ההכנות לקראת קדם האירוויזיון הצ'כי נמשכות במלוא המרץ. בימים אלו נסגר חלון הגשת השירים לוועדת הקדם, שצפוי להתקיים ככל הנראה עד חודש פברואר 2023.

בחודש נובמבר האחרון פתחה צ'כיה את חלון הגשת השירים לאירוויזיון 2023 והודיעה על מספר שינויים עיקריים בקדם המסתמן, העיקרי שבהם: צמצום מספר המשתתפים בקדם מ-7 לשלושה בלבד. הזוכה בקדם ייבחר ע"י הקהל הצ'כי, קהל החובבים הבינלאומי וצוות שופטים מיוחד.

 
לעדכונים חמים וזכייה בפרסים מטורפים –
לחצו כאן ועקבו אחרי דף האינסטגרם שלנו
אתמול (8 בדצמבר) נסגר חלון הגשת השירים לוועדה, ובמהלך לייב שנערך השבוע בעמוד האינסטגרם של רשת הטלוויזיה הצ'כית, קרא אחמד חאלון (Ahmad Halloun), אשר משמש כעוזר ראש העיתונות הצ'כי ומלווה את המשלחות הצ'כיות לאירוויזיון, לאומנים צ'כים מוכרים ומבוססים להגיש מועמדות להשתתפות בתחרות. עוד שיתוף חאלון כי מספר זמרים שייצגו את צ'כיה בעבר בתחרות הגישו את שירם לוועדה, אך לא חשף מיהם. בנוסף, לוועדת הקדם הוגשו שירים מיוצרים בינלאומיים, ככל הנראה כותבי שירים לקדמים במדינות שונות ברחבי היבשת.

בשנים האחרונות עשתה צ'כיה שינוי גדול והפכה ממדינה כושלת למדינה שכמעט מידי שנה עולה לגמר הגדול. מאז שחזרה לתחרות ב-2015, צ'כיה הצליחה להעפיל לגמר ארבע פעמים, והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2018 לאחר שהזמר מיקולאס ג'וזף (Mikolas Josef) הגיע למקום השישי עם השיר "Lie To Me" (בעברית: "תשקרי לי").
צ'כיה באירוויזיון 2022

להקת ווי אר דומי (We Are Domi), אשר זכתה בקדם האירוויזיון המקומי, ייצגה את צ'כיה עם שירה "Lights Off" (בעברית: "כיבוי אורות"). צ'כיה עלתה לגמר לאחר שסיימה במקום הרביעי בחצי הגמר השני עם 227 נקודות, ובגמר הגיעה למקום ה-22 עם 38 נקודות.

https://youtu.be/EGRzSefqOm0

מקור: thateurovisionsite.

אירוויזיון 2023: זו תהיה ההשתתפות ה-11 של צ'כיה באירוויזיון. צ'כיה הצטרפה לתחרות ב-2007 והגיעה להישגה הטוב ביותר באירוויזיון 2018 לאחר שהזמר מיקולאס ג'וזף הגיע למקום השישי עם השיר "Lie To Me".
הרשמו לקבלת מייל על כתבות חמות מהאתר

    רוצים להישאר מעודכנים? רוצים לקבל את כל חדשות האירוויזיון ישירות לטלפון הנייד ברגע פרסומם? לחצו על הפעמון הכחול המופיע בצד ימין למטה – וכל פעם שתצא ידיעה חדשה הקשורה לאירוויזיון – אתם תיהיו הראשונים לדעת!