רשת הטלוויזיה האוסטרית הודיעה כי בחרה בזמרת לייצג את אוסטריה באירוויזיון 2023. שמה של הזמרת צפוי להיחשף במהלך השבוע הבא.

בחודש נובמבר האחרון הודיעה רשת הטלוויזיה האוסטרית, ORF, שגם השנה נציג אוסטריה לאירוויזיון ייבחר בבחירה פנימית – הליך אשר מלווה את המדינה מאז אירוויזיון 2017. בשנים האחרונות העדיפה אוסטריה להתרכז בבחירה פנימית ללא עריכת קדם אירוויזיון והתייעצות עם שופטים בינלאומיים, וזאת כדי להבטיח בחירת אומנים עם יכולות שירה ווקאליות מוצלחות בלייב עם שירים שיקלעו לטעם הבינלאומי הרחב ביותר. עם זאת, מאז 2019 לא מצליחה אוסטריה להעפיל לגמר.

התקשורת המקומית באוסטריה דיווחה בנובמבר כי המפיק המוזיקלי אברהארד פורצ'ר (Eberhard Forcher), אשר אמון על בחירת הנציג האוסטרי לאירוויזיון, פנה ל-15 אומנים פוטנציאליים אשר זומנו לאודישנים שנערכו באותו חדש.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
כעת, לאחר חודשיים של שתיקה, חשף פורצ'ר בעמוד הפייסבוק שלו שהנציג האוסטרי לאירוויזיון 2023 נבחר ולמעשה מדובר בזמרת. עוד ציין פורצ'ר כי "לאוסטריה מעולם לא היה דבר כזה", דבר שהעלה שאלות רבות בקרב הקוראים. בשסן שאלות בפייסבוק נשאל המפיק לגבי יכולות השירה בלייב של הזמרת ומסר: "אין מה לדאוג לגבי זה". רשת הטלוויזיה לא חשפה בשלב זה האם השיר לאירוויזיון ייחשף ביחד עם חשיפת שמה של הזמרת, או במועד מאוחר יותר.

במהלך החיפושים האחר הנציג האוסטרי לתחרות האירוויזיון הקרובה, נשלחו צילומים והקלטות מתוך האודישנים לצוות שופטים אוסטרי ולמומחי אירוויזיון בינלאומיים, כמו כן ההקלטות נשלחו גם למועדוני מעריצים של האירוויזיון במספר מדינות וזאת כדי לנסות לברר מיהו המתמודד שעשוי להביא לאוסטריה את המקום בגמר. שיטה זה מהווה שינוי לעומת שנים קודמות, וזאת בעקבות רצף של שלוש כישלונות בהם אוסטריה לא עלתה לגמר האירוויזיון.

כבר בחודש מאי הודיעו באוסטריה שיחפשו פורמט מתאים יותר לבחירת הנציג לתחרות. סטפן זכנר (Stefan Zechner), ראש המשלחת האוסטרית לאירוויזיון, מסר בחודש יוני: "האכזבה היא גדולה מאוד, במיוחד לאחר שלא עלינו לגמר בפעם השלישית ברציפות. אנחנו פשוט צריכים לשבת ולנתח איך זה אפשרי כיוון שהשיר ששלחנו השנה הצליח מאוד ביוטיוב ובספוטיפיי ועדיין לא קיבל מספיק קולות כדי לעלות לגמר".
אוסטריה באירוויזיון 2022

די ג'יי לומיקס (DL Lumix) והזמרת פיה מריה (Pia Maria), שנבחרו באמצעות בחירה פנימית, ייצגו את אוסטריה עם שירם "Halo" (בעברית: "הילה"). אוסטריה לא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום ה-15 בחצי הגמר הראשון עם 42 נקודות. זאת הפעם השלישית ברציפות שבה אוסטריה לא עולה לגמר, שיא שלילי חדש עבור המדינה.

מקור: escxtra.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-55 של אוסטריה באירוויזיון. אוסטריה הצטרפה לאירוויזיון ב-1957 וזכתה בתחרות פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של אוסטריה הייתה באירוויזיון 2014 עם השיר "Rise Like a Phoenix" בביצועה של הזמרת קונצ'יטה וורסט.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!