רשת הטלוויזיה הספרדית הכריזה על חלוקת המתמודדים לחצאי הגמר של קדם האירוויזיון הספרדי – "2023 Benidorm Fest". סדר השירים טרם נקבע.
רשת הטלוויזיה הספרדית, RTVE, הכריזה על חלוקת האמנים המתמודדים לשני חצאי גמר בקדם האירוויזיון הספרדי – "בנידורם פסט 2023" (Benidorm Fest 2023). סדר ההופעות בכל חצי גמר צפוי להיחשף בשבוע התחרות.

פסטיבל בנידורם ייערך בין סוף ינואר לתחילת פברואר, כאשר חצי הגמר הראשון ייערך ב-31 בינואר, חצי הגמר השני ב-2 בפברואר והגמר הגדול ב-4 בפברואר. כזכור, להבדיל מהשנה שעברה, 18 שירים ייקחו חלק בתחרות במקום 14, כך שבכל משדר ייקחו חלק תשעה שירים. שיטת ההצבעה תישאר זהה לשיטה בשנה שעברה: בשני חצאי הגמר ובגמר התוצאות יוכרעו על ידי צוות שופטים המונים כ- 50% אחוז מכלל ההצבעה, 25% מדגם מייצג ו-25% מהקהל הרחב.

את התחרות ינחו מוניקה נראנחו (Monica Naranjó), אינס הרננד (Inés Hernand) ורודריגו ואסקז (Rodrigo Vázquez). פסטיבל בנידורם פסט יתקיים ב- Palau Municipal d’Esports l’Illa de Benidorm.
השירים המתמודדים בחצי הגמר הראשון הם:

השירים המתמודדים בחצי הגמר השני הם:

לחצו על שם השיר להאזנה!
ספרד באירוויזיון 2022

הזמרת צ'אנל (Chanel) זכתה בקדם אירוויזיון הספרדי "בנידורם פסט" וייצגה את ספרד עם שירה "SloMo" (בעברית: "הילוך איטי"). ספרד הגיעה בגמר למקום השלישי עם 459 נקודות, הישגה הטוב ביותר של ספרד מאז אירוויזיון 1995. בנוסף, נכנסת ספרד לראשונה לעשרת המקומות הראשונים מאז אירוויזיון 2014. ספרד קיבלה מ- 8 צוותי שיפוט את המקום הראשון (סן מרינו, מקדוניה הצפונית, מלטה, פורטוגל, ארמניה, אירלנד, שוודיה ואוסטרליה) וביוון היא הייתה ראשונה בקהל. מלבד איטליה כל יתר המדינות ניקדו את ספרד בקהל (בניגוד לשנה שעברה שאף מדינה לא ניקדה את ספרד בקהל).

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה- 62 של ספרד באירוויזיון כאשר המקום הגבוה ביותר אליו הגיעה עד היום הוא המקום הראשון בשנת 1968 ו- 1969. 
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!