רשת הטלוויזיה השוודית SVT חשפה את דוגמיות שירי המקצה הראשון בקדם האירוויזיון השוודי, מלודיפסטיבלן 2023. הקדם השוודי יצא לדרכו בשבת הקרובה.

בשבת הקרובה יצא לדרך המקצה הראשון של קדם האירוויזיון השוודי – מלודיפסטיבלן 2023 (Melodifestivalen 2023). במסגרת הקדם, 28 שירים יתחרו בארבעה מקצים, חצי גמר אחד ("גלגל הצלה") וגמר שבו ייבחר נציג שוודיה לאירוויזיון 2023.

רשת הטלוויזיה השוודית, SVT, חשפה היום קטעים משבעת שירי המקצה. שני השירים שיקבלו את מספר ההצבעות הרב ביותר, יעפילו ישירות לגמר הגדול שייערך ב-11 במרץ בשטוקהולם. השירים שיגיעו למקומות השלישי והרביעי בכמות ההצבעות יעפילו לשלב חצי הגמר (שנקרא בעבר "הזדמנות שנייה") שייערך ב-4 במרץ, שבוע לפני הגמר, ויקבלו הזדמנות נוספת להעפיל לגמר הגדול.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
סדר ההופעות במקצה הראשון שיתקיים בשבת הקרובה

 1. Tone Sekelius – "Rythm of my show"
  Anderz Wrethov, Dino Medanhodzic, Jimmy "Joker" Thörnfeldt, Tone Sekelius
 2. Loulou LaMotte – "Inga sorger"
  Jonas Thander, Loulou LaMott
 3. Rejhan – "Haunted"
  Albin Johnsén, Mattias Andréasson, Pontus Söderman, Tilde RONIA Wrigsell
 4. Elov & Beny – "Raggen går"
  Johan Werner, Kristian Wejshag, Mattias Elovsson, Oscar Kilenius, Tim Larsson
 5. Victor Crone – "Diamonds"
  David Lindgren Zacharias, Peter Kvint, Victor Crone
 6. Eva Rydberg & Ewa Roos – "Länge leve livet"
  Emil Vaker, Henric Pierroff, Kalle Rydberg
 7. Jon Henrik Fjällgren, Arc North feat. Adam Woods – "Where You Are (Sávečan)"
  Arc North, Calle Hellberg, Jon Henrik Fjällgren, Joy Deb, Oliver Belvelin, Richard Lästh, Tobias Lundgren, William Segerdahl

לחצו על שם השיר להאזנה של דקה מהדוגמיות!

בין המשתתפים במקצה הראשון מספר שמות מוכרים:

לולו למוטה (Loulou Lamotte): נבחרה לייצג את שוודיה באירוויזיון 2020 עם השיר "Move", כחלק מלהקת "The Mamas", אך בעקבות ביטול האירוויזיון באותה שנה לא זכתה להגיע לתחרות. ב-2021 שבה הלהקה למלודיפסטיבלן עם השיר "In The Middle" והגיעה למקום השלישי. בנוסף, הייתה זמרת הליווי של הזמר ג'ון לונדוויק (John Lundvik), שייצג את שוודיה באירוויזיון 2019 עם השיר "Too Late For Love" והגיע למקום החמישי.

ויקטור קרון (Victor Crone): ייצג את אסטוניה באירוויזיון 2019 עם השיר "Storm" והגיע למקום ה-20. בנוסף, השתתף במלודיפסטיבלן 2015 עם השיר "Det rår vi inte för", בדואט עם הזמר בהראנג מירי (Behrang Miri), אך הודח בשלב גלגל ההצלה. ב-2020 השתתף בפעם השנייה עם השיר "Troubled Waters" והגיע למקום התשיעי.

טונה סקליוס (Tone Sekelius): השתתפה במלודיפסטיבלן 2022 עם השיר "My Way" והגיעה למקום החמישי.

אווה ואווה (Eva & Ewa): השתתפו במלודיפסטיבלן 2021 עם השיר "Rena rama ding dong" והודחו בשלב גלגל ההצלה.

יון הנריק פיאלגרן (Jon Henrik Fjällgren): השתתף במלודיפסטיבלן 2015 עם השיר "Jag är fri (Manne Leam Frijje)" והגיע למקום השני. ב-2017 השתתף בפעם השנייה עם השיר "En värld full av strider (Eatneme gusnie jeenh dåaroeh)", בדואט עם הזמרת אניניה (Aninia), והגיע למקום השלישי. ב-2019 השתתף בפעם השלישית עם השיר "Norrsken (Goeksegh)" והגיע למקום הרביעי.
מנחי התחרות יהיו פארה עבאדי (Farah Abadi), שהנחתה את התחרות גם בשנה שעברה לצידו של אוסקר זיה (Oscar Zia), ויספר רונדהאל (Jesper Rönndahl).

תאריכי מלודיפסטיבלן 2023:

 • מקצה ראשון – 4 בפברואר 2023
 • מקצה שני – 11 בפברואר 2023
 • מקצה שלישי – 18 בפברואר 2023
 • מקצה רביעי – 25 בפברואר 2023
 • חצי גמר (גלגל הצלה) – 4 במרץ 2023
 • גמר – 11 במרץ 2023
שוודיה באירוויזיון 2022

קורנליה ג'ייקובס (Cornelia Jakobs), אשר זכתה במלודיפסטיבלן 2022, יצגה את שוודיה עם שירה "Hold Me Closer" (בעברית: "החזק אותי קרוב יותר"). שוודיה עלתה לגמר לאחר שניצחה בחצי הגמר השני עם 396 נקודות, ובגמר הגיעה למקום הרביעי עם 438 נקודות.

מדובר בהישג הכי טוב של שוודיה מאז הניצחון באירוויזיון 2015 והפעם ה-26 בכל שנות השתתפותה שבה מסיימת המדינה בטופ חמש. בנוסף, שוודיה היא המדינה הראשונה לנצח בפעם הרביעית באחד מחצאי הגמר, שיא שהיה שמור עד היום לשוודיה ולרוסיה שניצחו שלוש פעמים בחצאי הגמר. כאמור, שוודיה שברה את השיא של עצמה.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-62 של שוודיה באירוויזיון. שוודיה הצטרפה לתחרות ב-1958 וזכתה בה שש פעמים לאורך השנים, שנייה רק לאירלנד. זכייתה האחרונה של שוודיה הייתה באירוויזיון 2015 עם השיר "Heroes" בביצועו של הזמר מונס סלמרלוב.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!