רשת הטלוויזיה הרומנית הודיעה כי 84 שירים בסך הכל הוגשו לקדם האירוויזיון הרומני "Selecţia Naţională 2023". השיר יבחר ב- 11 בפברואר באמצעות קהל הצופים בלבד.
רשת הטלוויזיה הרומנית, TVR, הכריזה כי השיר והנציג לאירוויזיון 2023 ייבחרו בקדם אירוויזיון. "Selecţia Naţională", הקדם אירוויזיון שמשמש את רומניה מאז כניסתה לתחרות האירוויזיון (מלבד 2020-2021), ישמש פעם נוספת לבחירת הנציג והשיר. מטעם TVR נמסר כי 84 שירים הוגשו למהדורת 2023 של קדם האירוויזיון המקומי. מדובר בירידה קלה לעומת השנה שעברה, שבה התקבלו 94 שירים.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
נאמר כי שילוב של אמנים מרומניה ומחוצה לה נכללים בשירים שהוגשו. השירים הללו יישפטו בין ה-14 ל-16 בדצמבר על ידי אנשי מקצוע מנוסים. והם:

סבסטיאן פרנץ (Sebastien Ferenţ) – מנהל קדם האירוויזיון
לורה קוריאנו (Laura Coroianu) – מייסדת החברה המארגנת את הקדם
בוגדן סטראטולה (Bogdan Stratula) – במאי רדיו וטלוויזיה
ג'ון ורביו (John Varbiu) – מייסד קדם האירוויזיון
אלין ואידה (Alin Vaida) – מנהלת קדם האירוויזיון
מיחאי פרדסקו (Mihai Predescu) – ראש המשלחת הרומנית
ומנהל הפרויקט ששמו טרם הוכרז.

החלטת חבר השופטים תתקבל ב-17 בדצמבר, כאשר רשימת המשתתפים הסופית תוכרז ב-19 בדצמבר. רשת הטלוויזיה TVR הודיעה בעבר כי מהדורת 2023 של קדם האירוויזיון תקבל פורמט שונה מזה של שנים קודמות. ראש המשלחת הרומנית לאירוויזיון 2023, מיחאי פרדסקו הסביר:

"אנחנו צוות חדש ואנחנו מציעים תחרות אירוויזיון אחרת, המבוססת על שקיפות, מקצועיות ודיגיטציה. שינינו את שיטת ההצבעה: רק הציבור יבחר את השיר שייצג את רומניה. ועוד משהו: האירוויזיון הזה ישודר ב-TVR והרבה יותר נוכח מאשר בעבר באינטרנט, ברשתות המדיה החברתיות".

קדם האירוויזיון Selecţia Naţională יתקיים ב-11 בפברואר באולפני TVR. התוצאה תוכרע לראשונה ברומניה, באמצעות הצבעת הקהל בלבד, הן באינטרנט והן בהצבעה טלפונית.
רומניה באירוויזיון 2022

אורס (WRS), שזכה בקדם האירוויזיון המקומי, ייצג את רומניה עם שירו "Llámame" (בעברית: "תתקשר אליי"). רומניה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום התשיעי בחצי הגמר השני עם 118 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-18 עם 65 נקודות. זאת הייתה הפעם הראשונה מאז 2017 שרומניה הפעילה לגמר, לאחר שכשלה להעפיל לגמר בכל שלושת התחרויות הקודמות.

מקור: TVR

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-24 של רומניה באירוויזיון. רומניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2005 ובאירוויזיון 2010 לאחר שסיימה פעמיים במקום השלישי.
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!