להקת ג'וקר אאוט הסלובנית היא הראשונה לצלם את הגלויה שתשודר במהלך תחרות האירוויזיון.

יש התקדמות! אנחנו מתקדמים צעד גדול לקראת האירוויזיון, ואין הכוונה לכמות השירים הנחשפים לאט לאט בשבועות האחרונים. הגלויה הראשונה לאירוויזיון 2023 שייערך בליברפול צולמה השבוע, והיו אלה חברי להקה ג'וקר אאוט (Joker Out), שייצגו את סלובניה השנה, לעשות את המלאכה.

צילום הגלויה הראשונה שופך מעט אור על אופי הגלויות השנה – אורכן כמו תמיד יהיה כ-40 שניות, ועצם העובדה שהגלויה צולמה בסלובניה, ולא בבריטניה, מרמזת על כך שהגלויות יצולמו השנה ל ידי כל נציג במדינתו שלו, ולא בשטח המדינה המארחת בריטניה.

הגלויות, אשר מצולמות מספר חודשים לפני התחרות, משודרות לפני ההופעה של כל שיר מתחרה. על פי רוב, לגלויות יש שתי מטרות עיקריות. מצד אחד, קידום תיירותי של מקומות מרכזיים במדינה המציג את יופיה. השפעה אחרת של הגלויות היא הצגת הזמר המתחרה, לפעמים בהזדמנות זו מוצגים תחביבים או מאפיינים הייחודיים לו. במקרים חריגים, הגלויות מנסות לקדם דווקא את הסלוגן של התחרות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
הגלויה של להקת ג'וקר אאוט צולמה על גג מבנה תחנת הרדיו של סלובניה (Radio Slovenija). ההרכב ביקש אישור מה-BBC להשתמש במכונת פינבול (פליפר), הבקשה כמובן – אושרה. יורה מאצ'ק (Jure Maček), מתופף הלהקה, הסביר את הרעיון מאחורי הפינבול – "אנחנו מאוד אוהבים את הפינבול, מכיוון ששיחקנו במכונה עוד בהמבורג כאשר הקלטנו את השיר".

ההרכב לא נח, ועלה לכותרות גם במהלך ריאיון עם עיתונאי המוזיקה ובעל הפודקאסט בנושא האירוויזיון סטיב הולדן (Steve Holden), בין היתר על הבמה בליברפול. הרכב נשאל על ידי המנחה אילו מחשבות עלו על הבמה, סולן הלהקה בויאן סבייטיצ'אנין (Bojan Cvjetićanin) הגיב שההנאה של הלהקה היא לנגן ולשיר מול קהל חי, ושהם התרגשו נורא לראות את ההדמייה של בימת האירוויזיון ושהקהל יהיה צמוד לבמה. הדבר מאוד ידידותי לחברי הלהקה, כך אומר בויאן, וזה מתאים לאנרגיה של הלהקה "לבצע קונצרט מוצלח של ג'וקר אאוט" (ציטוט). בויאן מסיים את הריאיון כשהוא אומר "יהיה מופע טוב".

סלובניה באירוויזיון 2023

"Carpe Diem" (בעברית: "נצלו את היום") הוא שם השיר שיבוצע ע"י להקת ג'וקר אאוט (Joker Out), אשר תייצג את סלובניה בחצי הגמר השני של אירוויזיון 2023 שיתקיים בליברפול, בריטניה. השיר נכתב ע"י חברי הלהקה יחד עם ז'ארקו פאק (Žarko Pak). את המילים כתב סולן הלהקה בויאן סבייטיצ'נין (Bojan Cvjetićanin). זהו שירם הראשון שכתבו חברי הלהקה לתחרות האירוויזיון.

השיר עוסק בהפקת המיטב מהווה ופחות לדאוג לגבי העתיד. חברי הלהקה רוצים לעודד את המאזינים לנקוט בגישה חיובית ולעסוק באהבה ולא במלחמה. השיר מבוצע בשפה הסלובנית ונבחר בבחירה פנימית ע"י רשת הטלוויזיה המקומית.

בימים אלה מדורגת סלובניה במקום 30 בטבלאות ההימורים לקראת אירוויזיון 2023.

ג'וקר אאוט – מי אלה?

להקת האינדי-רוק ג'וקר אאוט (Joker Out) הוקמה במאי 2016 לאחר פרישה של שלושה מחבריה מלהקה אחרת בשם אפוקליפסה (Apokalipsa). הלהקה מורכבת מחמישה חברים: בויאן (Bojan) סולן הלהקה, יורה (Jure) נגן התופים, כריס (Kris) הגיטריסט, יאן (Jan) הגיטריסט ונאצה (Nace) הבסיסט. הלהקה שחררה עד כה שני אלבומים ותשעה סינגלים מצליחים, בנוסף, זכתה הלהקה בפרסים שונים, ביניהם פרס "אומן השנה" שנתיים ברצף בשנים 2021-2022.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-28 של סלובניה באירוויזיון. סלובניה הצטרפה לתחרות ב-1993 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 1995 ובאירוויזיון 2001 לאחר שסיימה פעמיים במקום השביעי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!