האזינו: שוחררו הגרסאות המלאות של שבעת השירים שיתמודדו בחצי הגמר השלישי של קדם האירוויזיון הנורווגי. בין המתמודדים: סטיג ואן אייק, נציג נורווגיה באירוויזיון 1999.

רשת הטלוויזיה הנורווגית, NRK, שחררה אמש את הגרסאות המלאות של שבעת השירים שיתמודדו בחצי הגמר השלישי של קדם האירוויזיון הנורווגי "Melodi Grand Prix". חצי הגמר השלישי ייערך ב-28 בינואר, שבת הקרובה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת המשתתפים בחצי הגמר השלישי:

לחצו על שם השיר להאזנה!

בין המשתתפים ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

סטיג ואן אייק (Stig van Eijk): ייצג את נורווגיה באירוויזיון 1999 שהתקיים בישראל עם השיר "Living My Life Without You" והגיע למקום ה-14.

אטלה פטרסון (Atle Pettersen): התמודד בקדם של אירוויזיון הילדים ב-2003 יחד עם סטין ססיל הילסטאד (Stine Cecilie Hillestad), ביחד ביצעו השניים ביצעו את השיר "Hekta på brett". ב-2021 השתתף בגמר של קדם האירוויזיון הנורווגי עם השיר "World on Fire" אך השיר לא עבר את הסיבוב הראשון של הגמר. ב-2022 היה שותף בכתיבת השיר "Dangerous" שבוצע ע"י הזמרת פרידה (Frida) בגמר הנורווגי.

אקובי (Akuvi): השתתפה בקדם הנורווגי ב-2020 עם השיר "Som du er" אך לא עברה את הסיבוב הראשון של הגמר.

העולים עד כה לגמר הגדול שייערך ב-4 בפברואר:

 1. Alessandra Mele – "Queen of Kings" – חצי גמר 1
 2. Ulrikke Brandstorp – "Honestly" – חצי גמר 1
 3. Umami Tsunami – "Geronimo" – חצי גמר 1
 4. Elsie Bay – "Love You in a Dream" – חצי גמר 2
 5. Jone – "Ekko inni meg" – חצי גמר 2
 6. Swing'it – "Prohibition" – חצי גמר 2

לחצו על שם השיר להאזנה!

הגמר הנורווגי יתקיים השנה בפעם ה-60, לאחר שהתקיים לראשונה ב-1960. זו תהיה הפעם השלישית שהגמר הגדול לא יתקיים בעיר הבירה אוסלו (Oslo) אלא בעיר טרונדהיים (Trondheim). שינוי עיקרי נערך בגמר השנה – בשנים האחרונות שיריה של נורווגיה קיבלו תמיכה גדולה מקהל הצופים באירוויזיון, אך השופטים פחות התחברו לשירים ששלחה נורווגיה. כדי להגדיל את סיכוייה של נורווגיה לזכות באירוויזיון, רשת הטלוויזיה הנורווגית החליטה להוסיף לגמר המקומי צוות שופטים בינלאומי. צוות השופטים יורכב ממומחים בתעשיות המוזיקה המקומיות של מדינות נבחרות, והוא יקבע 50% מתוצאות הגמר הנורווגי. 50% הנותרים יקבעו ע"י הקהל בבית.

את ה-MGP מנחים השנה אריאן אנגבו (Arian Engebø) וסטיאן "סטייסמן" ת'רביורנסן (Stian ‘Staysman’ Thorbjørnsen). אנגבו היא שדרנת רדיו ידועה בנורווגיה ואילו ת'רביורנסן עשוי להיות מוכר מהשתתפותו בקדם האירוויזיון הנורווגי: ב-2015 השתתף עם השיר "En godt stekt pizza", בדואט עם הזמר לז (Lazz), והגיע למקום השלישי. ב-2021 השתתף בקדם בפעם השנייה עם השיר "Alt det her", כחלק מההרכב לנדווינס הלטר (Landeveiens Helter), אך הודח בחצי הגמר הרביעי.
נורווגיה באירוויזיון 2022

ההרכב סאבוולפר (Subwoolfer), שזכו בקדם האירוויזיון הנורווגי, ייצגו את נורווגיה עם שירם "Give That Wolf a Banana" (בעברית: "תנו לזאב הזה בננה"). נורווגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השישי בחצי הגמר הראשון עם 177 נקודות, ובגמר הגיעה למקום העשירי עם 182 נקודות.

https://youtu.be/adCU2rQyDeY

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-61 של נורווגיה באירוויזיון. נורווגיה הצטרפה לתחרות ב-1960 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של נורווגיה הייתה באירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" בביצועו של הזמר אלכסנדר ריבאק.

הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

  מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!