חברי מערכת יורומיקס התכנסו כדי להצביע לשירים המתמודדים ב- "Festivali i Këngës". אז מי צריך לייצג את אלבניה באירוויזיון לטעם חברי המערכת? כל הפרטים בכתבה.
הערב בשעה 22:00 (שעון ישראל) יתקיים הפסטיבל האלבני "Festivali i Këngës" ה-61. במסגרת הפסטיבל יבחר גם הנציג האלבני לאירוויזיון 2023. 21 שירים מתמודדים בתחרות, שיר אחד יזכה במקום הראשון על ידי צוות השופטים ושיר נוסף יבחר על ידי קהל הצופים כשיר אשר ייצג את אלבניה בתחרות הבינלאומית. רגע לפני שזה קורה, חברי מערכת יורומיקס התכנסו, האזינו לשירים ובחרו את השירים שהכי אהבו מתוך התחרות האלבנית.
אז מי צריך לייצג את אלבניה?

אופק ג'רסי: מקום ראשון – אלסה לילה (Elsa Lila)

מדובר בשיר נוגע ללב, זמרת עם קול חזק מאוד וכריזמה, ועם זאת נראית שברירית וחלשה מאוד על הבמה. אלסה מדברת בשיר על לידת בתה, אוויטה (כשם השיר), והקושי שלה להיפרד ממנה כחלק ממנה, האמצעים האמנותיים בשיר, למשל השריקות בסופו שנועדו לסמל שיר ערש לתינוק והשלמה של אלסה עם לידתה של אוויטה, מוסיפים לשיר מאוד ומעניקים נופך נוסף ליצירה. אני חושב שעם Revamp (שדרוג) והעמדה טובה, יש לזה סיכוי להתברג בטופ 10 באירוויזיון, עם תמיכה של הקהל כמובן, אך בעיקר של השופטים שיצביעו בגמר.

טל דהן: מקום ראשון – אלסה לילה (Elsa Lila)

המקום הראשון שלי הוא השיר "Evita" של אלסה לילה. מדובר בשיר מרגש ביותר, מולחן ומעובד מדהים. הזמרת שרה על בתה אוויטה ומספרת על תחושותיה כאשר יצאה מרחמה אל אוויר העולם. ניכר שאלסה ממש חווה את רגשות השיר תוך כדי הביצוע, מה שהופך אותו למרגש אף יותר.

שחר אסידו: מקום ראשון – אלסה לילה (Elsa Lila)

השיר של אלסה לילה הוא היחיד שבלט מבחינתי. יש לו פוטנציאל והמון רגש שהאמנית מביעה בביצוע שלה בהתחשב בסיפור מאחורי השיר. בהחלט שיר מצויין עבור אלבניה באירוויזיון.

אבי זייקנר: מקום ראשון – אלסה לילה (Elsa Lila)

אכן תמימות דעים בקרב כל חברי המערכת לגבי השיר שצריך לייצג את אלבניה באירוויזיון. אלסה לילה עלתה לבמה, וביצעה את השיר בישיבה ובדיוק קולי שלא שמעתי מאף מתמודד אחר בתחרות. העיבוד התזמורתי יחד עם קולה של הזמרת הזכיר לי את שיריה הגדולים של סלין דיון בשנות ה- 90'. לטובה. השיר של אלסה לילה נשמע כמו שיר שופטים מובהק ולכן אינני בטוח שהקהל האלבני, שקובע השנה באופן בלעדי את השיר לאירוויזיון, יצליח להתחבר. העובדה שאלסה לילה נחשבת לזמרת מוכרת באלבניה משאירה בי תקווה. בהצלחה.
התוצאות המלאות

מבצע אופק טל שחר אבי סיכום
Elsa Lila 12 12 12 12 48
Fifi 3 10 10 8 31
Erma Mici 8 7 5 6 26
Enxhi Nasufi 5 5 4 10 24
Manjola Nallbani 10 6 7 1 24
Albina & familja Kelmendi 2 8 6 7 23
Rezarta Smaja 7 3 8 5 23
Vanesa Soni 6 4 3 13
Evi Reçi 1 1 4 6
Genti Hoxha 4 4
Melodajn Mancaku 2 2 4
Serxhio Hajdini 3 3
Alban Kondi & Lorela Karoshi 2 2
2 Farm 0
Fabian Basha 0
Franc Koruni 0
Gjergj Kaçinari 0
LYNX 0
Petrit Çarkaxhiu 0
Urban Band 0
המתמודדים בתחרות:

לחצו על שם השיר להאזנה!

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-19 של אלבניה באירוויזיון. אלבניה הצטרפה לתחרות ב-2004 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2012 לאחר שהזמרת רונה נישליו הגיעה למקום החמישי עם השיר "Suus".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!