שני מתמודדים נוספים עלו לגמר ה-"Eesti Laul 2023". היכנסו לכתבה וגלו מי הם העולים לגמר.

בשבת האחרונה, עם סיום חצי הגמר השני, נפתחה הצבעה טלפונית בעזרתה הצביע הקהל האסטוני לאומנים האהובים עליו שנשארו מחוץ לגמר, ובכך לעזור לשניים מהם להעפיל לגמר. ההצבעה נמשכה יומיים וכעת רשת הטלוויזיה האסטונית מכריזה על העולים האחרונים לגמר ה-Eesti Laul 2023" שיתקיים ב-11 בפברואר.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
העולים האחרונים לגמר:

 • אליסה (Elysa) עם השיר "Bad Philosophy".
 • מיה (MIA) עם השיר "Üks samm korraga".

הרשימה הסופית של מתמודדי הגמר:

 1. Janek – "House of Glass"
 2. Mia – "Üks samm korraga"
 3. Ollie – "Venom"
 4. Andreas Poom – "Why Do You Love Me"
 5. Bedwetters – "Monsters"
 6. Anett x Fredi – "You Need To Move On"
 7. Inger – "Awaiting You"
 8. Meelik – "Tuju"
 9. Elysa – "Bad Philosophy"
 10. M els – "So Good At What You Do"
 11. Sissi – "Lighthouse"
 12. Alika – "Bridges"

בין המשתתפים בגמר ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

אליסה (Elysa): השתתפה בקדם האסטוני ב-2015 עם השיר "Superlove" והגיעה למקום השלישי. ב-2022 השתתפה בפעם השנייה עם השיר "Fire" והגיעה שוב למקום השלישי.

סיסי (Sissi): השתתפה בקדם האסטוני ב-2019 עם השיר "Strong" והגיעה למקום הרביעי. ב-2021 השתתפה בפעם השנייה עם השיר "Time" והגיעה למקום השני.

אינגר (Inger): השתתפה בקדם האסטוני ב-2019 עם השיר "Coming Home" והגיעה למקום השישי. ב-2020 השתתפה בפעם השנייה עם השיר "Only Dream" והגיעה למקום השמיני.

אנט ופרדי (Anett x Fredi): השתתפו בקדם האסטוני ב-2020 עם השיר "Write About Me" והגיעו למקום השלישי.
לקדם האסטוני הוגשו השנה 217 שירים, מתוכם נבחרו 20 משתתפים שחולקו לשני חצאי גמר. בכל חצי גמר השתתפו 10 שירים וחמשת המקומות הראשונים בכל חצי גמר עלו לגמר, אליהם התווספו שני שירים נוספים מתוך "גלגל הצלה", כך שבגמר הגדול ישתתפו 12 שירים. השיר המנצח בגמר ייבחר על פני שני סבבי הצבעה: תוצאות הסיבוב הראשון ייבחרו את שלושת השירים המובילים באמצעות שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%), ובסיבוב ההצבעה השני הזוכה ייקבע ע"י הצבעת הקהל בלבד – בדומה לשנים קודמות.

אסטוניה באירוויזיון 2022

הזמר סטפן (Stefan), שזכה בקדם האירוויזיון האסטוני, ייצג את אסטוניה עם שירו "Hope" (בעברית: "תקווה"). אסטוניה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום החמישי בחצי הגמר השני עם 209 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-13 עם 141 נקודות – ואף הצליחה להגיע למקום העשירי בהצבעת הקהל.

https://youtu.be/GdTpQmMem8U

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-28 של אסטוניה באירוויזיון. אסטוניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2001 לאחר שהזמרים טאנל פדאר ודייב בנטון, ביחד עם הצמד 2XL, זכו במקום הראשון עם השיר "Everybody".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!