חברי מערכת יורומיקס התכנסו כדי להצביע לשירים המתמודדים בקדם האירוויזיון הדני "Dansk Melodi Grand Prix 2023". מי צריך לייצג את דנמרק באירוויזיון לטעם חברי המערכת? כל הפרטים בכתבה.

הערב (שבת) בשעה 21:00 (שעון ישראל) יתקיים הגמר הגדול של קדם האירוויזיון הדני "Dansk Melodi Grand Prix 2023". בערב הגמר יתמודדו שמונה שירים בקדם, והזוכה בתחרות ייבחר בשני שלבים – בסיבוב ההצבעה הראשון הקהל בבית (100%) יצביע ויבחרו את שלושת השירים שיעלו לסיבוב ההצבעה השני. ההצבעה תיפתח פעם נוספת והזוכה בקדם ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%), בדומה לשנים קודמות.

רגע לפני שזה קורה, חברי מערכת יורומיקס התכנסו, האזינו לשירים המשתתפים ובחרו את השירים שהכי אהבו מתוך הקדם הדני.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
אז מי צריך לייצג את דנמרק?

אבי זייקנר: מקום ראשון – סורן טופגארד לונד (Søren Torpgaard Lund)

ראשית, נדיר לשמוע את השפה הדנית באירוויזיון. ב-25 השנים האחרונות שמענו את השפה הזו רק פעמיים באירוויזיון וזה מעט מאוד. פרט לזה, השיר הזה, מיושן ככל שיהיה, מזכיר לי מאוד את השיר הבלתי נשכח שדנמרק שלחה לאירוויזיון 1957 – "Skibet skal sejle i nat", וכזכור הגיע למקום השלישי. בין ים שירי הפופ שצפויים להציף אותנו השנה – השיר הזה יגיע מאוד גבוה, גם בזכות השופטים.

טל דהן: מקום ראשון – אייה (Eyjaa)

בחרתי בצמד אייה כיוון שהשיר שלהן נעים מאוד להאזנה, הקולות שלהן משתלבים נהדר והשיר קליט. לא מדובר בעיניי בשיר "מדהים" אבל בהחלט ראוי לייצג את דנמרק באירוויזיון מבין האפשרויות הקיימות.

שחר אסידו: מקום ראשון – אייה (Eyjaa)

המנצח שלי הוא השיר "I Was Gonna Marry Him" בפער קטן מהמקום השני. מדובר בשיר מרגש ואני בהחלט סקרנית לשמוע את שתי הזמרות בביצוע החי.

אופק ג'רסי: מקום ראשון – אייה (Eyjaa)

הקדם הדני באופן כללי הוא קדם חלש מאוד, רוב השירים בו נשמעים אותו הדבר והוא מעיין מלודיפסטיבלן חלש. רוב השירים חלשים וחסרי אופי, והשיר הזה הוא היחידי שמצאתי בו קליטות מסוימת והצלחתי להחזיק בו עד הסוף, מה גם שהצמד מאיי פארו ונחמד יהיה לראות ייצוג שלהם באירוויזיון פעם אחת.

נריה גודמן: מקום ראשון – אייה (Eyjaa)

מהרגע הראשון ששמעתי הצצה קטנה לשיר של אייה ידעתי שהוא הולך להיות השיר האהוב עליי בקדם, ולא טעיתי. השיר שלהן כל כך חשוף ואמיתי ובאמת גורם לך להזדהות עם הסיפור. שמעתי אנשים שאומרים שהשיר בכייני מידי וששום אישה לא אמורה להתחנן כל כך לאהבתו של גבר, אבל אני חושבת שהשיר מגיע ממקום הרבה יותר נרפא ובוגר. שיר שהוא מין סגירת מעגל. לדעתי אייה הן בין היחידים בקדם הדני שמגיע להן להגיע לאירוויזיון.

מור מיכאל: מקום ראשון – ניקלאס סונה (Nicklas Sonne)

לניקלאס סונה יש את הקול שאני אוהב לשמוע והמוזיקה שאני אוהב לשמוע. הוא כבש את עמדת הפייבוריט שלי בדנמרק בקלות. זה סוג השירים שאני אוהב באירוויזיון!
התוצאות המלאות

מבצע אבי טל שחר אופק נריה מור   סיכום
Eyjaa 10 12 12 12 12 6 64
Maia Maia 6 10 6 3 10 8 43
Reiley 8 2 8 6 8 3 35
Nicklas Sonne 1 6 3 10 2 12 34
Frederick Leopold 3 3 10 4 1 10 31
Mariyah Leberg 4 8 1 1 6 4 24
Micky Skeel 2 4 4 8 4 2 24
Søren Torpgaard Lund 12 1 2 2 3 1 21
המתמודדים בקדם האירוויזיון הדני:

  1. Frederick Leopold – "Stuck on You"
  2. Eyjaa – "I Was Gonna Marry Him"
  3. Micky Skeel – "Glansbillede"
  4. Maia Maia – "Beautiful Bullshit"
  5. Nicklas Sonne – "Freedom"
  6. Mariyah Leberg – "Human"
  7. Søren Torpgaard Lund – "Lige Her"
  8. Reiley – "Breaking my Heart"

לחצו על שם השיר להאזנה!

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-51 של דנמרק באירוויזיון. דנמרק הצטרפה לתחרות ב-1957 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של דנמרק הייתה באירוויזיון 2013 עם השיר "Only Teardrops" בביצועה של הזמרת אמילי דה פורסט.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!