רשת הטלוויזיה האזרית מפרסמת כי למעלה מ-200 שירים הוגשו לוועדה שתבחר את השיר האזרי לאירוויזיון 2023. השיר הזוכה ייצג את אזרבייג'אן בתחרות שתיערך בליברפול.

רשת הטלוויזיה האזרית, Ictimai, פרסמה לפני שלושה שבועות קול קורא לזמרים ויוצרים המעוניינים לייצג את אזרבייג'אן באירוויזיון 2023 בליברפול. זאת הפעם הראשונה מזה עשור שרשת הטלוויזיה פותחת את אופציית הגשת השירים לכלל הציבור, לאחר שבעשור האחרון פנתה רשת הטלוויזיה בעצמה ליוצרים וזמרים מקומיים והציעה להם להשתתף באירוויזיון.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
כעת, רשת הטלוויזיה חושפת כי לוועדה הוגשו למעלה מ-200 שירים, רובם מכותבי שירים ומלחינים מחוץ לאזרבייג'אן. עם זאת, השנה מתכוונת אזרבייג'אן לעבוד עם יוצרים ומלחינים מאזרבייג'אן. מדובר בשינוי מרענן, לאחר שלאורך רוב שנות השתתפותה באירוויזיון בחרה אזרבייג'אן בשירים של יוצרים זרים, רובם משוודיה. למעשה, הפעם היחידה שבה השתמשה אזרבייג'אן בכותבים מקומיים הייתה ב-2008, השנה שבה הצטרפה לתחרות.

ואסיף ממדוב (Vasif Mammadov), ראש המשלחת האזרית לאירוויזיון, התייחס לנושא: "המטרה והרצון שלנו היא שהמוזיקה של מלחינים מקומיים תוצג בתחרות ולכן, אם שירים מקומיים יהיו באותה רמה של שירים מיוצרים זרים נעדיף לקחת את היוצרים האזרים. יש לנו גם מלחינים מוכשרים ואני מקווה שזה יכול לשמש תמריץ לשנים הבאות, כך שבסוף חודש מאי נוכל להשתמש בביטוי 'עשינו כמיטב יכולתנו' בראש שקט".

ממדוב הוסיף כי בחירת השיר והנציג צפויים להסתיים עד סוף חודש ינואר. טרם נחשף מועד חשיפת השיר לתחרות.
אזרבייג'אן באירוויזיון 2022

הזמר נאדיר רוסטמלי (Nadir Rustamli), שנבחר באמצעות בחירה פנימית, ייצג את אזרבייג'אן עם שירו "Fade to Black" (בעברית: "דוהה לשחור"). אזרבייג'אן עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום העשירי בחצי הגמר השני עם 96 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-16 עם 106 נקודות.

עם זאת, לאחר פרסום פילוג ההצבעות בין הקהל לשופטים, פורסם כי אזרבייג'אן עלתה לגמר בעזרתם של השופטים, לאחר שסיימה בחצי הגמר השני במקום האחרון עם 0 נקודות. זאת הייתה הפעם הראשונה שבה שיר שסיים במקום האחרון בחצאי הגמר הצליח לעלות לגמר.

https://youtu.be/tegPzHEL4ms

מקור: 12 Xal.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-15 של אזרבייג'אן באירוויזיון. אזרבייג'אן הצטרפה לתחרות ב-2008 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2011 לאחר שהצמד אל וניקי זכה במקום הראשון עם השיר "Running Scared".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!