הערב בשעה 19:00 שודרה בגרמניה התוכנית "Alles Eurovision", בה נחשף שהזמר שמצטרף לקדם האירוויזיון הגרמני ממסלול הטיקטוק הוא הזמר איקה הופטגולד. כל הפרטים בכתבה.

רשת הטלוויזיה הגרמנית, ARD, חשפה בשבוע שעבר את שמונת המתמודדים והשירים אשר יתמודדו בקדם האירוויזיון הגרמני "Unser Lied für Liverpool 2023". הערב, לאחר שבוע של הצבעה שנסגרה אתמול בערב, נחשף האומן שנבחר דרך מסלול הטיקטוק וישתתף בקדם הגרמני, כך שבקדם עצמו יתמודדו תשעה שירים על ייצוג גרמניה באירוויזיון 2023.

תוצאות ההצבעה הכללית נחשפו הערב בשעה 19:00 בתוכנית "Alles Eurovision". המשדר הועבר בשידור חי באתר הגרמני Eurovision.de והוגש ע"י אלינה סטיגלר (Alina Stiegler) וסטפן שפיגל (Stefan Spiegel). האומן שהעפיל לגמר הקדם הגרמני ממסלול הטיקטוק הוא הזמר איקה הופטגולד (Ikke Hüftgold), שם הבמה של מתיאס דיסטל (Matthias Distel), עם השיר "Lied mit gutem Text".

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
תוצאות ההצבעה המלאות:

רשימת המשתתפים בקדם האירוויזיון הגרמני:

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין כותבי השיר של טרונג (Trong) ניתן למצוא את הזמרת אלסיי ביי (Elsie Bay), שהשתתפה בגמר הנורווגי ב-2022 עם השיר "Death of Us" ותשתתף השנה בגמר הנורווגי לאירוויזיון 2023 עם השיר "Love You in a Dream".
Unser Lied für Liverpool 2023

בחודש אוקטובר 2022 השיקה רשת הטלוויזיה הגרמנית את קדם האירוויזיון הגרמני "Unser Lied für Liverpool", בעזרתו ייבחר הנציג והשיר הגרמני לאירוויזיון 2023. קדם האירוויזיון יתקיים ביום שישי, 3 במרץ בשעה 23:30 (שעון ישראל). קדם האירוויזיון יהיה זמין לצפייה במרכז המדיה של רשת הטלוויזיה ARD ובשידור החי באתר Eurovision.de. בנוסף, השידור ילווה בסרטונים מאחורי הקלעים באפליקציית הטיקטוק.

את הקדם הגרמני תנחה גם השנה ברברה שונברגר (Barbara Schöneberger) בשידור חי מאולפני MMC בעיר קלן. שונברגר ידועה בהיותה שחקנית, זמרת ומגישת טלוויזיה, ובתור מי שמגישה את הניקוד הגרמני לאירוויזיון החל מ-2015. בנוסף, הנחתה שונברגר את הקדמים הגרמנים בשנים 2014-2017, 2019 ו-2022.

המנצח בקדם ייקבע ע"י הצבעת הקהל וייצג את גרמניה באירוויזיון 2023 שייערך בליברפול, גרמניה.

הליך הבחירה של השירים לתחרות המקומית התרחש בשלושה שלבים:

בשלב הראשון, השירים שהוגשו לקדם הוערכו ע"י חבר שופטים שהורכב בין היתר מנציגי רשת הטלוויזיה הגרמנית האחראים על האירוויזיון (ARD-ESC), ראש הנציגות הגרמנית אלכסנדרה וולפסלאסט (Alexandra Wolfslast) והעורך סטפן ליידנר (Stefan Leidner), כתבי אירוויזיון מהאתר Eurovision.de ונציגי תחנות הרדיו הגרמניות. מטרת הוועדה הייתה לערב אנשים העוסקים באירוויזיון ובעלי הידע הדרוש בנוגע לתחרות. חבר השופטים שמע ובחר את השירים הטובים ביותר מבין כ-600 שירים בישיבה שנערכה ב-9 בדצמבר.

בשלב השני, השירים שנבחרו ע"י חבר השופטים הוצגו בפני פאנל מומחים בינלאומי, שחבריו ומאפייני הבחירה שלו לא ידועים בשלב זה. נעשה שימוש בוועדה בינלאומית דומה בתהליכי הבחירה של גרמניה לאירוויזיון בשנים 2018-2021, אשר לא הצביעה אך הביעה את דעתה לגבי שירי המועמדים.

בשלב השלישי והאחרון, צוות העורכים של ARD-ESC בחר את השירים שישתתפו בקדם האירוויזיון הלאומי, יחד עם שיר נוסף שהצטרף ממסלול הטיקטוק.
גרמניה באירוויזיון 2022

הזמר מאליק האריס (Malik Harris), שזכה בקדם האירוויזיון הגרמני, ייצג את גרמניה עם שירו "Rockstars" (בעברית: "כוכבי רוק"). גרמניה הגיעה בגמר למקום האחרון עם 6 נקודות בלבד – כולן מהקהל בבית. זאת הפעם השלישית מתוך שבע התחרויות האחרונות שגרמניה מסיימת אחרונה, והפעם השמינית בסך הכל.

מקור: eurovision.de.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-66 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!