רשת הטלוויזיה האזרית שוקלת לבחור שוב בנאדיר רוסטמלי (Nadir Rustamli) כנציג המדינה לאירוויזיון 2023 לאחר שעשה זאת בשנה האחרונה. נאדיר ייצג את אזרבייג'אן ב-2022 וזכה במקום 16 בגמר הגדול.
באזרבייג'אן מדווחים על כך שהזמר נאדיר רוסטמלי (Nadir Rustamli) הוא מועמד עיקרי לייצוג אזרבייג'אן באירוויזיון 2023 בליברפול, בריטניה. על פי הדיווח, במידה וייבחר הוא ייצג את המדינה כחלק מדואט, יחד עם זמרת שכבר נבחרה.

את הדיווחים הללו מפרסם האתר האזרי Olay.az אך למידע טרם התקבל אישור רשמי. למרות זאת, כבר צצים קולות שתומכים בחזרתו של רוסטמלי לתחרות. בראיון לאתר, רוסטמלי דיבר בחיוביות על ייצוג המדינה פעם נוספת באירוויזיון: "אם יוצע לי ייצוג המדינה פעם נוספת, אלך, לא אגיד לא. אמנם לא הייתה לי כוונה לייצג את אזרבייג'אן פעם נוספת באירוויזיון, אך אם זוהי המשאלה של העם והצופים בתחרות לא אוכל לסרב".
נדגיש כי הדיווחים של האתר האזרי עומדים בניגוד לפרסומים של רשת הטלוויזיה האזרית, Ictimai, שפרסמה קול קורא לזמרים ויוצרים המעוניינים לייצג את אזרבייג'אן באירוויזיון 2023 בליברפול. אומנים ומלחינים יכולים לשלוח תיעוד של הופעות, הקלטות-דמו או שירים חדשים עד ל-31 בדצמבר לכתובת המייל [email protected], כך שלמעשה ההרשמה טרם נסגרה.

על השירים המוגשים להיות מוכנים ולעמוד בתנאי תחרות האירוויזיון. בין היתר, על השיר להיות באורך של עד 3 דקות ואין לשלוח שיר אשר פורסם או בוצע בפני קהל לפני ה-15 באוקטובר 2022. על הזמרים המגישים מועמדות יש לשלוח בנוסף ביוגרפיה קצרה על עצמם.

זהו חידוש בשיטת בחירת הנציג של אזרבייג'אן לאירוויזיון, אשר עד כה נבחר בבחירה פנימית. בשנים קודמות הוזמנו יוצרים לשלוח את שירם לוועדה של רשת הטלוויזיה האזרית ואילו לרוב רשת הטלוויזיה היא זו שפנתה לזמר פונטציאלי והציעה לו לייצג את אזרבייג'אן עם השיר הנבחר.
אזרבייג'אן באירוויזיון 2022

"Fade to Black" (בעברית: "דוהה לשחור") הוא שם השיר שבוצע ע"י הזמר נאדיר רוסטמלי (Nadir Rustamli) בגמר האירוויזיון לאחר שנבחר בבחירה פנימית לייצג את אזרבייג'אן באירוויזיון. השיר נכתב ע"י אנדראס סטון יוהאנסון (Andreas Stone Johansson), שכתב את השיר השוודי לאירוויזיון 2019, אנדרז ורטוב (Anderz Wrethov), שכתב את השירים של אזרבייג'אן באירוויזיון 2009, קפריסין באירוויזיון 2018, שוודיה באירוויזיון 2019 ושוודיה באירוויזיון 2021, תומס סטנגארד (Thomas Stengaard), שכתב את השירים של דנמרק באירוויזיון 2013, גרמניה באירוויזיון 2018 ובאירוויזיון 2019, סן מרינו באירוויזיון 2021 וקפריסין באירוויזיון 2021 וסבסטיאן שוב (Sebastian Schub). אזרבייג'אן זכתה בגמר הגדול במקום 16 עם 106 נקודות וביניהם 12 נקודות מהשופטים בספרד, סרביה ויוון.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-15 של אזרבייג'אן באירוויזיון. אזרבייג'אן הצטרפה לתחרות ב-2008 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2011 לאחר שהצמד אל וניקי זכה במקום הראשון עם השיר "Running Scared".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!