רשת הטלוויזיה האוסטרית תכריז מחר ב-7:40 בבוקר (שעון ישראל) על נציגתה לאירוויזיון 2023.

מחר בשעה 7:40 (שעון ישראל), במהלך תוכנית הבוקר ברדיו של רשת הטלוויזיה האוסטרית "!Der Ö3-Wecker – Guten Morgen Österreich", ייחשף שמה של הזמרת שתייצג את אוסטריה באירוויזיון 2023 בליברפול, בריטניה.

רשת הטלוויזיה האוסטרית, ORF, בחרה את שירה לאירוויזיון 2023 דרך תהליך בחירה פנימי – הליך אשר מלווה את המדינה מאז אירוויזיון 2017. שם השיר טרם נחשף אך לפני כשבוע נודע כי מדובר בזמרת.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
במהלך החיפושים אחר הנציג האוסטרי לתחרות האירוויזיון הקרובה, נשלחו צילומים והקלטות מתוך האודישנים לצוות שופטים אוסטרי ולמומחי אירוויזיון בינלאומיים. כמו כן, ההקלטות שודרו גם לנציגים נבחרים באיגוד חובבי האירוויזיון (OGAE) במספר מדינות וזאת כדי לנסות לברר מיהו המתמודד שעשוי להביא לאוסטריה את המקום בגמר. שיטה זו מהווה שינוי לעומת שנים קודמות, וזאת בעקבות רצף של שלושה כישלונות בהם אוסטריה לא עלתה לגמר האירוויזיון.

שינוי השלבים בתהליך הבחירה האוסטרית מהווים חידוש משנים קודמות וכעת הם דומים להליך הבחירה של שוויץ, שמציגים בשנים האחרונות את השירים המתמודדים בתהליך הבחירה לוועדות של מומחים וקהל. האם השינוי יביא להצלחה גדולה יותר לאוסטריה בתחרות? ימים יגידו.

אוסטריה באירוויזיון 2022

די ג'יי לומיקס (DJ Lumix) והזמרת פיה מריה (Pia Maria), שנבחרו באמצעות בחירה פנימית, ייצגו את אוסטריה עם שירם "Halo" (בעברית: "הילה"). אוסטריה לא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום ה-15 בחצי הגמר הראשון עם 42 נקודות. זאת הפעם השלישית ברציפות שבה אוסטריה לא עולה לגמר, שיא שלילי חדש עבור המדינה.

מקור: Austrovision.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-55 של אוסטריה באירוויזיון. אוסטריה הצטרפה לאירוויזיון ב-1957 וזכתה בתחרות פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוסטריה הייתה באירוויזיון 2014 עם השיר "Rise Like a Phoenix" בביצועה של הזמרת קונצ'יטה וורסט.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!