שחררו הגרסאות המלאות של שבעת השירים המתמודדים בחצי הגמר הראשון של קדם האירוויזיון הנורווגי. בין המתמודדים: אולריקה, ג'אוסט וקייט גולדברנדסן.
רשת הטלוויזיה הנורווגית, NRK, שחררה את הגרסה המלאה של שבעת השירים המתמודדים בחצי הגמר הראשון של הקדם אירוויזיון "Melodi Grand Prix" שייערך ב- 14 בינואר, בשבת הקרובה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
חצי גמר ראשון – 14 בינואר 2023:

בין המתמודדים מספר שמות מוכרים:

אולריקה (Ulrikke): נבחרה לייצג את נורווגיה באירוויזיון 2020 עם השיר "Attention". השיר לא זכה להשתתף בתחרות בשל ביטולה בעקבות התפשטות מגפת הקורונה. רגע לפני ביטול התחרות, דורג שירה במקום ה-11 בטבלאות ההימורים. אולריקה השתתפה גם בקדם האירוויזיון הנורווגי ב-2017 עם השיר "Places" והגיעה למקום הרביעי.

ג'אוסט (JOWST): מפיק מוזיקלי שייצג את נורווגיה באירוויזיון 2017 יחד עם אלכסנדר וולמאן (Aleksander Walmann) עם השיר "Grab The Moment", אשר הגיע למקום העשירי בגמר הגדול. ג'אוסט גם היה שותף בכתיבת השיר "Talk To The Hand" שבוצע ע"י וולמאן בקדם האירוויזיון הנורווגי ב-2018 והגיע למקום הרביעי.

קייט גולדברנדסן (Kate Gulbrandsen): ייצגה את נורווגיה באירוויזיון 1987 עם השיר "Mitt liv" והגיעה למקום התשיעי. קייט התמודדה שוב בקדם הנורווגי בשנת 1989 עם השיר "Nærhet" אך לא דורגה בטופ שלוש.
יתר המתמודדים בחצאי הגמר הבאים:

חצי גמר שני – 21 בינואר 2023:

חצי גמר שלישי – 28 בינואר 2023:

לחצו על שם השיר להאזנה!
הגמר הנורווגי יתקיים השנה בפעם ה-60, לאחר שהתקיים לראשונה בשנת 1960. זו תיהיה הפעם השלישית שהגמר הגדול לא יתקיים בבירה אוסלו אלא בעיר טרונדהיים. וגם בגמר נערכו מספר שינויים השנה:

בשנים האחרונות שיריה של נורווגיה קיבלה תמיכה גדולה מקהל הצופים באירוויזיון, אך השופטים פחות התחברו לשיר הנורווגי. כדי להגדיל את סיכוייה של נורווגיה לזכות באירוויזיון, רשת הטלוויזיה הנורווגית החליטה להוסיף לגמר המקומי צוות שופטים בינלאומי. צוות השופטים יכיל מומחים בתעשיות המוזיקה המקומיות של מדינות נבחרות. צוות השופטים יקבע 50% מתוצאות הגמר הנורווגי ואילו קהל הצופים הנורווגי יקבע את ה- 50% הנותרים.

את ה- MGP ינחו אריאן אנגבו (Arian Engebø) וסטיאן "סטייסמן" ת'רביורנסן (Stian ‘Staysman’ Thorbjørnsen). אריאן היא שדרנת רדיו ידועה ואילו סטייסמן עשוי להיות מוכר מהתמודדותו בקדם אירוויזיון הנורווגי לשנת 2015 עם לז (Lazz) והשיר "En godt stekt pizza". סטייסמן התמודד גם בקדם אירוויזיון לשנת 2021 כחלק מהרכב לנדווינס הלטר (Landeveiens Helter) שביצע את השיר "Alt det her".

מועדי הקדם אירוויזיון הנורווגי "Melodi Grand Prix 2023":

  • חצי גמר ראשון – 14 בינואר 2023
  • חצי גמר שני – 21 בינואר 2023
  • חצי גמר שלישי – 28 בינואר 2023
  • גמר – 4 בפברואר 2023
נורווגיה באירוויזיון 2022

ההרכב סאבוולפר (Subwoolfer), שזכו בקדם האירוויזיון הנורווגי, ייצגו את נורווגיה עם שירם "Give That Wolf a Banana" (בעברית: "תנו לזאב הזה בננה"). נורווגיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום השישי בחצי הגמר הראשון עם 177 נקודות, ובגמר הגיעה למקום העשירי עם 182 נקודות.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-61 של נורווגיה באירוויזיון. נורווגיה הצטרפה לתחרות ב-1960 וזכתה בה שלוש פעמים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של נורווגיה הייתה באירוויזיון 2009 עם השיר "Fairytale" בביצועו של הזמר אלכסנדר ריבאק.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם מגנטים? בחרו רק ב- LaVie Photography!