לצפייה: הערב בשעה 20:00 ישודר גמר התוכנית "The Voice" בגאורגיה, מתוכו ייבחר הנציג לאירוויזיון 2023 שייערך בליברפול, בריטניה. לפניכם קישור לצפייה בשידור.

לפני כחודשיים יצאה לדרכה גאורגיה בחיפושים אחר הנציג לאירוויזיון 2023. זאת הפעם הראשונה בה משתמשת רשת הטלוויזיה הגאורגית GBP בתחרות "The Voice" על מנת לבחור בנציג הגאורגי לאירוויזיון.

המשתתפים בתחרות חולקו לארבעה קבוצות ונוהלו ע"י ארבעת המנטורים, ביניהם ניתן למצוא סופו טורושלידזה (Sopho Toroshelidze), אשר ייצגה את גאורגיה באירוויזיון 2011 עם השיר "One More Day" כחלק מההרכב אלדרין (Eldrine), והביאה לגאורגיה את הישגההטוב ביותר בתחרות עד היום – המקום התשיעי. שופט נוסף, סטפן מגברישווילי (Stephane Mgebrishvili), נבחר לייצג את גאורגיה באירוויזיון 2009 עם השיר "We Don't Wanna Put In" כחלק מההרכב "Stephane and 3G", אך השיר נפסל מסיבות פוליטיות.

לשלב חצי הגמר שנערך ב-26 לינואר הגיעו 16 מתמודדים וכעת נותרו שמונה מתמודדים בתחרות – אחד מהם ייבחר היום לייצג את גאורגיה באירוויזיון 2023 שייערך בליברפול, בריטניה. כפי שמסתמן, הערב ייבחר רק הנציג לתחרות והמתמודדים הערב יבצעו קאברים ולא את שירם לתחרות. השיר צפוי להיבחר במועד מאוחר יותר, ככל הנראה בחודש מרץ.

המשדר יחל בשעה 20:00. לצפייה בגמר הגאורגי – לחצו כאן!

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
שמונת המתמודדים שיקחו חלק בגמר הגאורגי:

 • ליקה סיראדזה (Lika Siradze)
 • טינה דטיקשווילי (Tina Datikashvili)
 • אנקה טטאראשווילי (Anka Tatarashvili)
 • ליקונה תוטיסאני (Likuna Tutisani)
 • אירו חצ'אנוב (Iru Khechanov)
 • טאקו קאקלשווילי (Tako Kakalashvili)
 • גיורגי דאטיאשווילי (Giorgi Datiashvili)
 • קאקה אסלמזשווילי (Kakha Aslamazashvili)

בין המתמודדים שנותרו בתחרות אפשר למצוא את אירו חצ'נוב (Iru Khechanov), חברת להקת קאנדי (Candy), שייצגה את גאורגיה באירוויזיון הילדים 2011 עם השיר "Candy Music" והביאה למדינתה זכייה שנייה בתחרות.
כדי להתרשם משמונת המתמודדים שנותרו בתחרות – הנה הביצועים שלהם מחצי הגמר

ליקה סיראדזה (Lika Siradze)

טינה דטיקשווילי (Tina Datikashvili)

אנקה טטאראשווילי (Anka Tatarashvili)
ליקונה תוטיסאני (Likuna Tutisani)

אירו חצ'אנוב (Iru Khechanov)

טאקו קאקלשווילי (Tako Kakalashvili)
גיורגי דאטיאשווילי (Giorgi Datiashvili)

קאקה אסלמזשווילי (Kakha Aslamazashvili)

סייע בעריכת הכתבה: אופק ג'רסי.
גאורגיה באירוויזיון 2022

להקת סירקוס מירקוס (Circus Mircus), שנבחרה באמצעות בחירה ישירה, ייצגה את גאורגיה עם שירה "Lock Me In" (בעברית: "תנעלו אותי בפנים"). גאורגיה לא עלתה לגמר, לאחר שהגיעה בחצי הגמר השני למקום ה-18 והאחרון עם 22 נקודות – הפעם השלישית שבה גאורגיה מסיימת אחרונה בתחרות.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-15 של גאורגיה באירוויזיון. גאורגיה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2010 ובאירוויזיון 2011 לאחר שסיימה פעמיים במקום התשיעי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!