מועצת עיריית ליברפול תתרום 2 מיליון פאונד לאירוח אירוויזיון 2023 בשטחה. "אירוח האירוע יספק לעיר תקווה ואופטימיות לעתידה", אמר חבר מועצת העיר.
מועצת עיריית ליברפול אישרה תרומה של 2 מיליון פאונד (כ- 8.5 מיליון ש"ח) כדי לסייע בכיסוי העלויות של אירוח אירוויזיון 2023 בשטחה. בחודש שעבר, הכריזה הרשות המשולבת של אזור העיר ליברפול ש-2 מיליון פאונד זה אכן הסכום הדרוש לכיסוי עלויות האירוח. בנוסף למימון ממועצת העיר ליברפול, מימון נוסף לתחרות יסופק על ידי רשת הטלוויזיה הבריטית (BBC), איגוד השידור האירופי וממשלת בריטניה. ה-BBC דיווח כי עלויות אלו מסתכמות בכ-10 מיליון פאונד (כ-42 מיליון שקלים).

לפי הדיווחים של שירות הדמוקרטיה המקומית, 2 מיליון פאונד אלו שתתרום מועצת העיר, כוללים כספים מתקציבי התרבות ו-70% מתקציבי ההתאוששות מנגיף הקורונה בעיר. זרם המבקרים לתחרות והתמיכה בתחומי האמנויות פירושו שהאירוע יועיל בעיקר למגזרים שנפגעו הכי קשה מנגיף הקורונה, אשר סבלו מהגבלות על נסיעות לחו"ל ומגבלות קורונה מקומיות.

חבר המועצה הארי דויל (Harry Doyle), המשמש גם כעוזר ראש העיר של ליברפול וחבר הקבינט לתרבות וכלכלת מבקרים, הצהיר כי אירוח האירוע יספק לעיר תקווה ואופטימיות לעתידה.
"לא רק שהאירוויזיון מספק את התמורה הטובה ביותר לעירנו, הוא גם מספק תחושה מחודשת של תקווה ואופטימיות בכיוון העתידי שלה, כל זאת תוך כדי הנפת הדגל עבור חברינו האוקראינים בשעת צרה".

מר דויל אמר בעדכון בכתב לחברי המועצה שהוא תומך בעיר, שתציג מופע פנטסטי. לדבריו, "לא היה הרבה זמן לתכנן ולהתכונן לאירוויזיון בהתחשב באופי התחרות השנתית, אבל אנחנו בטוחים שנספק אירוויזיון מיוחד ובלתי נשכח".

כחלק מארגון האירוע, פרסמה ליברפול מכרז לחברת דיילות ואבטחה שתפקח על אתר פייר הד, שיכיל את כפר האירוויזיון ואת האולם המארח M&S Bank Arena. מדובר בחוזה לחמישה חודשים בשווי של 85,000 פאונד (כ-360,000 שקלים).

מקור: BBC

אירוויזיון 2023: תחרות האירוויזיון ה-67 תיערך בעיר ליברפול שבבריטניה ב- 9, 11 ו- 13 במאי. בריטניה תארח את התחרות במקומה של אוקראינה שזכתה באירוויזיון 2022, עקב המלחמה המתנהלת בשטחה מאז חודש פברואר. זאת תהיה הפעם התשיעית שבה תארח בריטניה את התחרות, לאחר שאירחה אותה בפעם האחרונה ב-1998 בעיר ברמינגהם.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!