לצפייה: הערב בשעה 21:00 יתקיים המקצה הראשון של קדם האירוויזיון השוודי "Melodifestivalen 2023", בסיומו שני שירים יבטיחו את מקומם בגמר ושניים יעלו לשלב גלגל ההצלה. לפניכם קישור לצפייה בשידור.

קדם האירוויזיון הגדול והאהוב באירופה, "Melodifestivalen 2023", מתחיל הערב עם המקצה הראשון! המקצה הראשון יתקיים באולם סקנדינביום (Scandinavium) שבעיר גטבורג – האולם המארח של אירוויזיון 1985. שבעה מתמודדים יופיעו הערב, כאשר שני השירים שיקבלו את מספר ההצבעות הרב ביותר מקהל הצופים, יעפילו ישירות לגמר הגדול שייערך ב-11 במרץ בשטוקהולם. השירים שיגיעו למקומות השלישי והרביעי בכמות ההצבעות יעפילו לשלב חצי הגמר (שנקרא בעבר "הזדמנות שנייה") שייערך ב-4 במרץ, שבוע לפני הגמר, ויקבלו הזדמנות נוספת להעפיל לגמר הגדול.

המקצה הראשון יחל בשעה 21:00. לצפייה במשדר – לחצו כאן!

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מתמודדי המקצה הראשון לפי סדר הופעתם:

 1. Tone Sekelius – "Rythm of my show"
 2. Loulou LaMotte – "Inga sorger"
 3. Rejhan – "Haunted"
 4. Elov & Beny – "Raggen går"
 5. Victor Crone – "Diamonds"
 6. Eva Rydberg & Ewa Roos – "Länge leve livet"
 7. Jon Henrik Fjällgren, Arc North feat. Adam Woods – "Where You Are (Sávečan)"

לחצו על שמות השירים כדי לשמוע קטעים קצרים מהשירים שיופיעו הערב!

בין המשתתפים במקצה הראשון מספר שמות מוכרים:

לולו למוטה (Loulou Lamotte): נבחרה לייצג את שוודיה באירוויזיון 2020 עם השיר "Move", כחלק מלהקת "The Mamas", אך בעקבות ביטול האירוויזיון באותה שנה לא זכתה להגיע לתחרות. ב-2021 שבה הלהקה למלודיפסטיבלן עם השיר "In The Middle" והגיעה למקום השלישי. בנוסף, הייתה זמרת הליווי של הזמר ג'ון לונדוויק (John Lundvik), שייצג את שוודיה באירוויזיון 2019 עם השיר "Too Late For Love" והגיע למקום החמישי.

ויקטור קרון (Victor Crone): ייצג את אסטוניה באירוויזיון 2019 עם השיר "Storm" והגיע למקום ה-20. בנוסף, השתתף במלודיפסטיבלן 2015 עם השיר "Det rår vi inte för", בדואט עם הזמר בהראנג מירי (Behrang Miri), אך הודח בשלב גלגל ההצלה. ב-2020 השתתף בפעם השנייה עם השיר "Troubled Waters" והגיע למקום התשיעי.

טונה סקליוס (Tone Sekelius): השתתפה במלודיפסטיבלן 2022 עם השיר "My Way" והגיעה למקום החמישי.

אווה ואווה (Eva & Ewa): השתתפו במלודיפסטיבלן 2021 עם השיר "Rena rama ding dong" והודחו בשלב גלגל ההצלה.

יון הנריק פיאלגרן (Jon Henrik Fjällgren): השתתף במלודיפסטיבלן 2015 עם השיר "Jag är fri (Manne Leam Frijje)" והגיע למקום השני. ב-2017 השתתף בפעם השנייה עם השיר "En värld full av strider (Eatneme gusnie jeenh dåaroeh)", בדואט עם הזמרת אניניה (Aninia), והגיע למקום השלישי. ב-2019 השתתף בפעם השלישית עם השיר "Norrsken (Goeksegh)" והגיע למקום הרביעי.
Melodifestivalen 2023

מנחי התחרות יהיו פארה עבאדי (Farah Abadi), שהנחתה את התחרות גם בשנה שעברה לצידו של אוסקר זיה (Oscar Zia), והקומיקאי יספר רונדהאל (Jesper Rönndahl).

ההצבעה בשלב המקצים תתבצע באפליקציה ותחל במהלך הביצוע של שבעת השירים, כאשר לצופים תינתן האפשרות להצביע עד חמש הצבעות בחינם לכל שיר בנפרד. לאחר סיום כל ההופעות, האומן שיקבל את מירב הקולות בסבב ההצבעה הראשון יעלה לגמר – כך שכבר בשלב זה נדע מי הזוכה בכל מקצה.

לאחר מכן, ששת האומנים שנותרו יעלו לסבב הצבעה שני. בסבב הצבעה זה, הקהל מקבל עד חמש הצבעות נוספות לכל אומן בחינם. התוצאות בסבב ההצבעה השני ייקבעו בעזרת ההצבעות מסיבוב ההצבעה הראשון, בנוסף לאופן חלוקת ההצבעה בקטגוריות הגיל שבאפליקציה בסבב ההצבעה השני: גילאי 3-9, גילאי 10-15, גילאי 16-29, גילאי 30-44, גילאי 45-59, גילאי 60-74, וגילאי 75 ומעלה. לכל קטגוריית גילאים יינתן משקל שווה בהצבעה.

הזוכה בגמר ייצג את שוודיה באירוויזיון 2023 שייערך בליברפול, בריטניה.

תאריכי מלודיפסטיבלן 2023:

 • מקצה ראשון – 4 בפברואר 2023
 • מקצה שני – 11 בפברואר 2023
 • מקצה שלישי – 18 בפברואר 2023
 • מקצה רביעי – 25 בפברואר 2023
 • חצי גמר (גלגל הצלה) – 4 במרץ 2023
 • הגמר – 11 במרץ 2023
אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של שוודיה באירוויזיון. שוודיה הצטרפה לתחרות ב-1958 וזכתה בה שש פעמים לאורך השנים, שנייה רק לאירלנד. זכייתה האחרונה של שוודיה הייתה באירוויזיון 2015 עם השיר "Heroes" בביצועו של הזמר מונס סלמרלוב.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!