הזמרת אירו חצ'אנובי (Iru Khechanovi) נבחרה לייצג את גאורגיה באירוויזיון 2023 שיתקיים בליברפול, בריטניה. השיר ייחשף בשלב מאוחר יותר.

הזמרת הגאורגית אירו חצ'אנובי (Iru Khechanovi), נבחרה לייצג את גאורגיה באירוויזיון 2023 לאחר שניצחה הערב בגמר התוכנית "The Voice" בגאורגיה., רשת הטלוויזיה הגאורגית, GBP, השתמשה לראשונה בפורמט זה כדי למצוא את הנציג הגאורגי לאירוויזיון הקרוב.

גאורגיה היא המדינה ה-11 אשר חושפת את נציגיה לתחרות האירוויזיון הקרובה אחרי ישראל, קפריסין, הולנד, אוקראינה, אלבניה, בלגיה, סלובניה, צרפת, אוסטריה וארמניה. גאורגיה תשתתף בחלק השני של חצי הגמר השני שיתקיים ב-11 למאי בליברפול, ותנסה להעפיל לגמר – לראשונה מ-2016.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
גמר "The Voice of Georgia" נערך הערב באולפנים של רשת הטלוויזיה הגאורגית אשר נמצאים בטביליסי. התוכנית יצאה לדרכה בתחילת חודש דצמבר ולאחר עשרה שבועות, שמונה זמרים נותרו בתחרות והתמודדו על ייצוג גאורגיה באירוויזיון הקרוב. המתמודדים הערב ביצעו קאברים לשירים מוכרים ולא את שירם לאירוויזיון שצפוי להיחשף במועד מאוחר יותר, ככל הנראה בחודש מרץ.

המשתתפים בתחרות חולקו לארבעה קבוצות ונוהלו ע"י ארבעת המנטורים, ביניהם ניתן למצוא סופו טורושלידזה (Sopho Toroshelidze), אשר ייצגה את גאורגיה באירוויזיון 2011 עם השיר "One More Day" כחלק מההרכב אלדרין (Eldrine), והביאה לגאורגיה את הישגה הטוב ביותר בתחרות עד היום – המקום התשיעי. שופט נוסף, סטפן מגברישווילי (Stephane Mgebrishvili), נבחר לייצג את גאורגיה באירוויזיון 2009 עם השיר "We Don't Wanna Put In" כחלק מההרכב "Stephane and 3G", אך השיר נפסל מסיבות פוליטיות.
תוצאות תהליך הבחירה:

 1. Iru Khechanovi – 21.88% – המנצחת הגדולה
 2. Giorgi Datiashvili – 15.72%
 3. Likuna Tutisani – 13.76%
 4. Lika Siradze – 13.73%
 5. Anka Tatarashvili – 11.56%
 6. Tina Datikashvili – 10.34%
 7. Tako Kakalashvili – 10.09%
 8. Kakha Aslamazashvili – 2.92%

אירו – מי זאת?

אירו חצ'אנובי (Iru Khechanovi) היא זמרת בת 22 מהעיר טביליסי. היא דוברת גאורגית, אנגלית, ארמנית, טורקית ורוסית. בגיל 11 ייצגה את גאורגיה באירוויזיון הילדים 2011 שנערך בארמניה כחלק מלהקת קנדי (Candy) וזכתה במקום הראשון עם השיר "Candy". שמונה זמרים ייצגו בעבר את מדינתם בתחרות אירוויזיון הילדים ולאחר מכן השתתפו בתחרות האירוויזיון, וחצ'אנובי תהיה המשתתפת התשיעית לייצג את מדינתה פעם נוספת.
גאורגיה באירוויזיון 2022

להקת סירקוס מירקוס (Circus Mircus), שנבחרה באמצעות בחירה פנימית, ייצגה את גאורגיה עם שירה "Lock Me In" (בעברית: "תנעלו אותי בפנים"). גאורגיה לא עלתה לגמר, לאחר שהגיעה בחצי הגמר השני למקום ה-18 והאחרון עם 22 נקודות – הפעם השלישית שבה גאורגיה מסיימת אחרונה בתחרות.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-15 של גאורגיה באירוויזיון. גאורגיה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2010 ובאירוויזיון 2011 לאחר שסיימה פעמיים במקום התשיעי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!