לצפייה: הערב בשעה 21:00 יתקיים הגמר של קדם האירוויזיון הליטאי "Pabandom iš naujo! 2023", בסיומו יבחר השיר של ליטא לאירוויזיון 2023. לפניכם קישור לצפייה בשידור.

הערב בשעה 21:00 (שעון ישראל) יתקיים הגמר הגדול של קדם האירוויזיון הליטאי "Pabandom iš naujo! 2023". בגמר יתמודדו עשרה שירים, כאשר השיר הזוכה ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) ושל צוות שופטים (50%).

הצמד טבורצ'י (TVORCHI), שייצג את אוקראינה בליברפול, יופיעו במהלך הגמר יחד עם דאנקן לורנס (Duncan Laurance), זוכה אירוויזיון 2019. גם מוניקה ליו (Monika Liu), נציגת ליטא באירוויזיון 2022, תיקח חלק במופע.

הגמר יחל בשעה 21:00. לצפייה בגמר הליטאי – לחצו כאן! או כאן!
למי צריך לשיב לב הערב?

אין הערב פייבוריט מובהק שניתן לזהות על סמך הנתונים השונים. קהל הקוראים שלנו מעדיף את הזמרת פטוניה (Petunija) והשיר "Love of My Life". צוות מערכת האתר בחר לקום הראשון את מוניקה לינקיטה (Monika Linkytė) והשיר "Stay". ואם נסתמך על סמך הפופולריות על פי כמות הצפיות ביוטיוב נגלה שאת המקום הראשון עשויה לקטוף ביאטריץ' (Beatrich) עם השיר "Like a Movie".

בסקר שנערך באתר, אתם הגולשים קבעתם שהמועמדת הפייבוריטית לייצג את ליטא באירוויזיון 2023 היא הזמרת פטוניה (Petunija), אשר מתמודדת בקדם האירוויזיון הליטאי עם השיר "Love of My Life". הזמרת זכתה בסקר ב-29.79% מקולות הגולשים. הגמר הליטאי שבסיומו יבחר השיר לאירוויזיון יתקיים הערב בשעה 21:00.

רשימת המתמודדים בגמר לפי סדר הופתם:

  1. Mario Junes – "Do What You Do"
  2. MoonBee – "Rumor"
  3. Justė Kraujelytė – "Need More Fun"
  4. Paulina Paukštaitytė – "Let Me Think About Me"
  5. Beatrich – "Like a Movie"
  6. Rūta MUR – "So Low"
  7. Il Senso – "Sparnai"
  8. Petunija – "Love of My Life"
  9. Gabrielius Vagelis – "Šauksmas"
  10. Monika Linkytė – "Stay"

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המשתתפים בקדם ניתן למצוא שמות מוכרים רבים:

מוניקה לינקיטה (Monika Linkyte): ייצגה את ליטא באירוויזיון 2015 עם השיר "This Time", בדואט עם הזמר וידאס באומילה (Vaidas Baumile), עימו דורגה במקום ה-18. לפני כן, השתתפה בקדם הליטאי ב-2010 עם השיר "Give Away" והגיעה למקום העשירי. ב-2011 הגיעה למקום הרביעי עם השיר "Days Go By". ב-2012 הגיעה למקום השלישי עם השיר "Happy". ב-2013 עלתה לגמר עם השיר "Baby Boy" אך פרשה עקב סיבות בריאותיות. ב-2014 הגיעה למקום הרביעי והודחה רגע לפני הגמר. ב-2022 תכננה להשתתף בקדם אחרי שבע שנים אך פרשה עקב סיבות בריאותיות.

גבריאליוס ואגליס (Gabrielius Vagelis): השתתף בקדם הליטאי ב-2013 עם השיר "Sacrifice" והגיע למקום השביעי בחצי הגמר הראשון. ב-2017 השתתף בפעם השנייה עם השיר "Feel Myself Free" והגיע למקום החמישי. ב-2018 השתתף בפעם השלישית עם השיר "The Distant" והגיע למקום השביעי בחצי הגמר הראשון. ב-2020 השתתף בפעם הרביעית עם השיר "Tave čia randu" והגיע למקום השמיני בחצי הגמר הראשון. ב-2021 השתתף בפעם החמישית עם השיר "My Guy" והגיע למקום השביעי בחצי הגמר.

יוסטה קראויליטה (Justė Kraujelytė): השתתפה בקדם הליטאי ב-2022 עם השיר "How to Get My Life Back" והגיעה למקום השישי.

ג'וסף ג'ון (Joseph June): השתתף בקדם הליטאי ב-2022 עם השיר "Deadly" והגיע למקום החמישי בחצי הגמר הראשון.

פטוניה (Petunija): השתתפה בקדם הליטאי ב-2016 עם השיר "Tomorrow" והגיעה למקום השמיני והאחרון במופע השישי. ב-2020 השתתפה בפעם השנייה עם השיר "Show Ya" והגיעה למקום השביעי בחצי הגמר השני.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-23 של ליטא באירוויזיון. ליטא הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2006 לאחר שלהקת "LT United" סיימה במקום השישי עם השיר "We Are The Winners"
[fblike]

רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

מחפשים צלם ברית בחיפה והסביבה? הכנסו עכשיו!