לאחר 23 שנים בהן לא בוצע שיר בשפה האירית בקדם האירוויזיון האירי, אישר הזמר אדגי (Adgy), אחד מהמתמודדים בקדם האירי, כי יבצע את שירו "Too Good for Your Love" בשפה האירית.

מחר תערוך אירלנד את קדם האירוויזיון "Eurosong 2023", מתוכו ייבחר נציג אירלנד לאירוויזיון 2023. לראשונה מ-1999, השפה האירית תופיע באחד השירים המתחרים בקדם האירוויזיון האירי. הזמר אדגי (Adgy), המתמודד בתהליך הבחירה, אישר בעמוד הטוויטר שלו כי יבצע 20 שניות משירו "Too Good for Your Love" בשפה האירית.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
לאורך השנים נוהגת אירלנד לשלוח לאירוויזיון שירים באנגלית בלבד, ובכל שנות השתתפותה באירוויזיון שלחה לתחרות פעם אחת בלבד שיר בשפתה הרשמית – "Ceol An Ghrá", שייצג את אירלנד ב-1972 אך הגיע למקום ה-15 בלבד. גם בקדמים נוהגים הזמרים לשלוח שירים באנגלית, ולמעשה הפעם האחרונה בה בוצעה השפה האירית בקדם הייתה ב-1999 כאשר הזמר דונה (Doona) ביצע את השיר "An Bon Bon Carr" והגיע למקום הרביעי.

רשימת המשתתפים בקדם:

לחצו על שם השיר להאזנה!

הקדם האירי ייערך ב-3 בפברואר כחלק ממהדורה מיוחדת של תוכנית האירוח "The Late Late Show". הזוכה בקדם ייבחר באמצעות שילוב של הצבעת הקהל, צוות שופטים אירי וצוות שופטים בינלאומי. הזוכה בתחרות ייצג את אירלנד באירוויזיון 2023.

בשנה שעברה אירלנד חזרה לבחור את נציגיה לתחרות דרך פורמט הקדם אירוויזיון, לראשונה מאז 2015, לאחר שבין השנים 2016-2021 בחרה את נציגיה באופן פנימי.
אירלנד באירוויזיון 2022

הזמרת ברוק סקוליון (Brooke Scullion), שזכתה בקדם האירוויזיון האירי, יצגה את אירלנד עם שירה "That's Rich" (פירוש: ביטוי המבטא פליאה וחוסר הגינות כלפי ביקורת). אירלנד לא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום ה-15 בחצי הגמר השני עם 47 נקודות. זאת הייתה הפעם השביעית מתוך שמונת ההשתתפויות האחרונות שבהן אירלנד לא העפילה לגמר.

מקור: Adgy.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-56 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!