבול ואנריקה איגלסיאס.

תאריכי מלודיפסטיבלן 2023:

 • מקצה ראשון – 4 בפברואר 2023
 • מקצה שני – 11 בפברואר 2023
 • מקצה שלישי – 18 בפברואר 2023
 • מקצה רביעי – 25 בפברואר 2023
 • חצי גמר (גלגל הצלה) – 4 במרץ 2023
 • גמר – 11 במרץ 2023
שוודיה באירוויזיון 2022

קורנליה ג'ייקובס (Cornelia Jakobs), שזכתה במלודיפסטיבלן 2022, יצגה את שוודיה עם שירה "Hold Me Closer" (בעברית: "החזק אותי קרוב יותר"). שוודיה עלתה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר השני עם 396 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הרביעי עם 438 נקודות.

מדובר בהישג הכי טוב של שוודיה מאז הניצחון באירוויזיון 2015 והפעם ה-26 בכל שנות השתתפותה שבה מסיימת המדינה בטופ חמש. בנוסף, שוודיה היא המדינה הראשונה לנצח בפעם הרביעית באחד מחצאי הגמר, שיא שהיה שמור עד היום לשוודיה ולרוסיה שניצחו שלוש פעמים בחצאי הגמר. כאמור, שוודיה שברה את השיא של עצמה.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של שוודיה באירוויזיון. שוודיה הצטרפה לתחרות ב-1958 וזכתה בה שש פעמים לאורך השנים, שנייה רק לאירלנד. זכייתה האחרונה של שוודיה הייתה באירוויזיון 2015 עם השיר "Heroes" בביצועו של הזמר מונס סלמרלוב.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!