ניב קבאנה, זוכת אירוויזיון 1993 ונציגת אירלנד לאירוויזיון 2010, שמחה על השינוי בתפיסה של האירים כלפי האירוויזיון.

ניב קבאנה (Niamh Kavanagh) היא זמרת ממוצא אירי אשר זכתה לייצג את מדינתה באירוויזיון פעמיים. הפעם הראשונה בה עלתה על בימת התחרות הייתה ב-1993 בעיר מילסטריט (Millstreet) שבאירלנד עם שירה "In Your Eyes", איתו קטפה את המקום הראשון ופתחה ברצף זכיות עבור אירלנד שנמשך עד 1994. קבאנה חזרה לתחרות ב-2010 לתחרות שנערכה באוסלו שבנורווגיה, אך שם הגיעה רק למקום ה-23 עם השיר "It's For You".

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
בראיון שנערך לאחרונה לאתר "The Irish Sun", דיברה קבאנה על השינויים שחלו בתחרות מאז השתתפותה. לדבריה, התחרות היום נצפית בעין פחות ביקורתית ובזמנה התחרות הייתה שווה בעיניי רבים למין "נשיקת מוות" לאומן, כלומר צעד שעשוי להרוס קריירה. היום היא שמחה לראות שאומנים כמו ג'ון ליידון (John Lydon) – חבר להקת ה"סקס פיסטולס", ולהקת ווילד יות' (Wild Youth), מתמודדים על הזכות לייצג את אירלנד באירוויזיון 2023.

קבאנה משתפת: "האירוויזיון עצמו היה מרגש ביותר. הרגשתי כאילו באמת ייצגתי את המדינה שלי כי הייתה הרגשה שכל המדינה ניצחה כשניצחנו. יש לי אינספור זיכרונות טובים מהתקופה הזו, וגם מהשנים לאחר מכן שהייתי מעורבת בדרך כזו או אחרת באירוויזיון, כי ברגע שאתה נכנס לזה – אין מה לעשות, אתה בפנים. אני לא מצליחה להאמין שעברו 30 שנה. חלקים בגוף שלי אולי יעידו שעברו 30 שנה, אבל לא אני. אני מרגישה כאילו זה היה אתמול".
למרות כל הרגעים הטובים, קבאנה מודה שלא הכל הלך חלק באותה תקופה. להרבה אנשים היו ביקורות על האירוויזיון, ובעיקר לעיתונאים: "אני חושבת שאנחנו (האירים) לפעמים מסתכלים אחורה על האירוויזיון כאילו הכל היה ורוד כי כמובן שאנחנו נוטים להתרכז בשנות התהילה שלנו עם כל הזכיות בשנות ה-90, אבל השאלה הראשונה שקיבלתי כמעט מכל עיתונאי אז הייתה מה דעתי לגבי 'נשיקת המוות' שהיא האירוויזיון. פעם אחת עיתונאית אפילו שאלה אותי איך התמודדתי עם חוסר ההצלחה בקריירה שלי לאחר חיים שלמים רצופי הצלחות, ואני אמרתי לה 'אה, באמת? זה רק בגלל שיש לי את האירוויזיון בקורות החיים?".
אירלנד באירוויזיון 2022

הזמרת ברוק סקוליון (Brooke Scullion), שזכתה בקדם האירוויזיון האירי, יצגה את אירלנד עם שירה "That's Rich" (פירוש: ביטוי המבטא פליאה וחוסר הגינות כלפי ביקורת). אירלנד לא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום ה-15 בחצי הגמר השני עם 47 נקודות. זאת הייתה הפעם השביעית מתוך שמונת ההשתתפויות האחרונות שבהן אירלנד לא העפילה לגמר.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-56 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!