לראשונה מ-2008 השיר האזרי לאירוויזיון הופק באזרבייג'אן. על פי דיווחים מקומיים נמסר כי כל השירים שמתמודדים לייצוג אזרבייג'אן באירוויזיון 2023 הופקו במדינה.

התקשורת האזרית מדווחת כי כל השירים שנותרו בתהליך הבחירה הפנימי ליצוג אזרבייג'אן באירוויזיון 2023 הופקו באזרבייג'אן. זאת בניגוד לשנים קודמות, מאז 2009 כל השירים אשר ייצגו את אזרבייג'אן הופקו במדינות אחרות. למעשה, הפעם היחידה שבה השתמשה אזרבייג'אן בכותבים מקומיים בלבד הייתה ב-2008, השנה שבה הצטרפה לתחרות וכעת. נכון לכרגע, חמישה אמנים מועמדים לייצג את אזרבייג'אן בליברפול לאחר שהתקבלו כ-200 שירים לרשת הטלוויזיה האזרית, Ictimai.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו




חמשת האומנים שהגיעו לסיבוב האחרון:

  • אזר נסיבוב (Azer Nasibov)
  • הומאי אסלאנובה ואמרה מוסייב (Humay Aslanova & Amrah Musayev)
  • ליילה איזטובה (Leyla Izzatova)
  • להקת מאמאגאמה (Mamagama)
  • טוראן וטוראל בגמנובלאר (Turan & Tural Bağmanovlar)

בשלב הבא כל האומנים יצלמו את שיריהם לתחרות בהופעה חיה. קבוצת מיקוד תצפה בהופעות החיות של חמשת המשתתפים ותקבע מי ייצג את אזרבייג'אן בתחרות האירוויזיון הקרובה.

נזכיר שבתחילת החודש הוצפו שמועות כי בחירת הנציג נקבעה מראש, כבר בחודש נובמבר. עפ"י טענותיו של הזמר ראוף קינגסלי (Rauf Kingsley), שהגיש שלושה שירים לבחירה הפנימית. לטענתו שיריו שהוגשו לוועדה כלל לא נבדקו, ושוועדת הקדם בחרה 2-3 שירים לא פוטנציאלים לרשימה קצרה ומזויפת כדי להוכיח שעשו את עבודתם. בנוסף אמר שניצגי אזרבייג'אן באירוויזיון הקרוב הם להקת מאמאגאמה המקורבת לזמר אלדר גסימוב (Eldar Gasimov), שזכה באירוויזיון 2011, ועובד כעת יחד עם המשלחת האזרית לאירוויזיון.




אזרבייג'אן באירוויזיון 2022

הזמר נאדיר רוסטמלי (Nadir Rustamli), שנבחר באמצעות בחירה פנימית, ייצג את אזרבייג'אן עם שירו "Fade to Black" (בעברית: "דוהה לשחור"). אזרבייג'אן עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום העשירי בחצי הגמר השני עם 96 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-16 עם 106 נקודות.

עם זאת, לאחר פרסום פילוג ההצבעות בין הקהל לשופטים, פורסם כי אזרבייג'אן עלתה לגמר בעזרתם של השופטים, לאחר שסיימה בחצי הגמר השני במקום האחרון עם 0 נקודות. זאת הייתה הפעם הראשונה שבה שיר שסיים במקום האחרון בחצאי הגמר הצליח לעלות לגמר.

מקור: 12Xal.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-15 של אזרבייג'אן באירוויזיון. אזרבייג'אן הצטרפה לתחרות ב-2008 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2011 לאחר שהצמד אל וניקי זכה במקום הראשון עם השיר "Running Scared".




הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!