האזינו: נחשפו השירים המתמודדים בקדם אירוויזיון האירי שיערך ב- 3 בפברואר. בין המתמודדים: להקת ווילד יות' (Wild Youth).
רשת הטלוויזיה האירית (RTÉ) פרסמה את שמות של ששת המתמודדים והשירים שיתמודדו בקדם אירוויזיון של אירלנד אשר נבחרו מתוך מעל ל-300 שירים שהוגשו לתחרות. ניתן להאזין לשירים.

מייקל קילי (Michael Kealy), ראש המשלחת האירית לאירוויזיון, אמר במקביל לחשיפה: "אני מופתע מאוד מהאיכות והרמה של ששת השירים המתמודדים בקדם אירוויזיון השנה. תחרות האירוויזיון היא תופעה עולמית והתחרות בה הופכת לקשה יותר משנה לשנה. אך לא משנה מי מתוך ששת המתמודדים יזכה לייצג את אירלנד בליברפול בחודש מאי, אין לי ספק שהוא יעשה זאת בצורה מבריקה ויזכה במעריצים חדשים בכל העולם".

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת המתמודדים:

ADGY – “Too Good for Your Love”

Connolly – “Midnight Summer Night”

K Muni & ND – “Down in the Rain”

 

 

Leila Jane – “Wild”

Wild Youth – “We Are One”

Public Image Limited – “Hawaii”
קדם האירוויזיון האירי, "Eurosong 2023", יערך ב- 3 בפברואר כחלק ממהודרה מיוחדת של תכנית האירוח "the Late Late Show". בדומה לשנה שעברה, הזוכה ייבחר בשילוב של צוות שופטים אירי, צוות שופטים בינלאומי והצבעת הקהל.

בשנה שעברה אירלנד חזרה לבחור את נציגיה לתחרות דרך פורמט הקדם אירוויזיון, לראשונה מאז 2015, לאחר שבין השנים 2016-2021 בחרה את נציגיה באופן פנימי.
אירלנד באירוויזיון 2022

ברוק סקוליון (Brooke Scullion), אשר זכתה בקדם אירוויזיון המקומי, יצגה את אירלנד עם שירה "That's Rich" (פירוש: ביטוי המבטא פליאה וחוסר הגינות כלפי ביקורת). אירלנד לא עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום ה-15 בחצי הגמר השני עם 47 נקודות. זאת הייתה הפעם השביעית מתוך שמונת ההשתתפויות האחרונות שבהן אירלנד לא העפילה לגמר.

מקור: RTE.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-56 של אירלנד באירוויזיון. אירלנד הצטרפה לתחרות ב-1965 וזכתה בה שבע פעמים לאורך השנים, שיאנית הזכיות. זכייתה האחרונה של אירלנד הייתה באירוויזיון 1996 עם השיר "The Voice" בביצועה של הזמרת איימר קווין.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!