רשת הטלוויזיה האסטונית חשפה את חלוקת מתמודדי הקדם אירוויזיון לשני חצאי גמר. מי יתמודד בכל חצי גמר? כל הפרטים בכתבה.
בשבוע שעבר חשפה רשת הטלוויזיה האסטונית, ERR, את 20 השירים אשר יתמודדו בקדם האירוויזיון המקומי “Eesti Laul”. קדם האירוויזיון המסורתי שמשמש את בחירת נציגי אסטוניה לאירוויזיון החל מ- 2009 ובאמצעותו ייבחר גם הפעם הנציג האסטוני לאירוויזיון 2023.

לקדם האסטוני הוגשו השנה 217 שירים, מתוכם נבחרו 20 משתתפים שחולקו לשני חצאי גמר. בכל חצי גמר ישתתפו 10 שירים וחמשת המקומות הראשונים בכל חצי גמר יעלו לגמר, כך שבגמר הגדול ישתתפו 10 שירים.

לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
מתמודדי חצי הגמר הראשון שייערך ב-12 בינואר:

Andreas Poom – "Why Do You Love Me

"Anett x Fredi – "You Need To Move On

"Bedwetters – "Monsters

"Ellip – "Pretty Girl

Janek – "House of Glass

"Kaw – "Valik

"Merlyn – "Unicorn Vibes

"Mia – "Üks samm korraga

"Neon Letters & Maiko – "Tokimeki

"Ollie – "Venom

מתמודדי חצי הגמר השני שייערך ב-14 בינואר:

"Alika – "Bridges

"Carlos Ukareda – "Whiskey Won't Forget

"Elysa – "Bad Philosophy

"Inger – "Awaiting You

"Linalakk & Bonzo – "Aeg

"M els – "So Good At What You Do

"Meelik – "Tuju

"Robin Juhkental – "Kurbuse matused

"Sissi – "Lighthouse

"Wiiralt – "Salalik

לחצו על שם השיר להאזנה!
בין המשתתפים בקדם ניתן למצוא מספר שמות מוכרים:

  • רובין יוהקנטל (Robin Juhkental): ייצג את אסטוניה באירוויזיון 2010 עם השיר "Siren" (בעברית: "סירנה") כחלק מלהקת "Malcolm Lincoln", אך לא עלה לגמר לאחר שסיים במקום ה-14 בחצי הגמר הראשון. ב-2012 חזר לקדם עם השיר "Bye" (בעברית: "ביי") והגיע למקום השביעי בחצי הגמר השני. ב-2015 השתתף בפעם השלישית עם השיר "Troubles" (בעברית: "צרות") והגיע למקום השישי.
  • אליסה (Elysa): השתתפה בקדם האסטוני ב-2015 עם השיר "Superlove" (בעברית: "סופר אהבה") והגיעה למקום השלישי. ב-2022 השתתפה בפעם השנייה עם השיר "Fire" (בעברית: "אש") והגיעה שוב למקום השלישי.
  • להקת וויראלט (Wiiralt): השתתפו בקדם האסטוני ב-2021 עם השיר "Tuuled" (בעברית: "הרוחות") אך לא עלו לגמר לאחר שסיימו במקום החמישי בחצי הגמר הראשון. ב-2022 השתתפו בפעם השנייה עם השיר "Kuradile" (בעברית: "אל השטן") ושוב לא עלו לגמר לאחר שסיימו במקום השמיני ברבע הגמר השני.
  • אנט & פרדי (Anett x Fredi): השתתפו בקדם האסטוני ב-2020 עם השיר "Write About Me" (בעברית: "תכתוב עליי") והגיעו למקום השלישי.
  • אינגר (Inger): השתתפה בקדם האסטוני ב-2019 עם השיר "Coming Home" (בעברית: "באה הביתה") והגיעה למקום השישי. ב-2020 השתתפה בפעם השנייה עם השיר "Only Dream" (בעברית: "רק חלום") והגיעה למקום השמיני.
  • סיסי (Sissi): השתתפה בקדם האסטוני ב-2019 עם השיר "Strong" (בעברית: "חזקה") והגיעה למקום הרביעי. ב-2021 השתתפה בפעם השנייה עם השיר "Time" (בעברית: "זמן") והגיעה למקום השני.
לקדם האסטוני הוגשו השנה 217 שירים, מתוכם נבחרו 20 משתתפים שיתפרסו על שני חצאי גמר. בכל חצי גמר ישתתפו 10 שירים וחמשת המקומות הראשונים בכל חצי גמר יעלו לגמר, כך שבגמר הגדול ישתתפו 10 שירים.

תוצאות חצאי הגמר ייקבעו על ידי שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%) שיעלו לגמר ארבעה שירים ואת השיר החמישי שיעלה לגמר תקבע הצבעת הקהל בבית. השיר המנצח בגמר ייבחר על פני שני סבבי הצבעה: תוצאות הסיבוב הראשון ייבחרו את שלושת השירים המובילים באמצעות שילוב של הצבעת הקהל (50%) והצבעת השופטים (50%) והזוכה ייקבע ע"י הצבעת הקהל בלבד, בדומה לשנים קודמות.

תאריכי הקדם האסטוני:

חצי גמר 1 – 12 בינואר
חצי גמר 2 – 14 בינואר
הגמר הגדול – 11 בפברואר
אסטוניה באירוויזיון 2022

הזמר סטפן (Stefan), שזכה בקדם האירוויזיון המקומי, ייצג את אסטוניה עם שירו "Hope" (בעברית: "תקווה"). אסטוניה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום החמישי בחצי הגמר השני עם 209 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-13 עם 141 נקודות – ואף הצליחה להגיע למקום העשירי בהצבעת הקהל.

https://youtu.be/GdTpQmMem8U

מקור: eurovoix.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-28 של אסטוניה באירוויזיון. אסטוניה הצטרפה לתחרות ב-1994 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2001 לאחר שהזמרים טאנל פדאר ודייב בנטון, ביחד עם הצמד 2XL, זכו במקום הראשון עם השיר "Everybody".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    [fblike]

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!