האזינו: רשת הטלוויזיה הדנית חשפה את שמונת המתמודדים והשירים אשר יתמודדו בקדם האירוויזיון "Dansk Melodi Grand Prix 2023", אשר יתקיים ב-11 בפברואר.

רשת הטלוויזיה הדנית, DR, חשפה היום את שמונת המתמודדים והשירים אשר יתמודדו בקדם האירוויזיון הדני "Dansk Melodi Grand Prix 2023". הקדם משמש לבחירת נציגי דנמרק לאירוויזיון החל מהצטרפותם לתחרות ב-1957.

הזוכה בקדם ייבחר ע"י הצבעת הקהל שתעשה באמצעות אפליקצייה וסמסים בשני סבבים – בסבב ההצבעה הראשון הקהל יצביע ויבחר שלושה שירים שיעלו לסופר פיינל. לאחר מכן ההצבעה תיפתח פעם נוספת וייבחר הזוכה בקדם. הזוכה בתחרות ייצג את דנמרק באירוויזיון 2023 שייערך בליברפול, בריטניה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת המשתתפים בקדם הדני:

לחצו על שם השיר להאזנה!

שמונת השירים שיתחרו בקדם הדני נבחרו מתוך שני מסלולים להגשת שירים: מסלול אחד הפתוח לקהל הרחב ומסלול נוסף המיועד לאומנים מוכרים בתעשיית המוזיקה הדנית.

הקדם יתקיים ב-11 בפברואר בעיר נסטווד (Næstved). זו הפעם הראשונה שבה נסטווד תארח את התחרות, והגמר יתקיים באולם "Næstved Arena" עם קיבולת של עד 7,000 איש. את המופע ינחו טינה מולר (Tina Müller) והיינו הנסן (Heino Hansen). המנצח בקדם ייצג את דנמרק עם שירו באירוויזיון 2023 שייערך בבריטניה.
דנמרק באירוויזיון 2022

להקת רדי (Reddi), שזכתה בקדם האירוויזיון הדני, ייצגה את דנמרק עם שירה "The Show" (בעברית: "המופע"). דנמרק לא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום ה-13 בחצי הגמר הראשון עם 55 נקודות. זאת הפעם השנייה ברציפות שבה דנמרק לא עולה לגמר, הישג שלילי שאותו היא רושמת ביחד עם אי ההעפלה לגמר בשנים 2015-2016.

https://youtu.be/cVg6MpVR2Pw

 

מקור: eurovisionfun.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-51 של דנמרק באירוויזיון. דנמרק הצטרפה לתחרות ב-1957 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של דנמרק הייתה באירוויזיון 2013 עם השיר "Only Teardrops" בביצועה של הזמרת אמילי דה פורסט.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!