רשת הטלוויזיה הרומנית חושפת את רשימת המשתתפים המלאה בקדם האירוויזיון "Selecţia Naţională" וחושפת את סדר ההופעות בקדם שנערך בהגרלה. הקדם ייערך ב-11 בפברואר.

רשת הטלוויזיה הרומנית, TVR, פרסמה לפני כשבועיים את רשימת 12 האומנים שייקחו חלק בקדם האירוויזיון "Selecţia Naţională", אשר משמש לבחירת נציגי רומניה לאירוויזיון החל מהצטרפותה לתחרות ב-1994. עם זאת, בתוך רשימה זו היה חסר שמו של האמן המבצע של השיר "Statues" וכעת נחשף שמו. בנוסף, רשת הטלוויזיה ביצעה הגרלה בה נבחר סדר השירים בו יופיעו האומנים. הזוכה בתחרות ייצג את רומניה באירוויזיון 2023 אשר ייערך בליברפול, בריטניה.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
רשימת המשתתפים בקדם על פי סדר ההופעה:

 1. Deiona – "Call on Me"
 2. Andrada Popa – "No Time for Me"
 3. Ocean Drive – "Take You Home"
 4. AMIA – "Puppet"
 5. Andrei Duţu – "Statues"
 6. Theodor Andrei – "D.G.T" (Off and on)
 7. Steven Roho x Gabriella x Formaţia Albatros – "Lele"
 8. Aledaida – "Bla Bla Bla"
 9. Adriana Moraru – "Faralaes"
 10. Maryliss – "Hai Vino"
 11. JaxMan (Erin Dăneţ) – "Bad&cool"
 12. Andreea D Folclor Orchestra – "Periniţa mea"

בין המשתתפים בקדם ניתן למצוא את אנדרדה פופה (Andrada Popa) שייצגה את רומניה באירוויזיון הילדים 2008 עם השיר "!Salvați planeta" (בעברית: "להציל את הכוכב") והגיעה למקום התשיעי.

המשתתפים בקדם נבחרו ע"י צוות שופטים אשר הורכב מסבסטיאן פרנץ (Sebastien Ferenţ) – מנהל קדם האירוויזיון, לורה קוריאנו (Laura Coroianu) – מייסדת החברה המארגנת את הקדם, בוגדן סטראטולה (Bogdan Stratula) – במאי רדיו וטלוויזיה, ג'ון ורביו (John Varbiu) – מייסד קדם האירוויזיון, אלין ואידה (Alin Vaida) – מנהלת קדם האירוויזיון, מיחאי פרדסקו (Mihai Predescu) – ראש המשלחת הרומנית, ומנהל הפרויקט ששמו טרם הוכרז.

הזוכה בקדם ייבחר ע"י הצבעת הקהל בלבד שתיערך באמצעות הצבעה טלפונית והצבעה אינטרנטית.
רומניה באירוויזיון 2022

הזמר אורס (WRS), שזכה בקדם האירוויזיון המקומי, ייצג את רומניה עם שירו "Llámame" (בעברית: "תתקשר אליי"). רומניה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום התשיעי בחצי הגמר השני עם 118 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-18 עם 65 נקודות. זאת הייתה הפעם הראשונה מאז 2017 שרומניה הפעילה לגמר, לאחר שכשלה להעפיל לגמר בכל שלושת התחרויות הקודמות.

מקור: TVR.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של רומניה באירוויזיון. רומניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 ובאירוויזיון 2010 לאחר שסיימה פעמיים במקום השלישי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

  רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!