הליך בחירת השירים עבור קדם האירוויזיון הגרמני "Unser Lied für Liverpool" נמצא בימים אלו בעיצומו. קדם האירוויזיון צפוי להיערך בחודש מרץ.

מוקדם יותר החודש פרסמנו כי רשת הטלוויזיה הגרמנית, ARD, השיקה את קדם האירוויזיון הגרמני "Unser Lied für Liverpool", בעזרתו ייבחר הנציג והשיר הגרמני לאירוויזיון 2023.

כעת, המגישים תומאס מור (Thomas Mohr) ומרסל סטובר (Marcel Stober) חשפו בפודקאסט "ESC Update" פרטים נוספים על הליך הבחירה.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
תהליך הבחירה יתרחש בשלושה שלבים, כאשר הראשון שבהם הוא הערכת השירים שהוגשו לתחרות ע"י חבר שופטים המורכב בין היתר מנציגי רשת הטלוויזיה הגרמנית האחראים על האירוויזיון (ARD-ESC), ראש הנציגות הגרמנית אלכסנדרה וולפסלאסט (Alexandra Wolfslast) והעורך סטפן ליידנר (Stefan Leidner), כתבי אירוויזיון מהאתר eurovision.de ביניהם מרסל סטובר ונציגי הרדיו, ביניהם תומס מור. מטרת הוועדה הייתה לערב אנשים העוסקים באירוויזיון ובעלי הידע הדרוש בנוגע לתחרות. חבר השופטים שמע ובחר את השירים הטובים ביותר מבין כ-600 שירים בישיבה שנערכה ב-9 בדצמבר, כאשר מספר השירים המדויק שנבחר לקדם עצמו טרם ידוע.

בשלב השני של תהליך הבחירה, יוצגו השירים שנבחרו ע"י חבר השופטים בפני פאנל מומחים בינלאומי, שחבריו ומאפייני הבחירה שלו לא ידועים בשלב זה. נעשה שימוש בוועדה בינלאומית דומה בתהליכי הבחירה של גרמניה לאירוויזיון משנת 2018 עד 2021, אשר לא הצביעה אך הביעה את דעתה לגבי שירי המועמדים.

בשלב השלישי והאחרון של התהליך, צוות העורכים של ARD-ESC יבחר אילו שירים ישתתפו בקדם האירוויזיון הלאומי, יחד עם שיר נוסף שייקבע בהצבעה באפליקציית טיקטוק.

קדם האירוויזיון צפוי להיערך במהלך חודש מרץ. לגבי התאריך, המיקום, המגישים והערוץ המשדר – מידע רלוונטי צפוי להתפרסם בתחילת חודש ינואר.
גרמניה באירוויזיון 2022

הזמר מאליק האריס (Malik Harris), שזכה בקדם האירוויזיון הגרמני, ייצג את גרמניה עם שירו "Rockstars" (בעברית: "כוכבי רוק"). גרמניה הגיעה בגמר למקום האחרון עם 6 נקודות בלבד – כולן מהקהל בבית. זאת הפעם השלישית מתוך שבע התחרויות האחרונות שגרמניה מסיימת אחרונה, והפעם השמינית בסך הכל.

https://youtu.be/2BYIou-oWXA

מקורות: Eurovisionfun, eurovision.de.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-66 של גרמניה באירוויזיון. גרמניה הצטרפה לתחרות ב-1956, הייתה אחת משבע המדינות המייסדות וזכתה בה פעמיים לאורך השנים. זכייתה האחרונה של גרמניה הייתה באירוויזיון 2010 עם השיר "Satellite" בביצועה של הזמרת לנה מאייר-לנדרוט.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!

    מחפשים צלם בר מצווה? בחרו רק ב- LaVie Photography!