האזינו: מולדובה בחרה היום את עשרת השירים אשר יתמודדו בקדם האירוויזיון המקומי. בין המתמודדים שלושה נציגים שייצגו את מולדובה בעבר בתחרות. קבלו את הרשימה המלאה.

עם סיום יום האודישנים בו התמודדו 30 שירים, רשת הטלוויזיה המולדובנית (TRM) חשפה הערב את עשרת השירים שיתמודדו בקדם אירוויזיון המקומי "Etapa națională" שייערך בתאריך שטרם הוכרז בין ה-25 בפברואר ל-5 במרץ.

קבלו את רשימת המתמודדים והאזינו לשירים איתם ישתתפו בקדם.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת המתמודדים שהעפילו לשלב הבא:

לפניכם רשימת המתמודדים שיתמודדו בגמר בנוסף לניקוד אותו קיבלו השירים בשלב האודישנים.

בין המשתתפים מספר שמות מוכרים:

להקת סנסטרוק פרוג'קט (Sunstroke Project): ייצגו את מולדובה באירוויזיון 2010 עם השיר "Run Away", ביחד עם הזמרת אוליה טירה (Olia Tira). השיר הגיע רק למקום ה-22 בגמר אך סימפול הסקסופון מתוך השיר הפך להצלחה גדולה ברשת והושמע מיליוני פעמים ביוטיוב. ב-2017 חזרה הלהקה לתחרות בפעם השנייה עם השיר "!Hey Mamma" והגיעה עד למקום השלישי בגמר – ההישג הכי טוב בתולדותיה של מולדובה. הלהקה ניסתה להגיע לאירוויזיון פעמיים נוספות: ב-2009 עם השיר "No Crime" (מקום שלישי) וב-2015 עם השיר "Day After Day", ביחד עם די ג'יי מייקל רה (DJ Michael Ra), והגיעו שוב למקום השלישי.

פאשה פארפני (Pasha Parfeni): ייצג את מולדובה באירוויזיון 2012 עם השיר "Lăutar" והגיע למקום ה-11. בנוסף, שימש כזמר ליווי של אליונה מון באירוויזיון 2013, לה כתב והלחין את השיר. פארפני השתתף בקדם המולדובני עוד ארבע פעמים נוספות: ב-2009 עם השיר "No Crime", כחלק מההרכב סנסטורק פרוג'קט (מקום שלישי), ב-2010 עם השיר "You Should Like" (מקום שני), ב-2011 עם השיר "Dorule" (מקום שלישי) וב-2020 עם השיר "My Wine" (מקום שני).

אליונה מון (Aliona Moon): ייצגה את מולדובה באירוויזיון 2013 עם השיר "O mie" והגיעה למקום ה-11. בנוסף, שימשה כזמרת ליווי של פאשה פארפני באירוויזיון 2012.

האחיות אוסויאנו (Surorile Osoianu): השתתפו בקדם המולדובני ב-2017 עם השיר "Discover Moldova", ביחד עם ההרכב אתנו רפובליק (Ethno Republic), והגיעו לתיקו במקום הראשון עם להקת סנסטרוק פרוג'קט. התיקו הוכרע ע" הצבעת הקהל, ובסופו של דבר ההרכב סיים במקום השני.

הזוכה בקדם אירוויזיון ייבחר ע"י שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%) וייצג את מולדובה באירוויזיון 2023.
מולדובה באירוויזיון 2022

להקת זדוב שי זדוב (Zdob și Zdub) וצמד האחים אדבחוב (Frații Advahov), שזכו בקדם האירוויזיון המולדובני, ייצגו את מולדובה עם שירם "Trenulețul" (בעברית: "רכבת קטנה"). מולדובה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השמיני בחצי הגמר הראשון עם 154 נקודות, ובגמר הגיעה למקום השביעי עם 253 נקודות – ואף הגיעה למקום השני בהצבעת הקהל.

https://youtu.be/DUqf_zO2QaI

מקור: TRM.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-18 של מולדובה באירוויזיון. מולדובה הצטרפה לתחרות ב-2005 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2017 לאחר שלהקת "סנסטרוק פרוג'קט" סיימה במקום השלישי עם השיר "Hey Mamma".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!