חברי מערכת יורומיקס התכנסו כדי להצביע לשירים המתמודדים בקדם האירוויזיון האירי "Eurosong 2023". מי צריך לייצג את אירלנד באירוויזיון לטעם חברי המערכת? כל הפרטים בכתבה.

הערב בשעה 23:35 (שעון ישראל) יתקיים הגמר הגדול של קדם האירוויזיון האירי "Eurosong 2023", במסגרת תוכנית האירוח "The Late Late Show". בקדם יתמודדו שישה שירים, כאשר השיר הזוכה ייבחר ע"י שילוב של צוות שופטים מקומי, צוות שופטים בינלאומי וקהל הצופים. רגע לפני שזה קורה, חברי מערכת יורומיקס התכנסו, האזינו לשירים המשתתפים ובחרו את השירים שהכי אהבו מתוך הקדם האירי.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
אז מי צריך לייצג את אירלנד?

אבי זייקנר: מקום ראשון – אדג'י (Adgy)

אדג'י מציג שיר EDM שמופק היטב וגורם לכל מי ששומע אותו לזוז. לזמר קול בריטון מקסים וכולי תקווה שיצליח לבצע את השיר בהופעה החיה ללא זיופים. השיר הזה הוא השיר היחיד לטעמי שעימו אירלנד יכולה לעלות השנה לגמר האירוויזיון.

נריה גודמן: מקום ראשון – ליילה ג'יין (Leila Jane)

אני מאוד אוהבת ומזדהה עם השיר של ליילה ועם המסר שהיא מעבירה על הצורך בקצת ״פרא״ בחיים, על חוסר המסוגלות ללכת במסלול המוכתב מראש לכולנו ועל החיבור עם הטבע. אני מקווה שעל הבמה היא תביא משהו באמת פראי ואותנטי ואני חושבת שאם היא תצליח לגמרי מגיע לה לייצג את אירלנד.

שחר אסידו: מקום ראשון – ליילה ג'יין (Leila Jane)

לדעתי תהליך הבחירה האירי נמצא ברמה נמוכה ביחס לשאר הקדמים השנה. השיר שבחרתי לשים במקום הראשון הוא "Wild". ביחס לרמה של הקדם, השיר הזה הכי בולט משאר השירים ולדעתי יביא לאירלנד את התוצאה הכי גבוהה בתחרות לעומת שאר השירים המתמודדים.

טל דהן: מקום ראשון – אדג'י (Adgy)

בחרתי בשיר "Too Good for Your Love" (בפער קטן מהמקום השני שלי – "Wild"), כיוון שמדובר בשיר קצבי, קליט ובעל פוטנציאל בימתי גבוה. רמת השירים בקדם האירוויזיון האירי חלשה יחסית לטעמי ולכן גם שירו של אדג'י אינו בולט לי במיוחד יחסית לקדמים של מדינות אחרות. הבחירה באדג'י לדעתי לאו דווקא תבטיח לאירלנד מקום בגמר האירוויזיון, אך במידה והביצוע הקולי והבימתי יהיו טובים מספיק – יש סיכוי מסוים שאירלנד תצליח לשבור את רצף אי העליות לגמר.

אור גונן: מקום ראשון – אדג'י (Adgy)

מבין השירים של הקדם האירי, השיר שהכי בלט לי הוא השיר של אדג׳י. לדעתי זה השיר היחיד מבין השירים בקדם האירי שיכול להחזיר את אירלנד לגמר לראשונה מאז 2018.

אופק ג'רסי: מקום ראשון – קונולי (Connolly)

מרגיש לי שזה השיר עם הכי הרבה פוטנציאל, ובהנחה ויעבור ריוואמפ (שדרוג) יוכל לעלות לגמר. כרגע הוא שיר מיוחד ואין עוד כמוהו בקדמים אחרים השנה, דבר שיכול להעלות את סיכוי ההעפלה שלו. השיר גם מרגיש מאוד מדויק, אפל במידה הנכונה וגם קליט, והוא היחיד שסביר שאשמע מרצוני מתוך הקדם הזה.
התוצאות המלאות

מבצע אבי נריה שחר טל אור אופק סיכום
Adgy 12 4 8 12 12 10 58
Leila Jane 6 12 12 10 10 8 58
Connolly 10 10 4 8 8 12 52
Wild Youth 8 8 10 6 6 6 44
K Muni and ND 4 6 6 4 2 4 26
Public Image LTD 2 2 2 2 4 2 14

שני שירים הגיעו בתיקו למקום הראשון:
המשתתפים בקדם האירוויזיון האירי:

לחצו על שם השיר להאזנה!

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-56 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!