לצפייה: הערב בשעה 20:00 תחשוף צ'כיה את תוצאות ההצבעה של קדם האירוויזיון הצ'כי "ESCZ 2023", ממנו ייבחר נציג צ'כיה לאירוויזיון 2023. לפניכם קישור לצפייה בשידור.

החיפושים אחר הנציג והשיר הצ'כי לאירוויזיון 2023 יסתיימו היום! לאחר שבשבוע שעבר התקיים קדם האירוויזיון הצ'כי "ESCZ 2023" – ששודר לראשונה מאז 2008 בשידור חי בטלוויזיה הצ'כית, היום ייחשפו תוצאותיו לאחר סיום ההצבעה שהייתה פתוחה למשך שבוע ימים. חשיפת התוצאות תועבר בשידור חי מ-"Meeting Hub Opero" שנמצא במרכז העיר פראג.

השירים בקדם הוצגו ע"י המנחה אדם מישיק (Adam Mišík), שהנחה את התוכנית בשפה האנגלית עבור הקהל הבינלאומי. הזוכה בקדם ייקבע ע"י הצבעת הקהל, שתחולק ל-30% מהקהל הצ'כי ו-70% הצבעת חובבי האירוויזיון מסביב לעולם.

משדר תוצאות קדם האירוויזיון הצ'כי יחל בשעה 20:00. לצפייה במשדר – לחצו כאן!

https://youtu.be/bogk3TW8WG8

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת המתמודדים לפי סדר הופעתם:

  1. Maella – "Flood"
  2. Pam Rabbit – "Ghosting"
  3. Markéta Irglová – "Happy"
  4. Vesna – "My Sister’s Crown"
  5. Rodan – "Introvert Party Club"

לחצו על שם השיר לצפייה בהופעות מתוך המשדר!

בין המשתתפים בגמר מספר שמות מוכרים:

פאם ראביט (Pam Rabbit): השתתפה בקדם הצ'כי ב-2019 עם השיר "Easy to Believe" והגיעה למקום השלישי. ב-2020 השתתפה בפעם השנייה עם השיר "Get Up" אך הפעם הגיעה למקום השביעי והאחרון.

מרקטה אירגלובה (Markéta Irglová): השתתפה בקדם האירוויזיון האיסלנדי ב-2022 עם השיר "Mögulegt" והגיעה למקום הרביעי בחצי הגמר השני.
קדם האירוויזיון ESCZ

קדם האירוויזיון הצ'כי "ESCZ" נערך לראשונה כבחירה מקוונת ב-2017 ומאז שימש לבחירת כל נציגי צ'כיה לאירוויזיון. בשתי הופעותיה הראשונות של צ'כיה בתחרות בשנים 2007-2008 נערך קדם טלוויזיוני בשם "Eurosong", ובשנים 2009, 2015-2016 בחרה צ'כיה את נציגיה באופן פנימי.

אחמד חאלון (Ahmad Halloun), אשר משמש כעוזר ראש העיתונות הצ'כי ומלווה את המשלחות הצ'כיות לאירוויזיון, שיתף כי מספר זמרים שייצגו את צ'כיה בעבר בתחרות הגישו את שירם לוועדה, אך לא חשף מיהם. בסופו של דבר אף אחד מנציגי העבר לא התקבל לקדם.

בשנים האחרונות עשתה צ'כיה שינוי גדול והפכה ממדינה כושלת למדינה שכמעט מידי שנה עולה לגמר הגדול. מאז שחזרה לתחרות ב-2015, צ'כיה הצליחה להעפיל לגמר ארבע פעמים, והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2018.
צ'כיה באירוויזיון 2022

להקת ווי אר דומי (We Are Domi), שזכתה בקדם האירוויזיון הצ'כי, ייצגה את צ'כיה עם שירה "Lights Off" (בעברית: "כיבוי אורות"). צ'כיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הרביעי בחצי הגמר השני עם 227 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-22 עם 38 נקודות.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-11 של צ'כיה באירוויזיון. צ'כיה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2018 לאחר שהזמר מיקולאס ג'וזף סיים במקום השישי עם השיר "Lie To Me".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!