ראש המשלחת האירית לאירוויזיון מספר כיצד הוא מתמודד עם הכישלון האירי בתחרות שנה אחר שנה ומי הגורמים האחראיים לכישלון. "שכנעתי כמה אמנים מנוסים להתגבר על הפחד ולהתמודד בקדם אירוויזיון", חושף ראש המשלחת.
בשנים האחרונות ניכר כי תוצאותיה של שיאנית הזכיות באירוויזיון אינן כפי שהיו. מאז ריאן אושונסי (Ryan O’Shaughnessy) ב-2018 אירלנד לא העפילה לגמר התחרות. זכייתה האחרונה התרחשה אי שם באמצע שנות ה- 90'. "אף אחד אחר לא סובל מההתעללות שאני סובל ממנה – כל האשמה על האירוויזיון מופנית כלפיי ואנשים אף דורשים שיפטרו אותי", אומר ראש המשלחת האירית, מייקל קילי (Michael Kealy). קילי טוען שהשופטים הם האשמים בחוסר ההצלחה של אירלנד בתחרות.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
"אנשים מסתכלים אחורה לשנות התשעים כשאירלנד זכתה באירוויזיון ואומרים שלא היית מעורב אז, אתה חייב להיות הסיבה שאנחנו לא מנצחים עכשיו. אבל זו תחרות אחרת לגמרי עכשיו. יכולתי להפסיק בוקר אחד ולקבל חיים קלים יותר… אבל בכל שנה אני מקווה שנוכל לנצח".

האיש מאחורי אירלנד באירוויזיון מאמין שהשירים האחרונים של ברוק סקוליון (Brooke Scullion) ולסלי רוי (Lesley Roy) הפסידו בגלל השופטים באירופה וטען שהשיפוט יכול להיות מוטה. הערות אלו מגיעות לאחר ששיטת ההצבעה באירוויזיון השתנתה ומעתה לא יצביעו השופטים בחצאי הגמר. יתכן שיש קשר לדפוסי הצבעה הלא כשרים שזוהו מאזרבייג'ן, גאורגיה, מונטנגרו, פולין, רומניה וסן מרינו.

מייקל אמר: "זה היה מובן מאליו במבט לאחור שמשהו מצחיק קורה עם השופטים, כי מעולם לא הרגשתי שקיבלנו יחס הוגן מהם, כפי שחשבתי שהיינו צריכים… ובמיוחד השנה (עם ברוק) כי היינו במקום ה-11 עם ההצבעה הציבורית ובמקום ה-17 עם השופטים. חשבתי שמשהו לא תקין… יש כמה מדינות שמנצלות את החולשות של השופטים ומציעות להם כל מיני 'תמריצים' להצביע עבורם, אני חושב שזו בושה לתחרות".
"אני לא יודע איך זה עובד, כי אף אחד מעולם לא בא אלי ואמר 'איך אני יכול לשחד את המדינה שלך' אבל אין לי ספק שזה קורה. הצבעת הקהל אינה מושלמת כי היא מוטה על ידי הציבור ברחבי אירופה, אבל הייתי לוקח את הסיכון שלי עם הציבור מאשר להתייצב מול חבר שופטים שעלולים להיות מוטים".

בעוד שרשתות טלוויזיה אחרות באירופה מעסיקות צוותים של אנשים רבים על מנת לביים את שיריהם לאירוויזיון, ניתן לומר כי מייקל הוא מבצע של איש אחד- לעיתים מביים את תוכניות הפריים טיים, מארגן את הסיקור של RTE בערב השנה החדשה כשהוא גם מנסה למצוא שיר ומבצע שיוכלו להחזיר את תהילת האירוויזיון של אירלנד.

בשנה שעברה הוציאה RTÉ יותר מ-315,000 אירו ושלחה את ברוק סקוליון לאירוויזיון עם השיר "That's Rich", אך לא הצליחה להעפיל לגמר.

מייקל אמר: "זה לא מספיק להיות כן לחלוטין… וזה קרב של ממש כדי לקבל כל סנט. במקביל, אני חושב שאנחנו אחד הארגונים הבודדים ברחבי אירופה שמדווחים על פירוט הוצאותיהם".
מייקל משמש כאחראי מטעם אירלנד על האירוויזיון מאז 2013. ראש המשלחת מודה שראה כמה לילות מיוזעים באירוויזיון, צופה בזמרים חובבים שנבחרו על ידי הצופים בתוכנית הכשרונות ששימש כקדם האירוויזיון האירי, You're A Star, מתנפצים לרסיסים על במת האירוויזיון.

מייקל נזכר: "הייתי באירוויזיון וראיתי אמנים שפחדו להופיע על הבמה ההיא. זה לא היה הוגן כלפיהם. הם נבחרו בגמר You're A Star (שימש כקדם אירוויזיון בשנים 2003-2005) או בהצבעת קהל, אבל הם היו די חסרי ניסיון. אוסיף כי אני מוריד את הכובע בפני כל מי שייצא לבמה מול 20,000 איש באולם ו-100 מיליון איש צופים בבית. קשה לתאר מה זה 'סיר לחץ אירוויזיון' והוא נהיה יותר לחוץ לקראת חצי הגמר החי".

מייקל הוסיף: "הרבה אמנים מנוסים לא אהבו את הרעיון של להיות בתחרות, כי הם לא רצו להפסיד לאמן שאינו מבוסס כמוהם. אז השנה שכנעתי כמה אמנים להתגבר על הפחד הזה ולתת לנו את המיטב שלהם, אף אחד לא יחשוב שהם פחות טובים אם לא יזכו בקדם האירוויזיון, אז אתם תהיו מופתעים מחלק משירי קדם האירוויזיון השנה".

ראש המשלחת דיווח כי קדם האירוויזיון יתקיים ככל הנראה ב-3 בפברואר במסגרת התוכנית "The Late Late Show" כפי שהתבצע בשנה שעברה.
אירלנד באירוויזיון 2022

ברוק סקוליון (Brooke Scullion) זכתה בדם האירוויזיון המקומי וייצגה את אירלנד עם שירה "That's Rich" (זה עשיר). השיר נכתב ע"י הזמרת יחד עם איזי וורנר (Izzy Warner) וקארל זין (Karl Zine). זהו שירם הראשון של היוצרים באירוויזיון והוא בוצע כולו בשפה האנגלית. אירלנד סיימה במקום 15 בחצי הגמר ובמקום 34 בתוצאה הכללית עם 47 נקודות.

מקור: The Irish Sun
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!