אירוויזיון 2023: אוקראינה, שוודיה ונורווגיה עדיין בראש הטבלה. ישראל ממשיכה להתחזק בטבלאות ההימורים. פולין וקרואטיה שוברות את הטבלאות השבוע. אלו השינויים בטבלאות ההימורים במהלך השבוע האחרון…

16 שירים נבחרו עד כה, מתוכם שני שירים חדשים שנחשפו בשבוע החולף – ליטא וצרפת. כיצד השפיעו השירים החדשים על טבלאות ההימורים?

אוקראינה ממשיכה להוביל גם השבוע – הפעם עם סיכויי זכייה של 23%, קצת פחות משבוע שעבר – אז עמדה אוקראינה עם סיכויי זכייה של 25%. בבדיקה שערכנו, מעטים האנשים שבאמת חושבים שהשיר האוקראיני ראוי לזכייה ומציינים את המלחמה באוקראינה כסיבה העיקרית לכך שאוקראינה מובילה בטבלאות ההימורים.

שוודיה, שעדיין לא בחרה את השיר לאירוויזיון, מדורגת במקום השני, ונורווגיה, שבחרה את השיר "Queen of Kings", שומרת על המקום השלישי.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
צרפת, שחשפה ביום ראשון את השיר "Évidemment", נחלשת מעט ויורדת ממקום 10 ל-11. ליטא, שבחרה את השיר "Stay" בשבת האחרונה, יורדת ממקום 19 למקום 22. נראה שהמהמרים מאוכזבים מעט משני השירים.

ההפתעה הגדולה של השבוע – פולין! עם חשיפת השירים המתמודדים בקדם אירוויזיון המקומי, עלתה פולין ממקום 14 למקום 8. את מרבית תשומת הלב משך השיר "Gladiator" שמתמודד בתחרות המקומית. הפתעה נוספת היא קרואטיה, שבחרה בשבוע שעבר את השיר "Mama ŠČ" ומשכה המון תשומת לב השבוע בזכות ההופעה הביזארית בקדם אירוויזיון. קרואטיה עלתה ממקום 23 למקום 14.

ספרד, שבחרה את השיר "Eaea" לפני כשבועיים, חוזרת לטופ10 ומדורגת כעת במקום 9, עלייה של 4 מקומות בשבוע. איטליה, שבחרה בשבוע שעבר את הנציג מרקו מנגוני ממשיכה במגמת הירידה – לפני כשבועיים עמדה איטליה במקום 4 אך כעת מדורגת רק במקום 10. נדגיש כי הנציג נבחר אך טרם ברור איזה שיר ייבצע על בימת האירוויזיון. פורטוגל מתחזקת מעט השבוע ועולה ממקום 25 למקום 21. בלגיה, רומניה ואלבניה סוגרות גם השבוע את טבלאות ההימורים.


באדיבות:
Eurovisionworld.com.
ישראל בטבלאות ההימורים

גם השבוע נועה קירל שומרת על מגמת התחזקות ומדורגת כעת במקום שביעי. השיר הישראלי באירוויזיון, Unicorn, צפוי להיחשף ב-8 במרץ אך השם של נועה קירל ממשיך לעניין את המהמרים באירופה.  נזכיר שלפני כשבועיים דורגה נועה קירל במקום 11. מה ניתן להסיק מכך? שמהמרי האירוויזיון מאמינים בסיכוייה של קירל להפתיע ושיש לה פוטנציאל גבוה להצליח באירוויזיון. כולם סקרנים לשמוע את השיר הישראלי.

האם יש לכך חשיבות?

נדגיש שטבלאות ההימורים מבוססות על אנשים רבים אשר מהמרים את כספם על מדינות אשר הם מאמינים שעשויות לזכות באירוויזיון הקרוב. טבלת ההימורים בשלב זה היא טבלת ציפיות שחלקה הקטן יתממש וחלקה הגדול יתבדה. טבלאות אלה עשויות להשתנות אלפי פעמים עד לחודש מאי אך יחד עם זאת, מדינות שכבר חשפו את שיריהן באירוויזיון או שחשפו את שיריהן בקדם אירוויזיון עשויות לקבל אינדיקציה חלקית לרמת השירים המתמודדים.

לגבי חשיבות טבלאות ההימורים בחודשים הקרובים: נדגיש כי בשנה שעברה, מאז פרצה המלחמה בין אוקראינה לרוסיה, אוקראינה עמדה בראש טבלאות ההימורים ולבסוף גם זכתה בתחרות. לעומת זאת לפני כשנתיים, במהלך רוב עונת האירוויזיון, מלטה עמדה בראש טבלאות ההימורים כשרק בשבוע החזרות עקפה איטליה את מלטה. איטליה אמנם זכתה במקום הראשון בסופו של דבר אך מלטה דורגה לבסוף רק במקום השביעי.

נדגיש כי יש לקחת את טבלאות ההימורים בפרופורציה. אך יחד עם זאת, אין לזלזל בכלי החשוב הזה שאנו נמשיך לעקוב אחריו, מתוך תקווה שלאחר חשיפת השיר הישראלי, מצבה של מדינת ישראל בטבלת ההימורים ישתפר אף יותר.

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב-9, 11 ו-13 במאי בהשתתפותן של 37 מדינות. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר אשתקד. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהאם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!