להאזנה: רשת הטלוויזיה הרומנית חושפת את 12 השירים המשתתפים בקדם האירוויזיון "Selecţia Naţională", מתוכו יבחר השיר ונציג רומניה לאירוויזיון 2023.

רשת הטלוויזיה הרומנית, TVR, פרסמה אמש (חמישי) להאזנה את 12 השירים המתחרים בקדם האירוויזיון "Selecţia Naţională", בו המנצח ייצג את רומניה באירוויזיון 2023. השירים נחשפו להאזנה בעמוד היוטיוב הרשמי של רשת הטלוויזיה.

תהליך הבחירה יתקיים ב-11 בפברואר, כאשר הזוכה בקדם ייבחר ע"י הצבעת הקהל בלבד שתיערך באמצעות הצבעה טלפונית והצבעה אינטרנטית.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת המשתתפים בקדם על פי סדר ההופעה:

 1. Deiona – "Call on Me"
 2. Andrada Popa – "No Time for Me"
 3. Ocean Drive – "Take You Home"
 4. AMIA – "Puppet"
 5. Andrei Duţu – "Statues"
 6. Theodor Andrei – "D.G.T" (Off and on)
 7. Steven Roho x Gabriella x Formaţia Albatros – "Lele"
 8. Aledaida – "Bla Bla Bla"
 9. Adriana Moraru – "Faralaes"
 10. Maryliss – "Hai Vino"
 11. JaxMan (Erin Dăneţ) – "Bad&cool"
 12. Andreea D Folclor Orchestra – "Periniţa mea"

לחצו על שם השיר להאזנה.

בין המשתתפים בקדם ניתן למצוא את אנדרדה פופה (Andrada Popa) שייצגה את רומניה באירוויזיון הילדים 2008 עם השיר "!Salvați planeta" (בעברית: "להציל את הכוכב") והגיעה למקום התשיעי.

המשתתפים בקדם נבחרו ע"י צוות שופטים אשר הורכב מסבסטיאן פרנץ (Sebastien Ferenţ) – מנהל קדם האירוויזיון, לורה קוריאנו (Laura Coroianu) – מייסדת החברה המארגנת את הקדם, בוגדן סטראטולה (Bogdan Stratula) – במאי רדיו וטלוויזיה, ג'ון ורביו (John Varbiu) – מייסד קדם האירוויזיון, אלין ואידה (Alin Vaida) – מנהלת קדם האירוויזיון, מיחאי פרדסקו (Mihai Predescu) – ראש המשלחת הרומנית, ומנהל הפרויקט ששמו טרם הוכרז.
רומניה באירוויזיון 2022

הזמר אורס (WRS), שזכה בקדם האירוויזיון הרומני, ייצג את רומניה עם שירו "Llámame" (בעברית: "תתקשר אליי"). רומניה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום התשיעי בחצי הגמר השני עם 118 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-18 עם 65 נקודות. זאת הייתה הפעם הראשונה מאז 2017 שרומניה הפעילה לגמר, לאחר שכשלה להעפיל לגמר בכל שלושת התחרויות הקודמות.

מקור: eurovoix.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של רומניה באירוויזיון. רומניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 ובאירוויזיון 2010 לאחר שסיימה פעמיים במקום השלישי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  [fblike]

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!